Problem z radiem

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

arus666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:04
Lokalizacja: Łódź

Problem z radiem

Post autor: arus666 » pn maja 12, 2008 13:41

Witam
Problem jaki występuje w moim golfie jest dość nietypowy. W gorące dni, gdy samochód jest nagrzany radio potrafi przestać grać. Przyczyna na pewno nie jest po stronie samego radia, ponieważ ubiegłego lata miałem inne i problem był taki sam. Sygnał zanika gdzieś pomiędzy radiem a głośnikami (seryjny komplet - 8 sztuk). Czy to możliwe, żeby poprzedni właściciel upchnął gdzieś pod deską rozdzielczą wzmacniacz ???
Wcześniej myślałem, że to winna poprzedniego radia, które szwankowało. Teraz jednak problem powrócił (pojawia się tylko, gdy jest gorąco).



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pn maja 12, 2008 15:10

Sprawdz najpierw miernikiem wszystkie napięcia i masy (podczas wylaczenia radia). Jesli wszystkie są to sprawdz czy ktorys z glosnikow nie robi Ci zwarcia na przewodach.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
janek822
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 04:48
Lokalizacja: Śląsk(K-ck)
Kontakt:

Post autor: janek822 » pn maja 12, 2008 19:15

może masz przetarty przewód i jak robi sie gorąco otulina staje sie miekka i zwarcie gotowe


chip+216(made in mirass) = około 130PS/290NM narazie :)

Awatar użytkownika
mymon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt sie 10, 2007 11:11
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: mymon » śr maja 14, 2008 21:31

Kolego najprostszym sposobem to wyjąć radio w momencie kiedy przestanie grać i podłączyć na krótko jakiś głośnik pod każdy kanał z osobna. Wtedy będziesz wiedział o co chodzi. Jeśli będzie grał pod każdym kanałem to znaczy że problem tkwi w instalacji głośnikowej. A jeśli to nie pomorze to najlepiej dobrać się do głośników i pociągnąć nowe przewody do każdego głośnika. Dla osoby mającej jakies pojęcie o przewodach i lutowaniu to dobre 2 godz. pracy.



Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » śr maja 14, 2008 21:42

Wydaje mi sie ze albo masz przewody z uszkadzona izolacja ktora w wysokiej tem moze dotykac gdzies blac hy i robic zwarcie. najlepiej to jak uz kolega wyzej wspomnal wymienic cala instalacje do kazdego z glosnikow i powinno byc ok.


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr maja 14, 2008 22:34

arus666 pisze:Czy to możliwe, żeby poprzedni właściciel upchnął gdzieś pod deską rozdzielczą wzmacniacz ???
My to mamy Ci sprawdzić? Takie "problemy" ciężko zdiagnozować przez internet ........miernik w łapę i trzeba poszukać przyczyn ........samemu ......lub zapłacić w zakładzie CA .Sprawy nie radzę bagatelizować ,bo pożar w aucie ,to nic fajnego .

Tak z innej strony patrząc >8głosników pod radiem i na dodatek pewnie nie wiesz jak one są po podłączane (poprzedni właściciel) ,to wcale bym się nie zdziwił jakbyś miał któryś kanał obciążony np. 2ohmami ,co skutkowało by właśnie wyłączaniem radia z powodu nadmiaru ciepła (takie zabezpieczenie) ......jak ostygnie końcówka mocy ,to radio gra dalej . Jak już ktoś wspomniał musiałbyś położyć nowe kabelki (1,5mm2 z miedzi beztlenowej) ,no i sprawdzić jak są połączone głośniki pod radio ..........tylko to trzeba samemu ,bo przez internet się nie da .



arus666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:04
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arus666 » śr maja 14, 2008 22:42

Dzięki wszystkim za rady, czyli pozostaje zakasać rękawy i do pracy ;-)
Mieliście racje, w drzwiach pasażera za kierowcą (na przegubie) kable były w fatalnym stanie, chwilowo załatwiłem to izolacją, ale w długi weekend muszę zrobić to porządnie.



Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

subwoofer, jak mozna spalić?

Post autor: papaj » pt maja 16, 2008 09:36

witam mam pytanie czy moze ulec uszkodzeniu sub poprzez czeste zmiany, regulacje basow na radiu?


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » pt maja 16, 2008 20:43

papaj,
witam mam pytanie czy moze ulec uszkodzeniu sub poprzez czeste zmiany, regulacje basow na radiu?
Nie jesli oczywiscie robisz to z umiarem,bo jesli na wzmaku masz na MAX na radiu dales Loudnes na ON bas na max to oczywiscie mogles go spalic.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości