kiepska jakość

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

krishateu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 15:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

kiepska jakość

Post autor: krishateu » sob lis 10, 2007 02:12

Witam.
Średnio wiem co sie z czym jada jesli chodzi o car audio i mam pewien problem.
Mam nowe radio Blaupunkt San Diego 4x45W i głośniki z przodu MB QUART (nie pamietam modelu) w kazdym badz razie moc max kazdego to 130W (wszystko w golfie mkIII)...Problem tkwi w tym ze cos jest nie tak bo te glosniki naprawde kiepsko grają :(, pierdzą przy glosniejszej muzyce jakby trzeszczą...szukalem juz troche na ten temat informacji, planuje zamontowac panele z mdfu pod glosniki ale czy to pomoze? Ma ktoś jakis pomysł jak poprawic jakosc dzwieku , jakies sugestie?z góry DZIEKI


BLINK 182 RULES!

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » sob lis 10, 2007 04:10

Sam panel MDF nie poprawi jakości dźwięku, ale na pewno dobrze będzie go zamontować jednak z myślą na przyszłość, potrzeba Ci po prostu wzmacniacza radio nie uciągnie tych głośników dlatego są przesterowania czyli to co opisałeś co się dzieje jak zrobisz głośniej.
Nie wiem jaką masz serie głośniczków ale ogólnie większość cieszy się uznaniem i prawdopodobnie wystarczy kupno odpowiedniego wzmacniacza a wyżej wymienione problemy znikną.
Mimo wszystko cały czas nie będzie to grać tak jak by mogło.
Rada aby wycisnąć z nich max:
Kup wzmacniacz, panele MDF, i wygłuszenie drzwi efekt na pewno ci się spodoba.
A na początek przeczytaj FAQ tam znajdziesz wszystko co byś chciał wiedzieć na początek.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » sob lis 10, 2007 10:31

to jeszcze zalezy jakie to jest pierdzenie, bo przyczyn moze byc wiele...nie kazmy chlopakowi od razu inwestowac.
pierwsze co sprobuj wyciagnacx glosnik i wytnij calkowicie ten kawalek tapicerki za glosnikiem (w golfe 3 nachodzi za glosnik ta sklejka spod panela - wytnij ja na rowno z panelem zeby za glosnikiem byla jak najwieksza dziura) byc moze glosnik ma po prostu za malo powietrza. dobrze jest takze wylepic tapicere w okolicach glosnika aby ja usztywnic.

sprobuj tego jesli nie pomoze bedziemy dalej myslec.

pozdrawiam
Tomek



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » sob lis 10, 2007 14:13

Choć by zestroił sobie BR w karoserii drzwi żeby dotlenić te głośniki i wyciął wszystko co się tam znajduje bez wzmacniacza te głośniki nie zagrają.
Pod pojęciem zagrają rozumiem że nie będzie przesterowań gdy weźmie powyżej 50% skali głośności w radiu.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » sob lis 10, 2007 14:16

no zgadzam sie z Toba jak najbardziej...ale kolega nie mial raczej na mysli doradzcie co jeszce dolozyc, a raczej pomozcie zeby to jakos sie poprawilo.

wiec jak najbardziej te glosniki pod wzmacniaczem dopiero ozyja, ale to co napisalem wczesniej moze pomoc w jakims stopniu na ta chwile

pozdrawiam
Tomek



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » sob lis 10, 2007 14:26

Niestety bez inwestycji nie będzie efektów, głośniki mają po 130W radio na kanał wydusi z 19 więc to po prostu to nie może zagrać.
Pytał co zrobić aby to naprawić to napisałem ogólny zarys jak to ma wyglądać i odesłałem go do FAQ gdzie znajdzie więcej pożytecznych informacji.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

krishateu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 15:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: krishateu » sob lis 10, 2007 16:57

No dobra dzieki w takim razie bede musial cos pomyslec na wzmakiem ... Jaki proponujecie w miare tani jak na studenckie mozliwosci i przynoszacy dobre korzysci...taka mala dygresja z mojej strony: caly czas mi sie wydaje ze te glosniki są po prostu za male zeby dobrze grac ...165mm , jak dam troche glosniej ponad 50% skali ,membrana lata jak oszalała, co o tym myslicie ? Prawda to czy nie?


BLINK 182 RULES!

delphiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: delphiak » sob lis 10, 2007 17:13

jak masz dobre glosniczki, dobry wzmak ,radio i wygluszone drzwi to i 100m zagraja rewelacyjnie :)



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » sob lis 10, 2007 17:36

Dodam tylko że jeśli pedzisz głośniki z radia poprowadź nowe zasilanie z akumulatora bo fabryczna instalacja nadaje sie do Bety z VW



krishateu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 15:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: krishateu » ndz lis 11, 2007 17:42

Ale powiedzcie co byscie mi konretnie za wzmacniacz polecili powiedzmy do 300zl ??? I o jakiej mocy by sie nadawał, ile kanałów???


BLINK 182 RULES!

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz lis 11, 2007 18:45

Możesz kupić Audisona srx2 (nówki 315zł) ......wiem ,wiem ale pod te "ostre" MBQuarty jak znalazł .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości