Dziwnie działa wyswietlacz OEL w Pioneer-ku?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Dziwnie działa wyswietlacz OEL w Pioneer-ku?

Post autor: mlody87 » śr lut 13, 2008 00:30

Witam! Mam pytanie do uzytkowników radyjek samochodowych pioneer z wyswietlaczami OEL (z animacjami) lub ludzi którzy mieli z tym stycznosc. Mianowicie co to moze byc jak rano(zimno na dworze i w samochodzie) po uruchomieniu radia na wyswietlaczy pokazują sie pionowe kreski ale radio gra normalnie, a dopiero po jakims czasie jak auto troche pochodzi juz (zagrzeje sie) wszystko wraca do normy.
Moze wina tego ze jest zimno i z wyświetlaczem cos sie dzieje?
Moze to wina tego ze cos nie łączy??
Moze u kogos robi sie tak samo ,albo nie robi niech napisze zebym wiedział cokolwiek?
Albo moze ktos słyszał o podobnych przypadkach?

Wszelkie wypowiedzi mogą byc pomocnicze tak ze czekam na info ??


VW forever..

Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » śr lut 13, 2008 01:12

wiesz niejestem ekspertem ale moze sprawdz czy panel niema luki i kiedy jest zimno uklad z wyswietlacza i inne podzespoly pokrywaja sie wilgocia i szwankuje,.Ja mam p6900 i nic z wyswietlaczem sie nie dzieje.pozdrawiam



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » śr lut 13, 2008 03:31

Standardowa usterka OELi, uszkodzona tasiemka od wyświetlacza i gdy jest zimno nie ma styku. Da się to naprawić, ale robota bardzo delikatna, więc musisz znaleźć porządnego fachowca, najlepiej takiego który kiedyś już to robił. I nie ma co zwlekać z naprawą, bo potem może być już coraz gorzej, zwłaszcza jak gdzieś uderzysz panelem. Czasami nie oddawaj radia do autoryzowanego serwisu Pioneera, bo tam wymieniają wyświetlacz jako moduł i cena jest olbrzymia :)


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » śr lut 13, 2008 12:37

Dzięki za pomoc, moze ktos jeszcze sie wypowie???

iNTELL, rozebrałem panel i właśnie zwróciłem uwage na ta tasiemke,ale jak na nią patrze to jest wszystko z nią w porzadku zadnych sladów uszkodzen, i w tym miejscu co jest styk z płytką tez luty są łądne i nigdzie nie odstają, tak ze sam niewiem moze to jest wina tego co mówisz ale jak to sprawdzic?? no i jaki jest średni koszt takiej naprawy.. pytam zeby mnie ktoś nie spompował z kasy jak bym chciał to robic??


VW forever..

iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » śr lut 13, 2008 23:24

Nie zobaczysz tego gołym okiem, bo to mikropęknięcia, gdyby pęknięcie było na tylu duże byś mógł je zobaczyć, wtedy wyświetlacz nie działałby po nagrzaniu :) Średni koszt operacji nie powinien przekroczyć 100 - 150zł. W serwisie Pioneera za taką usługę (wymiana OELa) zapłaciłbyś 500zł. Pozatym, ta tasiemka którą widzisz nie jest jedyną, druga taka sama jest pod wyświetlaczem i jej naprawa wiąże się z odlutowaniem tej pierwszej.


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » śr lut 13, 2008 23:35

A jesli by pozostawic tak jak jest teraz, to co sie stanie? moze to sie jakos pogorszyc czy bedzie tak cały czas?


VW forever..

iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » pt lut 15, 2008 01:42

Tego czy się pogorszy czy nie nie jestem w stanie stwierdzić. Jeśli będziesz delikatnie obchodził się z panelem, nie stukał nie pukał, nie mówiąc już o upadku panela to może będzie OK, ale jest taka szansa, że jeśli się pogorszy to wyświetlacz może być już nie do zrobienia. Poniżej przykład jak ktoś załatwił taką tasiemkę:
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... mg/oel.jpg
cudem udało mi się to naprawić i działa już prawie 2 lata bez usterki.


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » sob lut 16, 2008 00:21

iNTELL, wow no to rzeczywiscie ktos niexle uszkodził tą tasiemke... tak jak juz wczesniej pisałem u mnie jak sie na nia patrzy jest cała bez usterek.
A wogóle jeszcze jest taka sprawa bo o tym zapomniałem ze mój panel był skręcony na 3 srubki (powinien byc na 4) i tak powiedzmy srednio dociagniete.
Istatnio mając chwile czasu wziąłem do domu panel rozkreciłem go, styki od panela przeczysciłem delikatnie spirytusem i na koniec podsuszyłek panel suszarką( z bezpieczną odległoscia aby nie zabardzo podgrzac)bo miałem obawy ze moze palne był zawilgocony. Później spreciłem panel solidnie juz na 4 srubki...i załozyłem do samochodu.... juz 2 dni chodzi wszystko dobrze ani razu jeszcze nie było wczesniejszych objawów....

No i co teraz powiecie na to mogła to byc wina rzeczy które opisałem, czy tylko to wysuszenie mogło pomóc na kilka dni ze dobrze działa??


VW forever..

iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » sob lut 16, 2008 10:42

Styki od panela nie mają wiele tu do rzeczy, jeśli pomogło to podgrzanie go suszarką, ale to raczej na krótką metę :(


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości