Rozwazania o car-audio, pytanie do wszystkich...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Rozwazania o car-audio, pytanie do wszystkich...

Post autor: baaq » sob maja 07, 2005 21:32

Witam. Ten post zapowiada sie na dlugi post... Prosze o cierpliwosc....

Chcialbym na CAR-AUDIO znac sie tak jak na komputerach PC...
Od wielu lat skladam, konfiguruje, naprawiam itd... Wielu powiedzialoby ze mam te kwestie dobrze opanowane, jak jednym paluszku ;) Kazdy ma jakas tam wiedze, prawda? Wyobracie sobie, ze kumpel kupuje sobie nowego kompa, idziecie obejrzec.... Obudowa Chiftec za 700zl, monitor LCD 19 cali, kumpel gra wlasnie w najnowsza gre 3D, ktora na waszych komputerach nawet by sie nie odpalila... Pytacie co to za sprzet (bo widzicie naklejke Athlon64 na panelu obudowy)... Kumpel grajac mowi: A64 4000+, Asus na nForce4 SLI, 2x Abit GF6600GT, 1GB RAM, 2x Raptor 10kRPM + 300GB Seagate. Szczeka opada wszystkim.... Kumpel konczy grac, siadasz i podziwiasz: Komp rzeczywiscie pokazuje, ze siedzi w nim A64 4000+, 2 wspomniane karty, 440GB dysku... WYPAS... Pytacie ile kosztowalo (bo musi kosztowac, prawda ?) slyszycie ze razem z klaw i myszka (logitech) zaplacil powiedzmy 5000zl... RESPECT, prawda??

Przyspieszenie akcji...
Rozbieracie kompa - a tutaj : faktycznie A64 (nie istnieja podrobki :P) oraz : nie asus a ECS na nForce4 !!!!!, grafika nie Abita tylko PowerCOLOR ?? Ram no-name, bez naklejeczki nawet... no.. dysk sie zgadza....

Do czego daze? Obydwa komputery dla uzytkownika zachowuja sie IDENTYCZNIE. ZADEN "expert" nie powie bez zagladania w bebechy czy w srodku jest Asus za 700zl czy ECS za 300.... Nikt nie powie czy komp ma markowe pamieci czy ma noname na podstawie dzialania kompa. Jesli mielibysmy obydwa opisywane kompy obok siebie to nikt nie wskarze ktory jest szybszy... a Cena ? Roznica to kilkaset złotych, blisko jej do tysiaca.... Fakt.... 3DMarki , inne testy wykarza gorowanie jednego nad drugim.... gdy kupimy sobie komputer oparty o tansze podzespoly kolega z asusem i abitem bedzie czul "wyzszosc"... a my faktycznie bedziemy dalej marzyc o podzespolad od najlepszych producentow... Czy nie mam racji ?

Wrocmy do CAR-AUDIO

Niektorzy moze pamietaja moje niedawne pytania o audio do autka, duzo czytam, fora dyskusyjne, rozmaite vortale, artykuly.... I zastanawiam sie na ile mozna analogicznie do powyzszego podejsc do kwesti audio w aucie....

Natknalem sie na stronke http://www.mdcs.elektroda.net/ . W serii artykulow autorzy prezentuja mozliwosc samodzielnego zbudowania suba w oparciu o ... Alphardy... SZCZEKA spadla mi do samej ziemi... Na zadnym z forow traktujacych o autach i przy okazji o car audio nie znalazlem pochlebnej opini o tej firmie, jak i o ( Buszmenie :jezor: ). Oczywiscie tamci ludzie wspominaja o drozszych rozwiazaniach itd ... ale w podsumowaniach pisza, ze sprzet gra "nadspodziewanie dobrze", "wystarczajaco dla zwyklych ludzi" i podobnie...

Na swoje nieszczescie nie mam znajomych posiadajacych pozadne audio w aucie, musze dopiero zainteresowac sie Lodzkim Klubem Tuningowym (czy jakos), wtedy moze uda mi sie porownac jak gra alphard a jak hertz... Maksymalnego szoku doznalem gdy zobaczylem wzmacniacz do samodzielnego zlozenia, 100W , koszt okolo 40zl... Najbardziej powalil mnie fakt, ze ludzie piszacy n

Jak patrzec na to ?? Na dzien dzisiejszy chce sluchac, alphardow, i "normalnego" sprzetu... Aby poznac roznice. Ale czy WY... , ktorzy slyszeliscie niejeden system car-audio jestescie w stanie odroznic bardzo dobrze zrobiony sprzet "tani", od super drogiego na pierwszy "rzut ucha" ?

Niechcialbym byc zle zrozumiany, ja nie wyciagam wnioskow, ja pytam... Czy nie jest przewaznie tak, ze najpierw wiemy jaki sprzet uslyszymy, a potem dopiero sluchamy i wyciagamy wnioski ?

ehhh.... posta pisalem w dwoch czesiach.... nie wiem czy calosiowy sens sie zachowal.....



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » sob maja 07, 2005 23:33

Alpharda itp. od normalnego sprzętu odróżnisz na "pierwszy rzut ucha" Różnica jest zauważalna.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz maja 08, 2005 13:00

Masz racje ja już wiele osób zaskoczyłem Boschmannem a mysleli że słuchają czegoś powiedzmy za pare tysiaków. Aphard no jednak nie nie da się gu ustawić - kicha.


TUTENHAMON

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » wt maja 10, 2005 11:00

Dlatego nie można porównywac komputerów do audio bo w komputerach są syntetyczne benchmarki które dają konkretny wynik.
W świecie audio najważniejsze wyniki to osobiste odczucia słuchacza. A jak pada słowo "osobiste" to kazdy twierdzi inaczej. Oczywiście dodając jeden ważny czynnik jakim jest "przedział cenowy" jeszcze bardziej komplikujemy temat bo o ile wiadomo ze w skali bezwzględnej ze Alphard to kupa to dodając ze w przedziale do 50 PLN niektórzy powiedzą ze jest rewelacyjny.
Ale po co o tym wogóle gadać?
Pozdrawiam



baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » wt maja 10, 2005 14:40

pogadalem ze znajomymi.... bede sluchal.... kogos z hertzem 250... i moze kogos z alphardem... pozyjemy zobaczym - zdam relacje...



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » wt maja 10, 2005 15:06

Nie rozumiem dlaczego porównujesz te dwie firmy i ich produkty.
Zakładam że pamiętasz ze to dwa zupełnie rózne przedziały cenowe.



baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » wt maja 10, 2005 15:15

dokladnie. Zdaje sobie sprawe z cen... Jesli jednak okarze sie, ze podlacze pod swoje radio w swoim aucie obydwa rozwiazania... i roznica ktora zauwaze bedzie zbyt mala aby pozbywac sie kilkuset zlotych wiecej...

Kurcze, strasznie jestem ciekawy co to wyjdzie z tego porownania... (patrzac z subiektywnego podejscia wlasnego ucha :jezor: )



Awatar użytkownika
kamilt500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pt lut 11, 2005 02:46
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: kamilt500 » wt maja 10, 2005 15:27

ditomek pisze:Nie rozumiem dlaczego porównujesz te dwie firmy i ich produkty.
Zakładam że pamiętasz ze to dwa zupełnie rózne przedziały cenowe.
sa tacy ktorzy i tak nie uslysza roznicy albo np. alphard gra dla nich swietnie to po co maja wydawac niepotrzbnie kase - takie porownania sa jak najbardizej wskazane :)

natomiast bez sensu jest porownywac je wzgledem ktore lepsze no bo faktycznie - dwa przedzialy cenowe



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » śr maja 11, 2005 11:12

A ja uważam tak:
Patrze te dwa głosniki i stwierdzam ze róznica minimalna. Sknerzę i kupuje Alfreda tłumacząc samamu sobie że przecież różnica niewielka (krótko słuchałem) i kupa kasy zostanie.
Za misiąc-dwa jażę, że dałem babola bo jednak róznica z czasem daje o sobie znać (w pamięci mam ten piękny basik Hertza dodatkowo poświadomien poddany retuszowi) niska jakosc alfreda. No i decyzja: sprzedaję Alfreda i kupuję Hertza. Tak tylko że nikt odemnie nie chce kupić tego gówna. Może jakby był nowy, zapakowany itp. Choć mineło tylko 2 m-ce to jak ktos słyszy ze to używka odwraca sie na piecie. Sprzedać za 10PLN to żadna sztuka ale ja dałenm niedawno 10 razy tyle (a przeciez jeszcze rzeba nową skrzynkę zrobić). I tak powoli dochodze do wniosku ze 100 jaką wydałem na alfreda była wywaleniem jej w błoto.
Wnioski:
Jak chcesz oszczędzać i kupić tani głosnik bo myślisz ze x razy droższe wcale nie dają x razy lepszego dzwięku to od razu kup tani i konicznie nigdy nie słuchaj droższyzch konstrukcji - prawda zawsze wyjdzie na jaw.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kamilt500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pt lut 11, 2005 02:46
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: kamilt500 » śr maja 11, 2005 16:30

a jak nie uslyszysz roznicy? kasa w kieszeni

nauka na bledach tez jest dobra - a doswiadczenie zdobywa sie najlepiej probujac roznych rzeczy



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw maja 12, 2005 08:46

Tylko głuchy nie usłyszy róznicy. Choc przyznam że odsłuch w kolegą o wprawionym uchu moze pomóc w zwróceniu uwagi na wazne rzeczy.
No ale nie mieszkamy w Rosji, wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam



adasko

Re: Rozwazania o car-audio, pytanie do wszystkich...

Post autor: adasko » śr maja 18, 2005 02:43

Wyobracie sobie, ze kumpel kupuje sobie nowego kompa, idziecie obejrzec.... Obudowa Chiftec za 700zl, monitor LCD 19 cali, kumpel gra wlasnie w najnowsza gre 3D, ktora na waszych komputerach nawet by sie nie odpalila... Pytacie co to za sprzet

Pytamy co to za gra?

(bo widzicie naklejke Athlon64 na panelu obudowy)... Kumpel grajac mowi: A64 4000+, Asus na nForce4 SLI, 2x Abit GF6600GT, 1GB RAM, 2x Raptor 10kRPM + 300GB Seagate. Szczeka opada wszystkim....
Powiedzmy ... :)
Pytacie ile kosztowalo (bo musi kosztowac, prawda ?) slyszycie ze razem z klaw i myszka (logitech) zaplacil powiedzmy 5000zl... RESPECT, prawda??


Zależy gdzie kupione :)

Do czego daze? Obydwa komputery dla uzytkownika zachowuja sie IDENTYCZNIE. ZADEN "expert" nie powie bez zagladania w bebechy czy w srodku jest Asus za 700zl czy ECS za 300....

No nie przesadzaj :)

Nikt nie powie czy komp ma markowe pamieci czy ma noname na podstawie dzialania kompa.

Oj powie, powie :)

Jesli mielibysmy obydwa opisywane kompy obok siebie to nikt nie wskarze ktory jest szybszy...

Bo róźnica nie leży w szybkości ale stabilności, jakości wykonania, kompatybilności, dostępu do nowych biosów itp.

a Cena ? Roznica to kilkaset złotych, blisko jej do tysiaca.... Fakt.... 3DMarki , inne testy wykarza gorowanie jednego nad drugim.... gdy kupimy sobie komputer oparty o tansze podzespoly kolega z asusem i abitem bedzie czul "wyzszosc"... a my faktycznie bedziemy dalej marzyc o podzespolad od najlepszych producentow... Czy nie mam racji ?

Niegrałem nigdy w 3DMarki :) Komputer do gier będzie działał doskonale na ECSie jak i na Asusie.

Wrocmy do CAR-AUDIO

No nareszcie :)

Niektorzy moze pamietaja moje niedawne pytania o audio do autka, duzo czytam, fora dyskusyjne, rozmaite vortale, artykuly.... I zastanawiam sie na ile mozna analogicznie do powyzszego podejsc do kwesti audio w aucie....

W ten sposób można podejść analogicznie do testu głośników, pralek, kompów i prodiży. No może prodiży nie :)

Natknalem sie na stronke http://www.mdcs.elektroda.net/ . W serii artykulow autorzy prezentuja mozliwosc samodzielnego zbudowania suba w oparciu o ... Alphardy... SZCZEKA spadla mi do samej ziemi... Na zadnym z forow traktujacych o autach i przy okazji o car audio nie znalazlem pochlebnej opini o tej firmie, jak i o ( Buszmenie :jezor: ).

Byłem podobnie zaskoczony. Wieksza analiza porad na tym forum utwierdziła mnie o dużej wiedzy piszących tam osób.

Oczywiscie tamci ludzie wspominaja o drozszych rozwiazaniach itd ... ale w podsumowaniach pisza, ze sprzet gra "nadspodziewanie dobrze", "wystarczajaco dla zwyklych ludzi" i podobnie...

Może mało tam ludzi zatrudnionych w marketingu dystrybutorów CarAudio i instalatorów :)

Jak patrzec na to ?? Na dzien dzisiejszy chce sluchac, alphardow, i "normalnego" sprzetu... Aby poznac roznice. Ale czy WY... , ktorzy slyszeliscie niejeden system car-audio jestescie w stanie odroznic bardzo dobrze zrobiony sprzet "tani", od super drogiego na pierwszy "rzut ucha" ?
Niechcialbym byc zle zrozumiany, ja nie wyciagam wnioskow, ja pytam... Czy nie jest przewaznie tak, ze najpierw wiemy jaki sprzet uslyszymy, a potem dopiero sluchamy i wyciagamy wnioski ?


Znasz się na kompach więc wiesz, że składa się go do konkretnych zadań.
Części które podałeś pasują do komputera wykorzystywanego jako maszyna do gier (na jakieś dwa lata) :) ale do serwera backup'u już nie. Przykładów możnaby mnożyć.
Czy w CarAudio jest inaczej? Nie. Sprecyzuj swoje cele i dobieraj części do swoich wymagań. Sprawa się o tyle komplikuje, że kupowanie głośników wg. specyfikacji jest mocno nie wskazane. Wymagany jest odsłuch. Choć oczywiście przy budżecie 200 zł na głośniki jest to raczej nie wykonalne ze względu na ilość asortymentu. Musisz zawęzić poszukiwania do głośników które spełniają Twoje podstawowe cele. Od tego jest właśnie forum to i inne, ale najpierw sprecyzuj cele.
Pozdrawiam



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » śr maja 18, 2005 08:05

Dlaczego taki sam chipset wsadzony w ECSa i MSI skutkuje innymi Bechmarkami?
Dlaczego te same kości pamięci raz są bardziej wydajne a raz mniej?
Dlaczego karty graficzne oparte o dokładnie ten sam chipset generują różny obraz?
Aby mysleć ze ta sama kość w rękach róznych producentów powinna skutkować takim samym produktem końcowym (płytą czy arta video) trzeba nie miec zeielonego pojęcia o komputerach.
Jest bardzo duzo parametrów które wpływają na wydajność, stabilność, bezawaryjność. I nie jest to tylko typ chipsetu, czy kośći pamięci.
Pozdrawiam



baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » ndz maja 22, 2005 00:39

hola hola chlopaki...

oczywiscie obaj macie racje , no i ja tez troszke ;)

fakt, kupilem Abita .... bo komp ma byc stabilny, chodzi 24/24 7/7 ... Ale naprawde zauwazycie roznice miedzy komputerem z GeIL-ami a noname-ami ? bez zagladania w ustawienia ? Watpie.... :chytry:

Przesadzasz ditomek jesli chodzi o czipsety.... asasko ma 100% racji ... jakosc i stabilnosc ... to odroznia produkty poszczegolnych marek.

Mi chodzilo o pierwsze wrazenie.... Jezeli ktorys z Was da rade wyczaic na jakich pamieciach dziala dany komp, bez zgladania w ustawienia... badz czy plyta na lezy do markowych czy nie.... to sprzedam DOM i kupie ktoremus Golfa V GTi :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości