trzeszczenie głośników po odpaleniu silnika

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

bobi81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

trzeszczenie głośników po odpaleniu silnika

Post autor: bobi81 » sob mar 15, 2008 16:16

witam!panowie mam mega problem,mianowice zamontowałem sobie "car audio" w golfie 1.9td, system składa się z radio alpine 9812rb,głośniki przód powerbass es6c,z tyłu tuba pioneer ts 205wx i wzmacniacz alpine mrv 300,okablowanie caliber!problem polega na tym, że po zmontowaniu wszystko grało wyśmienicie,potem po ok. tygodniu wypiął się woofer z przodu i troche tak jezdziłem,w koncu to zrobiłem i znowu grało pięknie,a teraz jak silnik jest wyłączony gra bez zarzutu, natomiast po odpaleniu motoru pojawiaja sie jakies trzeszczenia, przerywa i gra ciszej, tazke nie da sie sluchac,tak do głośności 12 jest ok tylko cicho,natomiast w miare podkrecania głośności wszystko sie nawarstwia, takze juz ok 20 prawie nic nie slychac,tylko trzeszczenia!kabel zasilajacy poprowadzony jest osobno od kabli sygnałowych,masa przykrecona do karoserii pod sruba pasow z tyłu,wszystko eleganco zeszlifowane,styk idealny i nie wiem teraz za co sie zabrac?????????wczoraj byłem nawet u elektryka,sprawdził alternator i ładowanie i diody sa w 100% sprawne!que pasa??????????????????


Bobi

Awatar użytkownika
Michal-majster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr maja 16, 2007 11:58
Lokalizacja: Grabownica, k. Kielc
Kontakt:

Post autor: Michal-majster » sob mar 15, 2008 18:43

te dziwne dźwięki pojawiają się tylko na subie czy na wszystkich głośnikach, czy przód masz podłączony ze wzmaka? czy te zakłócenia zwiększają swoją częstotliwość wraz ze wzrostem obrotów silnika? jeśli to słychać tylko na głośnikach podłączonych pod wzmaka to sprawdź jeszcze masę na kablu sygnałowym, czy dobrze styka, wyjmij chinche i wciśnij je z powrotem.



bobi81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bobi81 » sob mar 15, 2008 18:58

te trzeszczenie pojawia się zarówno na głośnikach jak i na subie, są niezależne od obrotów silnika,tylko od głośności w radiu,do vul. 12 jest ok, im głośniej tym jest masakra,te przerywania i trzaski nie są wcale głośniejsze tylko czestsze,bo radio gra jakos ciszej nawet na 20!wszystko podpiete jest pod wzmaka,przod 2 kanały,sub na mostku
Ostatnio zmieniony sob mar 15, 2008 18:59 przez bobi81, łącznie zmieniany 1 raz.


Bobi

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob mar 15, 2008 22:06

Zacznij od podmiany kabli RCA ,a następnie zasilanie .......punkt po punkcie od aku po wzmacniacz(nowa masa z aku do budy by była mile widziana .........,a lepiej od aku do wzmacniacza ).



bobi81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bobi81 » ndz mar 16, 2008 13:22

sprawa się wyjaśniła,wczoraj w nocy wpadł brat ze swoim wzmacniaczem, podpieliśmy u mnie i wszystko działało bez zarzutu,także przyczyna to wzmacniacz;( niestety,jutro lece do jakiegos elektronika,ciekawe ile to bedzie kosztowało???thx za dobre rady


Bobi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 70 gości