Klopoty z instalacja audio - brak kostek/jak to podlaczyc?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

coliniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:00
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Klopoty z instalacja audio - brak kostek/jak to podlaczyc?

Post autor: coliniak » wt sty 01, 2008 17:23

witam,

mam MK3 w wersji GTD 92'. Auto posiada glosniki na konsoli, w przednich dzwiach, i z tylu niskotonowy + wysokotonowy. Ostatnio poddalem auto renowacji lakieru - cala tapicerka wyleciala sila rzeczy z auta a z nia glosniki. O ile z tylnymi nie ma problemu, bo niskotonowe polaczone sa specjalnym kabelkiem zakonczonym po obu stronach wtykiem i idealnie pasuja do siebie to problem mam z przednimi. W drzwiach przednich zarowno po lewej jak i po prawej sa 2 wtyczki jedna bodajrze na 4 piny a druga na 6. Poprzedni wlasciciel wogole nie dbal o auto tak wiec o instalacje tez nie. Glosnik niskotonowy w drzwiach przednich ma dwa gniazda ale tylko na wtyczki 4 pinowe. Czy mi czegos brakuje? Czy jestem skazany na popodpinanie tego na "wsowki elektryczne" czy moze tak jak to ma miejsce w tylnej czesci samochodu powiny byc jakies dodatkowe kable/kostki? Czy moze glosniki zaladowane w drzwi sa nieoryginalne?

z gory dzieki


Coliniak

Failure is not an option...

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr sty 02, 2008 08:13

Witam.
Skoro masz ogólny bałagan w kablach, to warto wszystko zrobić od nowa, położyć nowe przewody o właściwej średnicy, zakończyć je konektorami i wówczas wszystko będzie działało jak należy i nie będzie już więcej kłopotu. Pracy jest z tym sporo, ale naprawdę warto.



coliniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:00
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Post autor: coliniak » śr sty 02, 2008 20:06

Slavwek.ie pisze:Witam.
Skoro masz ogólny bałagan w kablach,
balagan to za wiele powiedziane - wszystko jest na swoim miejscu tylko brakuje polaczenia do przednich glosnikow od tych kostek - myslalem, ze moze wystarczy wpiac takimi posrednimi kabelkami zakonczonymi kostkami do glosikow (tych kabli nie mam). Po co zarabiac na nowo konektorki skoro bylaby mozliwosc oryginalne kable z kostami zalozyc

pozdro


Coliniak

Failure is not an option...

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr sty 02, 2008 21:20

Sugerowałem wymianę, bo fabryczne kable na niewiele się zdają, z czasem zechcesz wymienić przednie głośniki na coś "normalnego" wówczas i tak będziesz musiał zarabiać konektorki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości