Subwoofer w półce "dogórynogami"

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Subwoofer w półce "dogórynogami"

Post autor: dogu18 » ndz kwie 06, 2008 20:40

Witam
byłem dziś na "zlocie" Lokalnego klubu tuningowero RTK(raciborski Klub Tuningowy)
i zaciekawił mnie jeden golf mk2. Mianowicie miał zamontowany Subwoofer w tylniej pópłce ale koszem do Góry:) obok miał BR.
Supr to wygladało ale ciekawi mnie jak wyglada skrzynia pod taki subwoofer??
czy trzeba rezygnowac z całego bagarznika czy tylko odpowiedna skrzynia załatwi sprawe???
wszelkie porady mile widziane:)
pozdrawiam grzegorz



Awatar użytkownika
PST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 12:11
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: PST » ndz kwie 06, 2008 20:47

też kiedyś widziałem coś takiego, ale to była kompletna porażka, jedynie fajnie wyglądało.
o skrzyni nie było tam żadnej, poprostu wzmocniona półka żeby się nie złamała pod ciężarem



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » ndz kwie 06, 2008 22:48

acha;/ niewiem jak akurat ten koles miał bo niechciał klapu otworzyc:/
a moze jest jakiś patent na skrzynie zeby sub był w plłce ale jednak miał jakas zamknięta skrzynie??



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn kwie 07, 2008 06:45

Witam.
Głośnik w skrzyni możesz sobie odwrotnie zamontować, żeby było widać kosz (niektóre głośniki mają piękne chromowane kosze właśnie po to) jedno co trzeba zrobić przy montażu, to odwrócić fazę, czyli zamienić + z - w głośniku.
Jeśli przeliczasz dokładnie skrzynię pod dany głośnik a masz zamiar go zamontować odwrotnie, to musisz uzwględnić pojemność skrzyni - (minus) pojemność samego głośnika, który przecież nie będzie wchodził do skrzynki



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » pn kwie 07, 2008 16:29

Slavwek.ie pisze:Witam.
Głośnik w skrzyni możesz sobie odwrotnie zamontować, żeby było widać kosz (niektóre głośniki mają piękne chromowane kosze właśnie po to) jedno co trzeba zrobić przy montażu, to odwrócić fazę, czyli zamienić + z - w głośniku.
Jeśli przeliczasz dokładnie skrzynię pod dany głośnik a masz zamiar go zamontować odwrotnie, to musisz uzwględnić pojemność skrzyni - (minus) pojemność samego głośnika, który przecież nie będzie wchodził do skrzynki
no tak to to akurat wiem:)

ale mi chodzi jak wykombinowac skrzynie która niezajmowała by calego bagażnika a sub zeby wystawał koszem ponad pułke??



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn kwie 07, 2008 19:48

dogu18, żeby to była mała skrzynka, to sama półka musiałaby być wykonana z MDF'u i do tej półki podwieszona skrzynka.
Jest tylko jedno ale: Parapety, które trzymają półkę będą miały strasznie ciężko. Więc będą strasznie skrzypieć, trzeszczeć na dołach.
Z tego powodu raczej bym sobie odpuścił.



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » pn kwie 07, 2008 20:48

hmmm nie experymentowalem z tym i nie mialem doswiadczenia w czyms takiem

ale wydaje mi sie,ze to tak samo bedzie jak z glosnikami w polce slaba jakosc jak i bas/z tym,ze bas bedzie wiekszy od glosnikow w polce

ale hmmm to tylko na pokaz tak jak wspomniano wczesniej sa glosniki ktore specjalnie maja kosze takie by mozna bylo je pokazac :)

faja bajerka


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 57 gości