Wygłuszanie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

dziulek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 20:57
Lokalizacja: Janówek I k\Warszawy

Wygłuszanie

Post autor: dziulek » wt gru 11, 2007 22:21

Sory że zawracam głowe bo wiem że ten temat już był wiele razy, sam kilka przeczytałem i zaczelem 2 tygodnie temu wygłuszac drzwi. Mam maty miękke. Oklejłem zewnetrzne blachy i wiekszość otworów na wewnętrznych. Z braku czasu zostawiłem tą największą dziurę i dystanse do oklejenia na później. Dzisiaj chciałem zacząć.
I tu jest problem :(
Na (prawie) wszystkich załamaniach mata odlazła od blachy. Na zewnętrznej blasze się jakoś trzyma, natomiast na wewnętrznej to tragedia. Prawie wszędzie brzegi odstają. Przed przyklejeniem oczywiście wszystko dokladnie przemyłem.
Widziałem na zdjęciach że brzegi malujecie jakąś czarną mazią. Co to jest? Pomaga?
Ja mam jakąś bitgumę w garażu może tym posmarować, śmierdzi profesjonalnie :D
Co teraz zrobić? Zerwać wszystko i od nowa?
P.S. A może za słabo rozgrzałem maty (używalem suszarki).
P.S.2 Skoro to sie tak słabo trzyma to jak odpale sprzęt i głośnik zrobi ciśnienie to mi to wszystko nie odpadnie???



ATMCD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 03, 2006 23:59
Lokalizacja: Cz-Dz
Kontakt:

Post autor: ATMCD » wt gru 11, 2007 23:36

skoro dobrze odtłuściłeś podłoże pod matę i nadal się odkleja to powodem może być to że matę przyklejałeś na zimno. Ja kleiłem wszystkie maty na ciepło.Grzałem opalarką.Suszarką to może trawać wieki.Mata musi dobrze parzyć w łapy.Wtedy masz gwarancję,że sie dobrze przyklei. Jak się matę odpowiednio rozgrzało to super się kleiła i układała.Jeśli chodzi o smarowanie tym specyfikiem łączeń mat to chodziło bardziej o ich uszczelnienie.
Ostatnio zmieniony wt gru 11, 2007 23:40 przez ATMCD, łącznie zmieniany 2 razy.


im niżej tym ładniej......
[url=http://imageshack.us][img]http://img134.imageshack.us/img134/2380/volkslogo3ul.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt gru 11, 2007 23:54

ATMCD pisze:Mata musi dobrze parzyć w łapy
Jak sie nie poparzysz przy tej robocie ......................,to nie masz dobrze nałożonej maty :grin:

PS:(dotyczy tanich "zamienników" Dynamatu ,czyli dekarska ,AP itd.)



Awatar użytkownika
wierzba123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 15:00
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: wierzba123 » śr gru 12, 2007 00:38

Podlacze sie do tematu z pytaniem. Niedawno wygluszalem auto tylko ze nie kleilem mat a malowalem masa wygluszajaca a teraz chcialbym na to przykleic maty. I pytanie czy mata sie utrzyma na tej masie?



Awatar użytkownika
sito
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 08, 2007 00:32
Lokalizacja: Czersk
Kontakt:

Post autor: sito » śr gru 12, 2007 01:02

powalla pisze:Jak sie nie poparzysz przy tej robocie ......................,to nie masz dobrze nałożonej maty :grin:
a ja mialem rękawiczki :P ale i tak sie poparzyłem :D

dziulek mata musi być rozgrzana praktycznie po granice jej możliwości! mi czasem sie zdarzało nawet przedobrzyć... ale sama suszarka nie da rady... Weź może jak masz jeszcze dostęp do tego rozgrzej te maty opalarką i poodciskaj!

pozdro


Obrazek sitoboss to moje pierwsze imie xD

Awatar użytkownika
kamilbrabus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt mar 30, 2007 18:13
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kamilbrabus » śr gru 12, 2007 20:01

ile placiliscie za rolke maty dekarskiej? i jaka szerokosc polecacie?


mój bandzior: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1504857#1504857

Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » śr gru 12, 2007 20:09

Ja grzałem matę suszarką i farelką i jest ok. Tylko inna sprawa, że robiłem to latem podczas upałów i sama temperatura powietrza była taka, że termostaty w suszarce i farelce się wyłączały. A propo's poparzenia łap - zgadzam się ;-)
kamilbrabus pisze:ile placiliscie za rolke maty dekarskiej? i jaka szerokosc polecacie?
Ja stosowałem 22 cm, płaciłem coś około 90 - 100 zł



dziulek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 20:57
Lokalizacja: Janówek I k\Warszawy

Post autor: dziulek » śr gru 12, 2007 20:44

Dzięki wszystkim za pomoc. Rzeczywiście łap przy tej suszarce nie poparzyłem.
A w zasadzie to o mało co mi nie zmarzły :grin:
Kumpel obiecał mi, że pożyczy mi opalarke i może w weekend uda mi sie coś zdziałać.
Jeszcze raz dzięki.
P.S. Punkty dałem :)
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2007 20:47 przez dziulek, łącznie zmieniany 1 raz.



wojciul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 08, 2007 23:30
Lokalizacja: JG

Post autor: wojciul » czw gru 13, 2007 09:56

kamilbrabus pisze:ile placiliscie za rolke maty dekarskiej? i jaka szerokosc polecacie?
10mx15cm 59 złotych... w sieci PSB kupowałem, i jest to taśma z folią aluminiową na wierzchu... na drzwi w NK3 3D poszły tzy rolki, a więc lepiej kupić jedną 30cm i jedną 15cm...



Awatar użytkownika
Lechuuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:45
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Lechuuu » sob lis 01, 2008 23:16

A ja mam pytanie... nałożyłem na blachę wewnętrzną pastę głuszącą... i teraz się zastanawiam czy to czasami nie był błąd... bo na tą pastę głuszącą chciałem nakleić taśmę dekarską Soudal... jak myślicie, czy będzie się to trzymało tej pasty czy tez nie... dałem ją po to by nie było wibracji blach podczas słuchania głośnej muzy... Robił ktoś na forum takim sposobem i jakie były efekty...? Proszę o pomoc...



Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

Post autor: FisheR » sob lis 01, 2008 23:20

w obi jest mata za 99pln 30cmx 10m powinno starczyc na mk2 5d bo przednie sa wezsze


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » ndz lis 02, 2008 00:10

Jezeli dobrze pamietam to 3m^2 na pare drzwi...Kolego na przyszlosc uzyj szukajki bo niedawno ktos poruszal ten temat. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz lis 02, 2008 00:21 przez Mavrick, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » ndz lis 02, 2008 12:05

zygo pisze:a może mi ktoś powiedzieć ile dokładnie potrzeba mat na drzwi w mk3 3d (w m^2) ponieważ planuje zrobić wygłuszenie dynamatami i wolałbym kupić tak "na styk", żeby niepotrzebnie nie wyrzucać pieniędzy w błoto
musisz kupić 4 maty extreme żeby starczyło na konkretne zrobienie drzwi.
Ostatnio zmieniony ndz lis 02, 2008 12:06 przez Raadek, łącznie zmieniany 1 raz.


Natural Sound

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości