bardzo płytki bas w MKIV, nagłosnienie-seria

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

bardzo płytki bas w MKIV, nagłosnienie-seria

Post autor: EnJoy » ndz sie 24, 2008 22:58

witam

W moim MKIV, którego mam od paru miesięcy nagłośnienie jest co najmniej tragiczne. Całość to seria... rado z navi MCD i do tego komplet 8 głośników. Radio gra normalnie, bez zakłuceń i takich tam innych jednak basu to pratycznie nie ma :crazy: na początku myślałem, że to kwestia radia (źle wyregulowane niskie/wysokie tony) wiec zacząłem się tym bawić, ale nic z tego.. nawet na ustawieniu niskich tonów na największe wartości bas może i się pojawił, ale strasznie płytki...żadnej choćby najmniejszej głębi. Wiec ok, myślę sobie - zainstaluje moje radio z poprzedniego autka pioneera DEH-4700MB i może to coś pomoże. Jenak nawet ta podmiana nic nie dała..i dalej uderzenie basu można przyrównac do gluchego uderzenia młotkiem :grrr:

gdybym nie miał porównania, pewnie nie przejąłbym się tym zbytnio ale poprzednio miałem też mkIV tyle że z 99 roku (obecnie mam z 2003), miałem w nim tez seryjny sprzecik.. radio kasetowe oryginalne i 4 glosniki z przodu..i tam bas byl taki jak nalezy.. mily dla uszu, gleboki.. nawet bardzo. A tu zupelnie cos innego :/

powoli zacząłem się zastanawiać czy to nie mogłabyc np wina tych stalowych płyt które mam teraz w drzwiach, na ktorych jest mechanizm elektrycznego podnoszenia szyb, prowadnica szyby i takie tam.. bo z tego co kojaże to w tym starszym golfie nie bylo zadnych plyt stalowych (bez elektyrcznych szyb), tylko jakas folia czy gąbka..nie pamietam dokladnie

Macie jakieś pomysły co może być nie tak?? jakieś sugestie?? przecież nawet seria nie może grać tak tragicznie :crazy:
prosze o pomoc :pub:

Ps. od zimy chce zaczac kompletowac do niego jakis sprzecik (zestaw odseparowany na przód+wygluszenie+skrzynia+wzmak) i dlatego chcialbym zeby wszystko bylo jak nalezy zanim zaczne pakowac sie w te wielkie zakupy :helm:



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn sie 25, 2008 09:20

ja na poczatku rozebralbym drzwi.moze tam niema "foli"poprzedni wlasciciel moze cos grzebal i ...lub glosniczki podmieniono.bez ogledzin od srodka ciezko.skoro nawet radia podmieniales.



Awatar użytkownika
felga83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 16, 2007 09:51
Lokalizacja: kielce/okolice
Kontakt:

Post autor: felga83 » pn sie 25, 2008 09:55

moze poprostu polaryzacja glosnikow jest zla czyli sprawdz podlaczenia kabli czy sa na miejscu +- a folii raczej tam nie ma, druga rada wywal wsio wstaw jakas alpinke dobrze drzwi wytlum i zamontowac system separowany dls focal ... opcji wiele ...


ZAPRASZAM DO OCENY MOJEGO GROSZKA :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86906

POTRZEBUJESZ SPRZĘTU AUDIO DO SAMOCHODU, PRZERÓBKA BOCZKÓW POD GŁOŚNIKI, PROFILOWANIE SŁUPKÓW PISZ NA PRIV :)

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » pn sie 25, 2008 10:27

1. sprawdź wszystkie połączenia na kablach, zarówno na kostce ISO przy radiu, jak i przy głośnikach
2. sprawdź zwrotnice zabudowane w głośnikach niskotonowych.

Jeśli masz możliwość, spróbuj podpiąć jakieś inne radio i posłuchać jak wtedy gra


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pn sie 25, 2008 14:50

Do rozpoczęcia zimy masz wystarczająco dużo czasu ,aby uzupełnić pokłady finansowe i zgromadzić wiedzę na odpowiednie przełożenie jakościowe/natężeniowe dźwięku w aucie.

Zanim jednak zaczniesz wydawać pieniądze na sprzęt , to radzę wizyte praktyczną w jakimś demokarze (demo-car) z wyższych sfer , po stwierdzeniu przez ciebie "glębii bass-u w nagłośnienu stock mk4 99' " ...nie wiem czy mamy płakać ,czy się śmiać ;)
Ostatnio zmieniony pn sie 25, 2008 15:05 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pn sie 25, 2008 17:09

piotr2 pisze:ja na poczatku rozebralbym drzwi.moze tam niema "foli"poprzedni wlasciciel moze cos grzebal i ...lub glosniczki podmieniono.bez ogledzin od srodka ciezko
narazazie rozbierałem boczek tylnych drzwi (przy okazji awarii elektrycznego silniczka) i tak jak mówie jest płyta stalowa, pod nią nie ma żadnych folii, gąbek nic. Głośnik niskotonowy wyglądał na seryjny... jednak rzeczywiście mogło być coś grzebane bo w tych drzwiach brakuje głośniczka wysokotonowego..
felga83 pisze:oze poprostu polaryzacja glosnikow jest zla czyli sprawdz podlaczenia kabli czy sa na miejscu +-
nie wpadłem na to :crazy: , sprawdzę w najbliższym czasie :helm:
hayperekpo pisze:2. sprawdź zwrotnice zabudowane w głośnikach niskotonowych.
a jeśli możesz mi jeszcze podpowiedzieć jak to zrobić... sprawdzić miernikiem?? czy jak to można zrobić?
Cookiemonster pisze:po stwierdzeniu przez ciebie "glębii bass-u w nagłośnienu stock mk4 99' " ...nie wiem czy mamy płakać ,czy się śmiać ;)
wiadomo że nie chodzi tu o jakieś profesjonalne nagłośnienie tylko o zwykłą serię, chodziło mi o przykład - w starym MKIV bas był sporo lepszy, głębszy (w tamtym czasie całkowicie mi wystarczał) niż w obecnym.. tak więc nie płacz nie płacz bo domyślam się że profesjonalnie zrobiony i dobrany sprzęt gra o NIEBO lepiej i dlatego od zimy właśnie chcę sobie sprawić jakieś małe CA ;)



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » pn sie 25, 2008 18:10

Przede wszystkim sprawdź czy kondensatory i cewka w zwrotnicach są w porządku. Bo być może ktoś przy tym grzebał i namieszał w połączeniach. Mógł nawet podłączyć głośniki na odwrót :/ Nawet jeśli te głośniki są "fabryczne" to mogły być zakładane w ASO, a tam partaczą niestety. U siebie miałem głośniki podłączone kablem 0,5mm2 :goof:

Najlepiej sprawdź w ten sposób: spróbuj ściągnąć osłony gumowe wiązek, które są między słupkiem a drzwiami. Jeśli leci tam jakiś kabel puszczony "luźno", to znaczy że prawdopodobnie instalacja była dokładana. Jeśli jest tylko wiązka zawinięta w taśmę, to znaczy, że instalacja audio jest fabryczna.

W razie czego możemy sie spotkać gdzieś, oblukam to i może coś poradzę :grin:


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » wt sie 26, 2008 21:44

ok, posprawdzam wszystko jak tylko będę miał taką możliwość i dam znać czy do czegoś doszedłem
hayperekpo pisze:W razie czego możemy sie spotkać gdzieś, oblukam to i może coś poradzę :grin:
jeśli mi się nie uda zrobić tego samemu to na pewno zwrócę się z pomocą :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości