Płyta wiórowa vs mdf

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Płyta wiórowa vs mdf

Post autor: Bossman » pt gru 14, 2007 19:56

WItam

Noszę się z zamiarem kupna jakiegoś suba, a odpowiedz chcialbym uzyskac na pytanko odnośnie skrzynki.
Dlaczego skrzynki z mdf są drozsze od tych wykonanych z płyty wiorowej??

Czy jest różnica w brzmieniu?? Czy chodzi o cos innego? :crazy:

Czy warto dopłacać do płyty z mdf??

to tyle, prosze o konkretne odpowiedzi :)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt gru 14, 2007 21:01 przez Bossman, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » pt gru 14, 2007 20:28

jam mam w domu Kolumny DIY i robiłem je z MDF wyszło mnie to 100% drożęj za materiał:/
ale zato MDF jest dziecinnie prosty w obróbce i podobno lepiej "wytłumia dziwieki".
generalnie wedłu gmnie lepiej dać trochę wiecej za materiał i zrobić raz a dp pożadku:))(takie moje zdanie) wszczegulności ze materiału na taką skrzynie to raczej niewiele pójdzie:)
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » pt gru 14, 2007 20:37

dogu18, to czy jest łatwy w obróbce to mnie nei interesuje, bo ja jestem lewy w te klocki i pewnie kupię już gotową skrzynke :)
Zastanawialem sie tylko, czy warto zaplacic więcej za skrzynke z mdf:)
Pewnei warto....bo skoro są drozsze, to teoretycznei powinny byc lepsze, no ale chcialem miec po prostu pewnosc, czy ta wyzsza cena mdf-owych skrzynek ma przęłożenie na jakość brzemienia

pozdrawiam


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt gru 14, 2007 20:47

Jaki masz głośnik i resztę klocków ?...........myślisz pewnie : Co to ma do skrzynki ? Jak dla mnie ma ,bo jeśli masz głośnik za 200-400zł i wzmacniacz klasy 300-600zł ,to słuchając skrzynki subbasowej wykonanej z wióry ,czy też z MDFu nie odczujesz róznicy "brzmieniowej" pomiedzy tymi materiałami ...........dokładając 100zł do skrzyni z MDFu " łechcesz" tylko swoje "ego" i lepiej byłoby dołożyć te 100zł do głośnika ,niż do MDFu.



PS: popraw temat ,bo "wióra" trochę inaczej się pisze



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt gru 14, 2007 20:55

powalla pisze:Jaki masz głośnik i resztę klocków ?...........myślisz pewnie : Co to ma do skrzynki ? Jak dla mnie ma ,bo jeśli masz głośnik za 200-400zł i wzmacniacz klasy 300-600zł ,to słuchając skrzynki subbasowej wykonanej z wióry ,czy też z MDFu nie odczujesz róznicy "brzmieniowej" pomiedzy tymi materiałami ...........dokładając 100zł do skrzyni z MDFu " łechcesz" tylko swoje "ego" i lepiej byłoby dołożyć te 100zł do głośnika ,niż do MDFu.



PS: popraw temat ,bo "wióra" trochę inaczej się pisze
Akurat z tym nie do końca się zgodzę, bo sam usłyszałem różnicę na głośniku za ok 300-400zł.
Jak dla mnie skrzynka zrobiona z wiórówki powoduje to, że głośnik gra inaczej, a dokładnie bardziej dudniąco. Oczywiście można próbować to niwelować wytłumieniem, ale czy warto...
Różnica w cenie skrzynki z wiórówki, a z MDF'u jest w granicach 30-50zł więc uważam, że warto dołożyć.

A główna różnica między wiórówką, a MDF'em to ich częstotliwość rezonansowa, wiórówki na poziomie 300-400Hz, a MDF'u chyba 13Hz jak pamiętam. Jest różnica i to spora.

Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » pt gru 14, 2007 21:11

powalla pisze:ak dla mnie ma ,bo jeśli masz głośnik za 200-400zł i wzmacniacz klasy 300-600zł ,to słuchając skrzynki subbasowej wykonanej z wióry ,czy też z MDFu nie odczujesz róznicy "brzmieniowej" pomiedzy tymi materiałami .........
na razie klocki na etapie kompletowania, ale high - end to nie będzie, tak czy siak nie mówię, że głośnik który kupię zostanei w tej skrzynce na zawsze, byc moze spodoba mi się "zabawa" w audio i wówczas mozliwe sa zmainy sprzetu na coraz lepszy (dlatego chcialbym miec juz dobra skrzynke, w pozniejszym etapie mógłbym wymienic sam głosnik)
PS: popraw temat ,bo "wióra" trochę inaczej się pisze
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: co ten internet rozbi z człowieka :helm:
Kubus20 pisze:Różnica w cenie skrzynki z wiórówki, a z MDF'u jest w granicach 30-50zł więc uważam, że warto dołożyć.
no właśnie, taka jest różnica w cenie, dlatego myślę, że warto dołożyć, a niech tam, niech nawet ma to służyć tylko połechtaniu mojego ego :grin:
kupię z płyty wiórowej i będę sobie później wmawiał ,że głośnik nei gra tak jak powinien i pewnie to wina skrzynki hehe


no dobra, to jak juz będę kupował, to będzie mdf


temat mozna zamknąć

dzięki i pozdrawiam
:pub:
Ostatnio zmieniony pt gru 14, 2007 21:13 przez Bossman, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » sob gru 15, 2007 01:07

Bossman, jeżeli chcesz mam do sprzedania gotową skrzynie zrobioną w profi zakładzie car audio pod glośnik 25cm i oprócz tego mam do sprzedania kompletnego suba wal na gg :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości