[MK3] Kabel z aku do kabiny

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

[MK3] Kabel z aku do kabiny

Post autor: interno » wt lut 26, 2008 17:16

Chcąc założyć w swoim MK3 wzmacniacz szukalem po forum tematu, w którym ktoś umieścił by zdjęcia jak i którędy wprowadzić kabel zasilający wzmacniacz z akumulatora do kabiny.Były tematy mówiące w jaki sposób to zrobic ale nie bylo raczej zdjęć. Gdy ciągnąłem kabelki u sibie postanowilem porobić zdjęcia i pomóc tym którzy mają to jeszcze przed sobą.

Ja używałem takich kabelków.(pamiętajcie kable zasilające i sygnałowe od radia nie powinny się stykać)
Fot.1 Obrazek.

No to zaczynamy. Otwieramy maskę. wszystko bedziemy montować po prawej stronie komory silnika. Kabel zaczyna się przy akumulatorze i dalej idzie prawa stroną, obok wężyków.
Fot.2 Obrazek

Przewód dalej schodzi w dół i należy odnaleźć miejsce w którym wchodzi cała wiązka przewodów do kabiny. przewody te chroni guma która należy odgiąć (wedle uznania naciąć) najlepiej od góry i tamtędy wprowadzić przewód zasialjący. Nie trzeba przy tym zbytnio uważać gdyż jest tam sporo kabli i jesli wczesniej nie bylo nic przy tym "zespute" to spokojnie nic sie tam nie uszkodzi.
Fot.3 widok z góry (znad silnika)
Obrazek
Fot.4 Obrazek
Fot.5 Obrazek
Fot.6 Obrazek
Warto przypomniec ze miejsce w którym odgieliśmy gumę w komorze silnika powinniśmy zabezpieczyć np. silikonem aby do przewodów nie przedostawala sie woda!

Przewody po okolo 3-5 cm przechodzą juz do kabiny i pod kierownica po lewej stronie odnajdziemy wiązkę kabli i nasz przewód. Podczas przciągania całego kabla warto skorzystać z pomocy drugiej osoby bo nie warto ciągle biegać i z jednej strony wciągać kabel a z drugiej sobie go podawac (a przeciagnie kabla na siłe może spowodowac uszkodzenie jakiegoś przewodu w wiązce przewodów). Miejsce w którym przechodzi przewód pokazuje kolejne zdjęcie.

Fot.7 Obrazek
Fot.8 Obrazek

I tym sposobem jesteśmy juz w kabinie z naszym przewodem. Jak prowadzić go dalej pokazuja kolejne zdjęcia.
Najpierw progami:
Fot.9 Obrazek
Fot.10 Obrazek
Fot.11 Obrazek
Jesteśmy juz pod tylną kanapą:
Fot.12 Obrazek
Fot.13 Obrazek
Kabla minusowego (masy) NIE podlączajcie!!!!! tym miejscy jak na zdjęciu bo po mimo iz wygląda to na metalowy kołek jest to tylko plastyk. Przy zawiasie kanapy jest blaszka z "dziurką" do której idealnie przykręca się masę (oczywiście po uprzednim oczyszczeniu powierzchni i posmarowaniu pastą techniczną).
Fot.14 Obrazek
Dalej już tylko pod oparciem kanapy a najlepiej pod wykładziną i wyprowadzamy juz w bagażniku
Fot.15 Obrazek
Fot.16 Obrazek

Mam nadzieje że chociaż jednej osobie pomoże ta "fotoporada".Osoby czytające ten temat proszę o wypowiedzi na temat czy moja instalacja do zasilania jest poprawna i bezpieczna. Jest juz calkowicie podłączona i gra bardzo ok.Nie grzeje sie nie przerywa itd, wiec chyba wszystko jest ok. Proszę również o negatywne opinie aby cos poprawić jak i takze o tym temacie.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2008 17:45 przez interno, łącznie zmieniany 1 raz.


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

Awatar użytkownika
wojtinho10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: wojtinho10 » wt lut 26, 2008 20:01

Bardzo dobry pomysł z takim tematem =D> Napewno pomoże to niejednej osobie :grin: Czekam aż ktoś zrobi taki temat dla MK4 to przy okazji sam skorzystam :D


Pozdro



dziulek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 20:57
Lokalizacja: Janówek I k\Warszawy

Post autor: dziulek » wt lut 26, 2008 20:27

Mam zrobione bardzo podobnie. Z tą różnicą ze ja przepychałem kabel z kabiny pod maske. Niby nie duża różnica, ale trzeba przeciągnąć tylko ok 0.5 m kabla a nie 3m.
Poza tym mase mam przymocowaną tam gdzie przypina się pasy. Odkręciłem "zatrzask" od pasa, zdarłem lakier do "żywej" blachy, na to podkładka, konektor, znowu podkładka i później mocowanie od pasa. Konektor styka się z obu stron całą powieszchnią. Podkładka też jest duża i dobrze dociśnięta do blachy. Jak narazie to nie ma problemów z masą.
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2008 20:44 przez dziulek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

Post autor: interno » śr lut 27, 2008 00:44

Ja zamontowałem swoja mase na takim płaskowniku pod kanapą i oczywiście tez mam oczyszczone do czystej blachy i tak jak u Ciebie podkładki i pasta techniczna.sróba na przelot mocno skrecone i jest narazie elegancko.


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości