Jaki system na przod do CD Alpine oraz Alpine 3552

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

LunaticAllegro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 15:55
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Jaki system na przod do CD Alpine oraz Alpine 3552

Post autor: LunaticAllegro » ndz sty 27, 2008 16:14

witam...

jestem tu nowy i coprawda nie mam vw ale laczy nas wspolna pasja (cara audio) i chcialbym sie dowiedziec jaki system zamontowac do przodu dokladnie pod tki sprzet jak w temacie...

Posiadam radio alpine cdm nie pamietam dokladnie oznazczenia - jak bede w domu to zerkne i dopisze, oraz wzmacniacz 4 ch alpine 3552...

wybor padl na alpine bo z wczesniejszych doswiadczen najbardziej przypadl mi do gustu.

Co co wzmacniacza to bedzie on mial grac w mostku czyli siegnie to okolo 85 W na kanal (dane producenta)

Jesli chodzi o oczekiwanie jakie mialbym od systemu to:

Dobra stereofonia
szczegoly i detale
scena
dobre wokale
nie meczace wysokie tony
bas zwarty szybki i rytmiczny
naturalne brzmienie
uniwersalnosc

Muzyka jaka slucham jest rozna...poczawszy od:
Dire Straits, Katie Melua, Katinka Wilson przez Jean Michele Jare az Westbam , Members Of Mayday itd...

Cena jaka moge przeznaczyc na system przedni to okolo 400 zl +/- 50-100 zl

Moimi faworytami jak narazie byly trzy zestawy
:
- DLS B6A
- RAINBOW SLX 165 DELUXE
- Focal 165 A


ceny podobne ale jak z brzmieniam???

oczywiscie wytlumienie drzwi i w przyszlosci sub zaplanowane (najpierw system z przodu)


o rzeczowa odpowiedz poprosilbym w szczegolnosci Kubus20-a ale opiniami innych uzytkownikow nie pogardze i wezme je rownierz pod uwage...

wiec czekam na odpowiedz ma moj post


Pozdrawiam Mateusz

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » ndz sty 27, 2008 17:42

Kolego tak to tylko w Erze :rotfl: Najniższe wersje zestawów osdeparowanych uznanych firm które wymieniłeś nie zapewnią tych wymagań co wyżej, pomijając że na te wymagania mają wpływ także radio i wzmak oraz RCA. Te które posiadasz są co najwyżej z "średniej półki".
Warunki postawione przez ciebie będą możliwe po spełnieniu :
- znaleźienie dobrego zakładu CA (montarz ,wysterowanie profi z pomiarami)
- posiadanie dobrych klocków (Hi-end, Mid-end ..przy czym system gra tak jak jego najsłabszy "punkt")
- oraz własna znajomość cech charakterystycznych poszczególnyh klocków , aby umieć łączyć przeciwności klocków dla zachowania równowagi(naturalności, nie przebarwienia).

..wtedy można o takich wymaganiach zaczynać wogóle myśleć, niestety :)


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » ndz sty 27, 2008 19:20

LunaticAllegro pisze:o rzeczowa odpowiedz poprosilbym w szczegolnosci Kubus20-a
to czekamy :grin: jestem ciekaw

wymagania kosmos... za 400 to i ja taki zestaw poproszę :bajer:



LunaticAllegro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 15:55
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: LunaticAllegro » ndz sty 27, 2008 20:01

hmmm...moze sprecyzuje to tak.....

jak za ta kase czyli 400 zl +/- 50-100 zl to chcialbym jak najwiecej z tego co zalozylem osiagnac....

powiedzmy ze chcialbym uzyskac cos podobnego jak mam w domu - Cambridge Audio + Kef
- zestaw stereo wart kolo 8-9 tys .... nie chccac tyle wkladac do auta bo auto jest do jazdy a nie do sluchania muzyki zapytalem jaki zestaw w tej kwocie moglibyscie polecic...???

w aucie potrzebna mi muzyka tylko i wylacznie aby podroz stala sie bardziej przyjemna...

moze troche namotalem ale .... mysle ze za 400 zl bylibyscie mi w stanie wskazac choc troche zblizony zestaw do zalozen


Pozdrawiam Mateusz

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn sty 28, 2008 02:29

LunaticAllegro pisze:hmmm...moze sprecyzuje to tak.....

jak za ta kase czyli 400 zl +/- 50-100 zl to chcialbym jak najwiecej z tego co zalozylem osiagnac....

powiedzmy ze chcialbym uzyskac cos podobnego jak mam w domu - Cambridge Audio + Kef
- zestaw stereo wart kolo 8-9 tys .... nie chccac tyle wkladac do auta bo auto jest do jazdy a nie do sluchania muzyki zapytalem jaki zestaw w tej kwocie moglibyscie polecic...???

w aucie potrzebna mi muzyka tylko i wylacznie aby podroz stala sie bardziej przyjemna...

moze troche namotalem ale .... mysle ze za 400 zl bylibyscie mi w stanie wskazac choc troche zblizony zestaw do zalozen
Rzeczowa odpowiedź:
Nie da się tego zrobić
Jeśli masz w domu zestaw za 8-9tys zł, to przygotuj się na to, że włożysz w auto 30 tys. zł i prawdopodobnie i tak nie zagra Ci jak w domu.
Dlaczego :?:
Dlatego, że auto to kiepskie środowisko akustyczne.

Jeśli już jesteś na etapie szczegółów, smaczków, detali itd. to jeśli chodzi o przód powinieneś się rozglądać za czymś w okolicach 1000 zł.
Najlepiej jakiś dobry woofer + dobry tweeter + robiona zwrotka.
Przykładowo AD W600 + Pro XT2 + zwrota itp.

Jeśli muszą być gotowce, to wiadomo spośród czego wybierasz.
Audio System HX165SQ
AD 60
Dego PO-650
DLS R6A
Focal
itd.

Po poście wydaje mi się, że nie warto żebyś kupował czegoś niższego klaowo, bo możesz po prostu się zawieść.

Pozdro :pub:



LunaticAllegro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 15:55
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: LunaticAllegro » pn sty 28, 2008 14:03

widze ze bede mial ciezki orzech do zgryzienia....

a ile z tych wymagan spelni system do 400 zl i jaki byscie polecili??


Pozdrawiam Mateusz

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pn sty 28, 2008 14:10

Może dadzą rade:

Audio Sys. HX
DEGO po
Morel pulse (albo jakikolwiek Morel)

...wszystko używki minimum 500-600 zł

NIŻEJ NIE SCHODŹ. Można też dobrać tweet i woofer osobno ... jaki hmmm... nie wiem :rotfl:

500-700zł na tweet to "strzał w dychę" (używkę) :food: To tak ogólnie. :foch:


Kłamca z dwumetrowymnosem !

LunaticAllegro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 15:55
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: LunaticAllegro » pn sty 28, 2008 18:25

sluchalem wlasnie u kolegi w vw golfie pioneer cd/mp3 system z przodu helix nie wiem dokladnie jaki oraz wzmak audisona 4x35 ze starszej lini oraz sub B-R na 20 cm glosniku intertechnik....

sprecyzuje to tak....w zaleznosci co kto woli - ja pojde w inna strone...

nawiasem mowiac nie wiem jak u mnie z alpine by zagral ten helix ale jak podobnie to do konca nie jest to czego oczekuje....
Ostatnio zmieniony pn sty 28, 2008 18:34 przez LunaticAllegro, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam Mateusz

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn sty 28, 2008 20:29

LunaticAllegro pisze:sluchalem wlasnie u kolegi w vw golfie pioneer cd/mp3 system z przodu helix nie wiem dokladnie jaki oraz wzmak audisona 4x35 ze starszej lini oraz sub B-R na 20 cm glosniku intertechnik....

sprecyzuje to tak....w zaleznosci co kto woli - ja pojde w inna strone...

nawiasem mowiac nie wiem jak u mnie z alpine by zagral ten helix ale jak podobnie to do konca nie jest to czego oczekuje....
Jaki pioneer, jaki system Helixa i co Ci się konkretnie nie podobało.

Za 400zł nie masz lepszej propozycji od PB ES6C wg mnie, ale to tylko moja opinia.



zmorka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:47
Lokalizacja: Kudowa Zdrój
Kontakt:

przody

Post autor: zmorka » wt sty 29, 2008 20:12

witaj

miałem kiedys podobny problem , jak kazdy kto zaczyna bawic sie w sprzet car audio, nie mowie absolutnie ze jestem ekspertem, nie jestem nim ale cos nie cos moge Ci podpowiedziec a to dlatego,ze slychamy tej samej muzyki :okej:
wiec jesli moge cos zasugerowc to tylko i wylacznie na przod bardzo prosty i stosunkowo tani zestaw firmy proa o nazwie simplex 160 wraz z tweeterami nie 19 tylko 26 !!!!
nie potrzebujesz tutaj zadnych zwrotnic za wyjatkiem odpowiedniego kondesatora (dolaczany do kompletu), jesli sopran bedzie zbyt agresywny mozesz zwiekszyc jego i pojemnosc i masz cudo, kryształ dzwiek , jesli chodzi o wooferek - średnie masakra, nie znam innych glosnikow w tej cenie o takich srednich brzmieniach, a jak dorzucisz jeszcze delikatny , gleboki basik - koledzy nie wyjda z auta
Efekt - Money for nothing wyrywa z butów :bajer:
polecam szczerze
natomiast wybor jak zwykle nalezy do Twojego ucha
pozdrawiam Cie serdecznie :pub:


golf III 1.8 75KM MK3

LunaticAllegro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 15:55
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: LunaticAllegro » czw lut 07, 2008 23:15

chyba sprobuje Audio System Mx tylko zastanawiam sie.... bo moze po dwa woferki w drzwi....

hmmm ciekawe


Pozdrawiam Mateusz

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pt lut 08, 2008 00:31

LunaticAllegro pisze:chyba sprobuje Audio System Mx tylko zastanawiam sie.... bo moze po dwa woferki w drzwi....

hmmm ciekawe
Bez sensu , lepiej po jednym a dobrym . Zastanawiałeś się jak je "potniesz".


Kłamca z dwumetrowymnosem !

LunaticAllegro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 15:55
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: LunaticAllegro » ndz lut 10, 2008 17:06

myslalem zeby dwa basy w drzwiach potraktowaC jako jeden i normalnie ciac jako 2 way... ewentualnie jako 2.5 way czyli jeden z basow tak odciac zeby np gral do 150 hz max....

czy to by zdalo egzamin??


Pozdrawiam Mateusz

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » ndz lut 10, 2008 21:07

LunaticAllegro pisze:myslalem zeby dwa basy w drzwiach potraktowaC jako jeden i normalnie ciac jako 2 way... ewentualnie jako 2.5 way czyli jeden z basow tak odciac zeby np gral do 150 hz max....

czy to by zdalo egzamin??
Zdało (2.5-way jak to określiłeś), ale musisz zerknąć na charakterystykę głośnika w celu sprawdzenia czy warto. Albo zapodaj na forum wtedy będzie jasne ... takie rzeczy robi się przy identycznych głośnikach "mid-woofer" fabrycznie, tylko o różnej konstrukcji membrany (przykładowo zestaw Focal K3P 3-way). Membrana ma wpływ na brzmienie jeśli jest stożkowa wtedy działa jako uzupełnienie tweeta lub półokrągła(zaokrąglona) do niższych częstotliwości "średnicy" ... heh niech mnie ktoś poprawi jak się myle :)

Nie zalecałbym 2-głośników tym samym pasmem ... lepiej jeden mid a lepszy!
3-way ma sens przy zestawie z max. półki (Focal Utopia Berylium) ,a nie przy ... Hertz ESK lub HSK itp


Kłamca z dwumetrowymnosem !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości