Audiosklep - historia śmiechu warta

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kenji
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:34
Lokalizacja: Poznań/Siekierki Wielkie

Audiosklep - historia śmiechu warta

Post autor: kenji » pt maja 02, 2008 23:25

Witam. Chciałem tu opisac moje przygody związane z zakupem w sklepie AudioSklep.

W dniu 16 kwietnia złożyłem zamówienie. Mniejsza już o rodzaj sprzętu. Kwota w sumie niewielka bo niecałe 600 zł. Jako płatnośc wybrałem raty w systemie Żagiel. (Zawsze przed żoną łatwiej ukryc niewielką ratę niż ubytek kilkuset złotych na koncie :chytry: (
W tym momencie zaczyna się całe zamieszanie:
Zadzwonił do mnie przedstawiciel firmy Żagiel. Ustaliliśmy do którego BOK mam się zgłosic i kiedy. W międzyczasie ze sklepu otrzymałem formularz, z którym miałem się zgłosic do wspomnianego już BOK Żagiel. Idę tam następnego dnia. Obsługa biura (notabene niezbyt miła) robi na mnie wielkie oczy. Przy okazji dowiaduję się takich ciekawostek jak ta, że sklep ten nie istnieje :) Marnuję tam 40 minut na wysłuchiwaniu coraz to nowych przeszkód formalnych. Zostawiam numer telefonu i mam czekac aż oddzwonią. Po wyjściu z BOK dzwonię do sprzedawcy i mówię mu co i jak. Mija tydzień. Kolejny raz dzwonię do sprzedawcy, który obiecał sprawę sprawdzic i oddzwonic. Po kolejnych 3 dniach jadę w ciemno do BOK. Tym razem wiedzą o sprawie. Pani wyciąga umowę. Podpisuję ją i oddaje. Chcę już wyjśc. Nagle konsternacja. Kobieta moją umowę pakuje do kopery, adresuje ją i oddaje ją mi z poleceniem, że mam ją samemu nadac na poczcie!!! W dodatku słyszę, że oni i tak mnie obsługują przez grzecznośc, bo normalnie to tak się nie robi....... Cóż... Człowiek uczy się całe życie :) Idę na pocztę, czekam w kolejce (bo to wszyscy nagle z PITem ruszyli) i wysyłam ten list. Czekam cierpliwie za sprzętem. W sumie już się pogodziłem, że go nie zainstaluję w majówkę.
W środę 30.04, równo po dwóch tygodniach od złożenia zamówienia otrzymuję maila od sprzedawcy. Domyślałem się, że to pewnie informacja o wysyłce sprzętu + podziękowanie za transakcję. Taaaaaaaa Otwieram list i.... w sumie sami poczytajcie i domyślcie się jaka była moja reakcja:

Witam!

Bardzo mi przykro, ale otrzymalismy ponizsza informacje od
przedstawicielstwa firmy Zagiel:

"W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy zwrotnie umowę kredytową podpisaną
przez
Pana K******. Niestety okres, który upłynął od dnia jej sporządzenia do

dzisiaj nie pozwala zgodnie z obowiązującymi przepisami na uruchomienie
kredytu. Proszę o pobranie od klienta zapłaty gotówkowej."

Mozemy jeszcze raz poprosic o sporzadzenie umowy kredytowej lub zaproponowac
Panu
rabat na zakup gotowkowy. Kwota pobrania zostalaby zmniejszona w tym
przypadku z 584 na 500zl.
pozdrawiam


Odpisałem, że dziękuję za "transakcję".

Cóż, gdybym poszedł do tradycyjnego sklepu to zapewne miałbym już sprzęt zainstalowany. A tak to straciłem dwa tygodnie zupełnie bez sensu. Do tego jak głupi jeździłem do Żagla, na pocztę i wydzwaniałem do sklepu.

Pozostaje mi tylko pogratulowac obu firmom i życzyc dalszej tak owocnej współpracy.
Ostatnio zmieniony pt maja 02, 2008 23:27 przez kenji, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » pt maja 02, 2008 23:40

Jak sam napisałeś:
kenji pisze:Człowiek uczy się całe życie
:bigok:
kenji pisze:Idę na pocztę, czekam w kolejce
to chyba tu jest "pies pogrzebany" bo (jeśli dobrze rozumiem) gdyby list z miasta do miasta nie szedł tydzień to zmieściłbyś sie w terminie



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob maja 03, 2008 01:28

I dlatego nie sprzedaję nikomu nic na raty.
W tym momencie w każdym punkcie kredytowym można wziąć pożyczkę na tysiąc, dwa tysiące bez wielkich formalności i na dobrych warunkach, więc po co te raty.
Narazie trzymam sie z daleka od systemów ratalnych.
Potwierdziły się jednak moje przypuszczenia do tego typu sprzedaży.

kenji, chciałeś przyoszczędzić, a skończyło się na tym, że jeszcze dołożyłeś do tego paliwo i nerwy...

Warto było :?:



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » sob maja 03, 2008 10:42

kenji, to już wolabym "słówko" od żony :grin:



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » ndz maja 04, 2008 18:25

Nie ma co się zrażać. Ja ostatnio kupowałem felgi na raty właśnie w systemie żagiel i jestem bardzo zadowolony. Tego samego dnia jak złożyłem w sklepie zamówienie zadzwonił domnie konsultant z żagla telefonicznie pobrał wszystkie potrzebne mu dane. Jako że mam działalności i było już popołudniu wniosek został objęty prewencją więc konsultant poinformował mnie że oddzwoni z decyzją następnego dnia. Następnego dnia przed południem miła pani zadzwoniła i powiedziała że kredyt został przyznany i że wysyła kurierem dokumenty do podpisu i żebym dołożył ksera odpowiednich papierów był to piątek. Kuier był w poniedziałek ale nie było mnie w domu więc całą sprawę załatwiłem we wtorek. W czwartek zadzwonił już sprzedawca że wszystko OK i następuje realizacja zamówienia.

Tak więc ja osobiście jestem bardzo zadowolony z przebiegu tranzakcji


Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 106 gości