problem z pionkiem

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

problem z pionkiem

Post autor: pies86 » pn sty 21, 2008 16:36

jako ze jestem nowym uzytkownikiem forum chcialem sie z wami wszystkimi przywitac!
A teraz kwestia mojego problemu,otoz mam pionka p6900ib podpiety pod wzmak i przy ustawieniu gainu na niecala polowe sztrasznie szumi przy odtwazaniu piosenek. Dla pewnosci sprawdzilem inne radio pioneer p5900ib i bylo to samo(obydwa te pionki byly zakupione u tego samego goscia) innym radiem ktore sprawdzilem bylo JVC KDG 333 i nic zadnych sumow dopiero przy ustaweiniu gainu na 6/8 zaczely sie mninimalne szumy.wiec kieruje putanie czy wszystkie pionki tak maja?czy jest jakis filtr ktory mozna by zastosowac?prosze o kompetentne wypowiedzi.pozdrawiam



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn sty 21, 2008 16:47

Witaj.
Opisz jakie to szumy? czy są to zakłucenia z instalacji elektrycznej samochodu, czy szumy generowane przez radio? Czy np w przerwie między utworami te szumy są jednakowe jak podczas odtwarzania muzyki? Jaki to wzmacniacz?



Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » pn sty 21, 2008 17:22

wzmak to EQ tnt900 .szumy wystepuja w przerwie 4 sek przy zmianie piosenki oraz jesli gra np utwor :tiesto -the seconds before sunrise ,dzie jest przyciszony poziom glosu na momet lub gdzie gra jeden dzwiek oraz przy przesuwaniu utworu wtedy to perfidnie szychac.Mysle ze to szumy generowane przez radio bo jak podlaczylem jvc to nic niebylo,jedna mam pewne nie dociadniecia w CA np:
-chyba trosze za cienki kabel
-minus od wzmaka idzie do masy ale niemam pociadnietego minusa z aku to masy o tym samym przekroju co kabelek od masy do wzmaku
-i wzmak przymocowany jest do oparcia siedzenia metalowego(jednak zdjolem go i nic sie niezmienilo)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn sty 21, 2008 20:56




Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn sty 21, 2008 21:04

Więc tak: szumy, które słyszysz niestety są to szumy własne radia. Średnica przewodu zasilającego będzie miała niewielki wpływ na ich występowanie, aczkolwiek na właściwą pracę wzmacniacza już tak.
Dość znaczny wpływ na takie szumy mogą mieć zbyt "kiepskie" przewody RCA, które dodatkowo mogą potęgować występowanie szumów.
Czasami Pioneery maja problem z masą na wyjściach RCA (nawet nowe) i wówczas objawia się to pojawianiem zakłuceń z instalacji samochodu, mimo w miarę poprawnej instalacji CA. Jeśli twoje radio jest nowe (przypuszczam, że tak jest) to sugerował bym skorzystać z naprawy gwarancyjnej.
Zastanawia mnie jedna rzecz, mam to samo radio (u żony w aucie) i nie zauważyłem jakiś większych, lub szczególnie drażniących szumów. (radio nie napędza żadnych głośników, wszystko idzie ze wzmacniacza)



Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » pn sty 21, 2008 21:14

jesli o przewody rca to zmienilem na SIGNAT SCL121 RCA i dalej nici.raz juz oddalem go do reklamacji i ponoc wymienili wyjscia chinh ale nic sie niezmienilo.niemam juz zielonego pojecia co jeszcze moze byc bo jedne arg przemawiaja ze to instalacja a inne ze to radio bo jak puscilem jvc to nic nieszumialo a jak dalem tez pionka lecz slabszy model p5900 to tez szumialo;/
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2008 21:22 przez pies86, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn sty 21, 2008 23:05

Tak czytam ,ten temat (na audiocarze też czytałem ) i jak widzę "słaba masa na wzmacniaczu " i "Pioneer" .......to zaraz mi na myśl przychodzi uszkodzona masa na płytce radia . Moja teoria : wzmacniacz ma za małą masę i ciągnie ją "też" przez RCA > skutek > uszkodzenie płytki radioodtwarzacza (brak masy na gniazdach RCA). Czy jest błędna ,to można w 5minut sprawdzić ....podać masę na wyjścia RCA w radiu (kabelek łączący budę radia z zewnętrzną częścią wyjść RCA (nie dotykaj czasem masą tej części wewnętrznej z sygnałem).

PS: potem popraw tę masę do wzmacniacza .....albo najpierw popraw tę masę,a potem zajmij się radiem



Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » wt sty 22, 2008 00:47

1.popraw mase czyli grubszy przweod,czy pociagnac tez osobna mase z aku do budy. 2.Czyli mowisz zeby wyjac rca z radia i podpiac sie pod czarny przewod z ISO i dotknac zewnetrznej strony chincha wszysztko jedno czy prawego czy lewego (pisales ze dotknac kabelkiem z obudowy radia zewnetrzna czesc chinha-niemam takiego kabelka) jesli zrobie te male korekty i dotkne kalelkiem tego chinha czego mam sie spodziewac?nierobilem czegos takiego wiec niewiem bardzo jak sie za to zabrac....



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » wt sty 22, 2008 08:35

Powalla jasno napisał, weź kawałek przewodu obrany z izolacji po obu stronach i zewrzyj obudowę radia z masą wyjścia chinch (obojętnie którego), włącz płytkę i słuchaj, czy coś się zmieniło.



Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » wt sty 22, 2008 18:41

zrobilem jak wczesniej napialiscie i nic sie niezmienilo....dodam tyle ze jak zmieniam poziom glasu i jak sie przyslucham w glosnikach slychac dzwiek ktory wydaje takze radio przy zmianie regolacji glosu a takze jak przejechalem tym kabelkiem po obudowie to w glosnikach tez bylo to slychac.... co o tym sodzicie jakie kroki mam dalej podjac?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt sty 22, 2008 19:07

Jeśli masz radio na gwarancji oddaj je ,tzn zgłoś usterkę i po sprawie .


PS: poprawiłeś kabelek masy wzmacniacza?



Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » wt sty 22, 2008 19:26

tak radio jest wciaz na gwarancji.zmienilem kabel na grubszy jednak nadal niewiem czy mam prowadzic drugi kabel od aku do masy zcy tez najlepszym wyjsciem bylo by poprowadzenie kabla ze wzmaka do minusa?a i co mam konkretnego napisac bo juz raz bylo z tym problemem oddane i przyslali mi ponoc naprawione radio jednak jak sie okazalo to nic sie nie zmienilo
Ostatnio zmieniony wt sty 22, 2008 19:29 przez pies86, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt sty 22, 2008 20:02

Ja miałem w aucie chyba z pięć wzmacniaczy i masa z budy była OK .......no i kupiłem Juniora........założyłem i "gwizdanie" ,zakłócenia itd. ...........pociągnąłem masę do aku i ...cicho sza. Czytałeś ten link do elektrody ? Na twoim miejscu podmieniłbym jeszcze raz radio na innej firmy i jeśli "problemy z szumami" by znikły ,to nie ma "zmiłuj" radio uwalone i muszą naprawiać do skutku .


PS: podjedź do rzecznika konsumentów u siebie w mieście i opisz sytuację ........możesz nawet zamienić przy nim radio i naocznie ......raczej nausznie niech się sam przekona ,że ty masz rację ...........on napisze pisemko do sklepu i po bólu ..........tzn. ja tak bym to zrobił ale to twoje radio .



Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » wt sty 22, 2008 23:10

juz to zrobilem i powiedzial mi pare istotnych zeczy tylko sek w tym ze kupilem go na allegro jako nowe i troche to trwa;/ no ale jakos to tzabrdzie dociagnoc tylko ze znowu bede bez radia....a powiedz mi jeszce jedno czy kabel zasil. do wzmaka musi byc beztlenowy czy moze byc zwykly bo mieszkamm na zadupiu i narazie znalazlem kebel tylko16mm lecz jest beztlenowy...elektrody nieczytalem bo mi net szwankuje ale poczytam.pozdrawiam i dzieki za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości