Wybor radyjka do zestawu

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Wybor radyjka do zestawu

Post autor: UcHO » czw lut 07, 2008 17:41

Witam
wiem ze temat walkowany juz n-ty raz ale ja juz zglupialem jezeli chodzi o wybor radia. poprzednie mnie zawiodło i teraz przegladajac fora i strony zglupialem
po krotce radyjko musi miec:
3 wyjscia rca wysoko voltowe
do tego przy obsludze subwoofera ma byc nie tylko podbicie ale i rowniez czestotliwosc

radyjko ma obslugiwac:
wzmacniacz DLS a7
glosniki przod infinity cappa perfect
sub polk audio momo
no i najwazniejsza rzecz MUSI BYC CZARNE ;/

chodza mi dwa po glowie:
alpine 9812rb <== uwielbiam to radio ale jest wlasnie srebrne i bedzie sie gryzło z czarnym wnetrzem ;(
oraz PIONEER DEH-P88RS
niestety zaden z nich nie jest wlasnie czarny, za bardzo razi w oczy
moze ktos z Was poleci mi cos podobnego, z podobnej polki...?
bylbym bardzo wdzieczny, za pomoc w wyborze stawiam na majowce :pub:
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw lut 07, 2008 17:42 przez UcHO, łącznie zmieniany 1 raz.



lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Post autor: lambert86 » czw lut 07, 2008 17:50

kup alpine 9812rr ;) jest ciemne- chyba grafitowe



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » czw lut 07, 2008 18:12

lambert86 pisze:kup alpine 9812rr ;) jest ciemne- chyba grafitowe
kolego jak mi tylko znajdziesz gdzie moge takie kupic, to zaraz nabede...



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » czw lut 07, 2008 18:16

...ciemne jest 9815(podświetlacz czerwony) lub 9855 :)

9812 jest ala chrom i jasne.

OK Faxe strong litrowy styknie :grin:
Ostatnio zmieniony czw lut 07, 2008 18:17 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw lut 07, 2008 18:31

jest ciemne 9812
Obrazek
nawet na forum długo wisiało ciemne 9812
JVC SH1000 kolorem Ci nie pasuje ?
Obrazek



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » czw lut 07, 2008 23:13

Luki:
ile za to czarne 9812rr? no i z tego co widze jest uzywane, a to juz nie bardzo mnie zadawala jakos tak nie przywyklem do uzywek, raz kupilem i sie sparzylem, jezeli uzywane to napisz mi na pw jak bylo uzywane, pod czym gralo itd, przydaly by sie tez lepsze zdjecia

znalazłem juz nowe 9812rr ale roznica miedzy 9812rb jest duza i sie zastanawiam czy jest sens placic za sam kolor tyle kasy... a jednak srebrny w calym czarnym wnetrzy bedzie hamsko wygladał
o tym jvc poczytam

[ Dodano: Czw Lut 07, 2008 22:45 ]
słuchajcie mozecie mi powiedziec cz radia z ebay.de maja takie samo fm jak u nas i nie bedzie problemu z odtwarzaniem?



pablo91golfiarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 08, 2008 15:53
Lokalizacja: Owcze Głowy

Post autor: pablo91golfiarz » pt lut 08, 2008 20:33

Witam ! osobiscie mam Alpine 9870R i jestem zadowolony radyjko jest ciemno szare,bardzo ładnie gra .Moim zdaniem to najlepsza propozycja w stosunku jakosci do ceny. Mój kumpel ma taką na sprzedaz prawie nową woła 300 zł moim zdaniem sie opłaca



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt lut 08, 2008 20:58

pablo91golfiarz pisze:Witam ! osobiscie mam Alpine 9870R i jestem zadowolony radyjko jest ciemno szare,bardzo ładnie gra .Moim zdaniem to najlepsza propozycja w stosunku jakosci do ceny. Mój kumpel ma taką na sprzedaz prawie nową woła 300 zł moim zdaniem sie opłaca
Proszę Cię, to nie ma grać z seryjnymi głośnikami, tylko z dobrym systemem.
Kolega ma raczej wyższe ambicje.



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » pt lut 08, 2008 23:22

no raczej troszke wyzej celuje ;)
koledzy a co myslicie o tym pionku PIONEER DEH-P88RS
doczytalem sie ze ma np funkcje wylaczenia koncowki mocy podczas puszczenia sygnalu na wzmacniacz, przez co calkowicie odcina znieksztalcenia, prawda to?
mozna zglupiec z tymi radyjkami
doczytalem sie ze 9812rb badz rr ma jedna przypadlosc, ma strasznie ostre wysokie tony i nic z tym nie idzie zrobic, a wszystkie nowe alpine powyzej 9882 to zabawki, a nie radia
jak maja sterowania suba to nie ma ani czestotliwosci ani funkcji jego gry...



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » sob lut 09, 2008 10:01

9812 będzie gorsze od tego Pionka , nie porównywałem ale czytałem porównanie , poszukaj na necie(archiwa innych forum) gdzieś to było ... podobno jak ustawisz w 9812 wyłączone podświetlenie radia to także jakość dzwięku wzrasta ... w co nie chce mi się wierzyć ... ale może :) A jak ci brak ustawień w 9812 to masz 9815(gra tak samo),9835(gra lepiej od serii 981X).


Kłamca z dwumetrowymnosem !

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » sob lut 09, 2008 14:06

Cookiemonster pisze:9812 będzie gorsze od tego Pionka , nie porównywałem ale czytałem porównanie , poszukaj na necie(archiwa innych forum) gdzieś to było ... podobno jak ustawisz w 9812 wyłączone podświetlenie radia to także jakość dzwięku wzrasta ... w co nie chce mi się wierzyć ... ale może :) A jak ci brak ustawień w 9812 to masz 9815(gra tak samo),9835(gra lepiej od serii 981X).
nie no mysle ze 9812 na brak ustawien nazekac nie mozna, jest tego od groma, ale wszedzie pisza ze to radio drze sie na wysokich, co mi osobiscie nie odpowiada, bede szukal opisow tego pionka i zobacze co z tego wyjdzie, boje sie tylko problemu z masa w tym pionku, wlasnie w poprzednim mialem problem z masa i dlatego zrezygnowałem z pionka



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » sob lut 09, 2008 15:04

Hmm, ja bym nazwał to inaczej. 9812 pewnych kwestii nie wybacza, a mianowicie niedokładnego/kiepskiego strojenia systemu. Inne grajki są w tym aspekcie bardziej przyjazne, ale da się zrobić tak aby i na 9812 góra była przyjemna, nie ostra i nie męcząca. Jednak bez choćby elementarnej wiedzy z strojeniu zwrotnic jest to dla większości osób nie do zrealizowania.


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » sob lut 09, 2008 15:35

heh ... no właśnie , przecież jednym klockiem można zmienić charakter całego systemu(jak zwrotnica). To że góra ostra to mi akurat nie przeszkadza i wcale nie jest ostra ... dlatego że mój wzmak ją wycofał. Mało tego... posiadam tweeta , który nie jest ciepły ani naturalny(opinie z forum zagranicznych dotyczące Polk db1000)....odpowiednia zwrotnica tej ostrej a raczej nie naturalnej "góry" wydaje mi się wcale nie załagodzi , w taki sposób jak może to wykonać odpowiedni wzmacniacz. Poza tym co niektórzy uważają że Audison jest łagodny nawet z Focalami(głosniki) i Alpine(radio) ... więc zakup radia w twym przypadku musi być poprzedzony doskonałą znajomością tego co juz masz(DLS wzmak itp.), małą dozą ryzyka oraz opiniami wyuzdanych audiofili którzy mają na karku odsłuchy kilkudziesięciu radii w różnych kombinacjach :)

Docelowy zakup ostatniego klocka zawsze będzie obarczony ryzykiem zgagi :grin:
Ostatnio zmieniony sob lut 09, 2008 15:38 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 2 razy.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » sob lut 09, 2008 16:19

Cookiemonster pisze:odpowiednia zwrotnica tej ostrej a raczej nie naturalnej "góry" wydaje mi się wcale nie załagodzi , w taki sposób jak może to wykonać odpowiedni wzmacniacz.
Otóż właśnie odpowiednio zaprojektowana zwrotnica może zdziałać cuda ;)


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości