Golf MK4 - głosniki tylne

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Forest89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 565
Rejestracja: pn lut 25, 2008 12:48
Lokalizacja: Osaka
Kontakt:

Golf MK4 - głosniki tylne

Post autor: Forest89 » pn lut 25, 2008 13:11

Witam. Kilka dni temu kupiłem Golfa MK4 i z tyłu nie ma głosników. W poprzednim Golfie (którego mi ukradli też nie było głosników z tyłu... dziwne :/ ) Ale nie ważne... założyć zawsze sobie można i tu pojawia się pytanie: Jakie głosniki w cenie 100 - 150 zł będą dobre na tył do Golfa IV? Lubie dobry dźwięk z dość dobrym bassem, dlatego dobrze by było, żeby niskie tony dobrze grały, od wysokich będą tweetery :P A więc jakie polecacie w cenie 100 - 150 zł? Dopowiem tylko, że zastanawiam się nad tymi --> http://allegro.pl/item312857333_phonoca ... y_mdf.html
Czy będą one pasowały do Golfa IV ???

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!!!



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » pn lut 25, 2008 14:48

Pasować będą ale czy jest sens. Popsuje to scenę.

A co to za radio? Lepiej się skupić na przodzie oraz wygłuszeniu. Pomysleć o jakimś piecyku a z czasem jak zabraknie niskich tonów o małym subiku. ;)



Awatar użytkownika
Forest89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 565
Rejestracja: pn lut 25, 2008 12:48
Lokalizacja: Osaka
Kontakt:

Post autor: Forest89 » pn lut 25, 2008 15:07

Radio jest oryginalne kasetowe, volkswagenowskie "Alpha". Ulepszenie przodu, czy dodanie w przyszłości suba nie wchodzi w grę. Chcę tylko by Ci z tyłu słyszeli dobrze radio bo tak to muszę robić głośniej radio i z przodu mi bobmie, że nic nie słyszę :P



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » pn lut 25, 2008 15:41

Forest89 pisze:muszę robić głośniej radio i z przodu mi bobmie, że nic nie słyszę
eheheee

To wygłusz przód, daj na przód phonocar, z przodu do tyłu przenieś fabryczne jak już tam muszą być. ;)

ps. do phonocar potrzebne będą dystanse.



Awatar użytkownika
j4siu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 29, 2007 20:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j4siu » pn lut 25, 2008 21:37

obawiam się że do tego radia nie podepniesz 8 głosników, poza tym skoro to kasceciach bedziesz chciał posłuchać płyt, to musisz kupić zmieniarkę a to radio nie obsługuje zmieniarek np. Pionnera



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » pn lut 25, 2008 22:14

Powinno sobie poradzić, nie będzie rewelacji ale jak ktoś glosniej nie potzrebuje to przynajmniej będzie "przyzwoita" jakość w porównaniu co jest teraz ;).

Forest89, widać, że słucha radia. Więc CD narazie i tak odpada. Jak zachoruje to kupi "normalne radio ;) A to już sobie będzie radzić z phonocarami.



Coen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 04, 2008 11:55
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Coen » czw mar 06, 2008 16:36

A to w takim razie ja tez mam kilka pytan, wiec mam nadzieje ze i mnie pomozecie.
Planuje zmiane glosnikow w takich miejscach jak:
:: Przednie drzwi lewe i prawe, chce wsadzic tam glosniczki ktore dobrze by graly, chyba w planie sa jakies troj drozne gdyz stworza z przodu dobra scene. z tylu w drzwi zas planuje cos z nieco wiekszo odczuwalnym bassem, jakies midbassy, ale chyba maja za duzy magnes co do drzwi. I teraz jest pytanie jak ktos sie orientuje w takim saochodach jak bora/golf iv, jakie dac dystanse aby to wszystko ladnie wkomponowac i zeby nic nie przerabiac z tapicerka, czy dystanse 16,5 cm to sa odpowiednie?
Ostatnio zmieniony czw mar 06, 2008 16:39 przez Coen, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » czw mar 06, 2008 20:28

Coen pisze:chyba w planie sa jakies troj drozne gdyz stworza z przodu dobra scene
Niezbyt dobry pomysł - scena pod kolanami. A inaczej rzecz ujmując nie będzię jej.
Coen pisze:tylu w drzwi zas planuje cos z nieco wiekszo odczuwalnym bassem, jakies midbassy
I tym bardziej czarno to widzę.

Przeczytaj faq!

Ale w jednym masz rację - tak 165mm dystanse ;)



konrado9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 17:48

Re: Golf MK4 - głosniki tylne

Post autor: konrado9 » ndz mar 06, 2011 21:36

Witam mam golfa IV 3 drzwiowego i z tyłu po bokach są puste miejsca na głośniki średnica dużego to 15 cm a a małe to syczki 4,5 cm.kable będę musiał przeprowadzić od radia bo nie ma, radio tez oryginalne Vw na kasety tak samo z przednie głośniki fabryczne.

Pomyślałem ze by je wypełnić głośnikami tylko jakimi ? I czy to poprawi znacznie jakość dźwięku w samochodzie ?

Czy lepiej zając sie przodem wygłuszyć drzwi choć trochę(jak umie) i wstawić głośniki 16.5 na dystansie ?

Jestem laikiem jeśli chodzi o car audio
Z góry dziękuje za pomoc :)



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Golf MK4 - głosniki tylne

Post autor: JacekTDI » pn mar 07, 2011 08:16

konrado9 pisze:Czy lepiej zając sie przodem wygłuszyć drzwi choć trochę(jak umie) i wstawić głośniki 16.5 na dystansie ?
Co wy się pytacie o to samo?? piszą "dłużsi stażem", żeby zając się przodem i dać sobie siana z tyłem, a wy z uporem maniaka pytacie sięo tylne głośniki.
Coen pisze:Przednie drzwi lewe i prawe, chce wsadzic tam glosniczki ktore dobrze by graly, chyba w planie sa jakies troj drozne gdyz stworza z przodu dobra scene.
jak masz w planie 3 drożne, to jeszcze wsadź pod przednie siedzenia subwoofery z napisem milion WATT i będzie jak WOODSTOCK`u :) czytać FAQ!! system odseparowany na przód to podstawa, wraz z wygłuszeniem drzwi.
Forest89 pisze:Lubie dobry dźwięk z dość dobrym bassem, dlatego dobrze by było, żeby niskie tony dobrze grały,
no to masz jak w banku ten dobry bass, jeszcze z samego radia;) W tylnych drzwiach/boczkach bez odpowiedniej "oprawy" nie będziesz miał nic, poza ogólnie rozumianym "hałasem" :D

inna sprawa to ile to razy jeździsz pełnym samochodem, że musisz tak pogłaśniac??
Granie jest dla Ciebie a nie dla pasażerów, no chyba że jestes szoferem jakiegoś "prominenta" ;)



Awatar użytkownika
kemer85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 14, 2010 19:32
Lokalizacja: Iłża

Golf MK4 - głosniki tylne

Post autor: kemer85 » sob mar 26, 2011 10:29

Witam!
Ja przy montażu tylnych głośników zrobiłem coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Głośniki takie same jak na tej aukcji:
http://allegro.pl/boschmann-rsx-650e-23 ... 35504.html" onclick="window.open(this.href);return false;


było E34 M50B20 & E34 M50B25 & E34 M60B30 & MK IV ALH teraz jest E46 M47
POZDRAWIAM!!!
kemer85

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Golf MK4 - głosniki tylne

Post autor: Kubus20 » sob mar 26, 2011 10:56

kemer85, wcale bym się nie zdziwił jak te boschmanny zagrałyby gorzej od seryjnego głośnika.
Wypadałoby dać dystans z MDF jak już jest wszystko rozebrane zamiast plastikowego, ale pod te głośniki chyba jednak się nie opłaca...
I proszę Cię, w jednym temacie wystarczy już opis Twojego montażu...

Forest89, wyjmij najpierw radio i sprawdź, czy w ogóle obsługuje 4 kanały(2 przód i 2 tył), bo zdarzało się często, że jeśli fabrycznie były montowane tylko głośniki z przodu, to i radio miało tylko 2 kanały...
Widać to po tym ile jest pinów z tyłu radia w gnieździe na kostkę głośnikową.

Coen, jest naprawdę setka tematów na tym forum odnośnie głośników do MK4. Wystarczy użyć szukajki.



Aris019
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 24, 2009 21:23
Lokalizacja: Częstochowa/okolice:)
Kontakt:

Golf MK4 - głosniki tylne

Post autor: Aris019 » pn cze 13, 2011 18:38

Witam! jestem na waszym forum pierwszy raz,mam nadzieje ze pomożecie z moim dziwnym pytaniem.
kupilem dwa glośniki na szrocie od golfa lecz jeden ma miedziany zwoj z tylu drugi nie,czy to ma znaczenie ?jesli tak to co mam zrobic kupic drugi taki sam tyle ze dobry?



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Golf MK4 - głosniki tylne

Post autor: JacekTDI » wt cze 14, 2011 09:01

Aris019 pisze:Witam! jestem na waszym forum pierwszy raz,mam nadzieje ze pomożecie z moim dziwnym pytaniem.
kupilem dwa glośniki na szrocie od golfa lecz jeden ma miedziany zwoj z tylu drugi nie,czy to ma znaczenie ?jesli tak to co mam zrobic kupic drugi taki sam tyle ze dobry?
moze byś tak zdjęcie jakies zapodał?? albo podlączył te głośniki i sprawdził czy i jak to się zachowuje.... nasza magiczna kula niestety nie widzi twoich głosnikow.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości