Car Audio lanzar 231 pytanie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Brykiet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 14, 2008 23:37
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Car Audio lanzar 231 pytanie

Post autor: Brykiet » śr lip 09, 2008 07:27

Wiatm mam pytanie:
1. Wzmak lanzar 231 jaki głośniczek by do tego był dobry? zastanawiałem się nad Pb xl-12d :

# Głośnik 2-cewkowy
# Średnica: 12" (35 cm)
# Moc RMS: 350 W
# Moc max.: 700 W
# Impedancja: 2x4 Ohm
# Pasmo przenoszenia: 26 Hz - 450 Hz
# Skuteczność 1W/1m: 92 dB
# Średnica cewki: 51 mm
# Magnes: 4,2 kg, wentylowany
# Głębokość montażu: 140 mm
# Membrana: Poly-Zirconium
# Zakręcane chromowane terminale przewodów
# Górne zawieszenie: guma/santopren
# Przewody cewki zaszyte w dolne zawieszenie (duża trwałość)
# Wzmacniany tłoczony kosz ze stali nierdzewnej


czy może jakis pioneerek? albo alpine?
2. a mógłby mi ktos powiedzieć jeszcze pod taki głośniczek jaki litraż skrzyneczki? wiem że jest są programy typu WinIsd, ale nie moge sobie obliczyć tego może ktoś się lepiej zna i jets w stanei mi pomóc? myślalem o 35-40 litrów
3. Kolejne pytanie grubość płyty mdf 18 czy 25? bo część osób mówi tak a druga część inaczej... lepiej grubsza płyte czy cieńsza?
4. dodam ze wzmacniacz juz mam a na głośniczek mam okolo 500 zl, obudowa zamknieta



Michał_Golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 31, 2008 18:38
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: Michał_Golf » śr lip 09, 2008 07:57

Cześć!


Jeżeli chodzi o litraż skrzyni to myśle, że optymalnym rozwiązaniem byłoby 38litrów...no ale to tylko moje subiektywne zdanie...inni mogą myśleć inaczej...co do grubości mdf, to jestem z tej połówki, która twierdzi, że lepszym rozwiązaniem jest grubsza płyta...co do samego głośnika LANZAR to mogę polecić...będziesz z niego zadowolony...dobra firma, dobra moc, ładne brzmienie...solidny bass...także polecam....moze warto sklecić zestaw z tej samej firmy ? ;)
Ostatnio zmieniony śr lip 09, 2008 07:58 przez Michał_Golf, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr lip 09, 2008 09:20

Michał_Golf przestań nabijać bezsensowne posty, w których ciągle tylko Lanzar i Hifonics, bo to zaczyna się robić męczące pomijając fakt, że często przejawiasz braki w wiedzy, a do tego jak widać tutaj nie czytasz postów.
Byleby tylko napisać coś o Lanzarze...
Nie wiem czy zauważyłeś, ale autor tematu mówił jedynie o wzmacniaczu firmy lanzar, a o głośniku tej marki nic w jego poście nie widzę.
Twoje posty to ciągła reklama niegrających klocków.

W temace mowa o głośniku PB XL-12D, tylko problem w tym, że ten głośnik nie zagra pod tym wzmacniaczem, ponieważ ma 2 cewki po 4 omy czego już nie zauważyłeś.
Możnaby podłączyć to w 8 omów, ale trochę mija się to z celem przy takim głośniku.

Brykiet, potrzebujesz suba który będzie podłączony w 4 omach do Twojego wzmacniacza, czyli o PB XL-12D zapomnij.
Mógłby być to 2 cewkowy głośnik, ale z cewkami po 2 ohm.
Ale zanim coś ktokolwiek zacznie doradzać, to napisz jaka jest reszta systemu, jakiej muzyki słuchasz i czy bass ma być mocny, czy zależy Ci na jakości, szybkości itd...

Michał_Golf pisze:co do samego głośnika LANZAR to mogę polecić...będziesz z niego zadowolony...dobra firma, dobra moc, ładne brzmienie...solidny bass...także polecam....
Ja bym tak zkwitował głośniki tej firmy: lipna firma...mocno naciągane parametry... kiepskie brzmienie...buczący bass.



Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » śr lip 09, 2008 12:49

Zgadzam sie z przedmowca Kiepska firma papierowa membrama!!!! i parametry wziete z kosmosu!! miałem Lanzara Max 12 w skrzynce bass reflex .jakies pol roku temu glosnik bas był nie pełny głosnik porpostu nie miał mocy i papierowa membrama nie dawala dostatecznego cisnienia..ale troche częsło hehe.Dzisiaj wychaczylem Pioniera 307d2 i róznica ogrmona głosniczek zajebiscie schodzi czessieee autem a rezonas robi swoje na okolo 20 metrach eeheh wspaniala rzezcz do hip hopu ogolnie czarnej muzy ale rozniez do niektorych pisenek techno.polecam tego suba z czystym sumieniem.


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

Michał_Golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 31, 2008 18:38
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: Michał_Golf » śr lip 09, 2008 19:29

a moze koledzy twierdzą, że hifonics nie robi dobrego sprzętu ?
nie każdy uważa jednak, że lanzar jest zły



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » śr lip 09, 2008 20:30

Michał_Golf,
a moze koledzy twierdzą, że hifonics nie robi dobrego sprzętu ?
Hmm w sumie to w biedronce tez sprzedaja dobry..ba mozna powiedziec super sprzet audio
nie każdy uważa jednak, że lanzar jest zły
mozna by powiedziec...ze to jest sprzet tylko i wylacznie przereklamowany sama nazwa tak jak np JBL or blaupunkt :P
Moze sama nazwa jest fajna.....

No ale coz duzo tez zalezy od gustu kto co lubi....


Co do autora czekamy na odpowiedz pytania ktore zadal Kubus
napisz jaka jest reszta systemu, jakiej muzyki słuchasz i czy bass ma być mocny, czy zależy Ci na jakości, szybkości itd...


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Brykiet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 14, 2008 23:37
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Post autor: Brykiet » śr lip 09, 2008 21:34

Wracajac do mojego tematu :))))
jezeli chodzi o muze to raczej cieżko określić zadnego metalu, rocka , raczej odrobine techna hh hmm takiej normalnej muzy jak chyba wiekszość.
zalezy mi na wszytkim jezeli chodzi o bas jakosc szybkość moc, zeby gral ten glosniczek elegancko
wiec prose o jaks sensowna rade kogos kto sie zna ( za lanzara podziekuje slyszalem jak Łupie a nie gra )
( z gory przepraszam ze bez polski znakow pisze )



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr lip 09, 2008 22:34

Generalnie tak jak pisałem:
Kubus20 pisze:Brykiet, potrzebujesz suba który będzie podłączony w 4 omach do Twojego wzmacniacza, czyli o PB XL-12D zapomnij.
Mógłby być to 2 cewkowy głośnik, ale z cewkami po 2 ohm.
W tej cenie baardzo dobrą, czyli grającą opcją, a do tego mającą sporo mięcha i konkretnego uderzenia jest RE-Audio SR10D2, tylko cena 599zł...
Myślę, że nic lepszego w tym budżecie nie wymyślisz.
Po wymiary skrzynki i kilka przydatnych informacji zgłoś się na PRIV.



hyzas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 16, 2008 01:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hyzas » czw lip 10, 2008 13:19

Ja pod tym samym wzmacniaczem mam taka skrzynke http://allegro.pl/item383384720_rockfor ... szawa.html
wg. mnie gra naprawde ladnie a slucham takze hip hop techno trance, ewentualnie zastanawialbym sie nad mniejsza srednica 10cali jezeli chcialbys szybszy bas.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości