glosnik z Tuby do Skrzyni

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

mcsym
Forum Master
Forum Master
Posty: 1613
Rejestracja: wt lip 04, 2006 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

glosnik z Tuby do Skrzyni

Post autor: mcsym » śr lis 07, 2007 23:14

witam!. mam pytanie, poniewaz posiadam tube tonsila, ktora jest wyposazona w dosc dobry glosnik, a przynajmniej stwarza takie pozory i chcialbym go wyciagnac i dorobic do niego skrzynie basowa. jest to do zrobienia? bedzie to gralo jak nalezy? glosnik ma bodajze 30 cm, ale nie jestem pewien. pytam, bo nie chce najpierw rozebrac a potem wyrzucic. robil juz ktos taki zabieg? dziekuje za pomoc.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141210&postdays=0&postorder=asc&start=0]byłe mk3[/url]

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » śr lis 07, 2007 23:21

Jasne żę sie da:)
tylko dobrze by było z nać parametry ts tego głośnika żeby odpowiednio dobrać srzynie:), wtedy powinno zagrać o niebo lepiej:)
pozdro grzegi



mcsym
Forum Master
Forum Master
Posty: 1613
Rejestracja: wt lip 04, 2006 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: mcsym » pt lis 09, 2007 20:44

no jesli wyciagne glosnik, to pewnie dowiem sie, jakie ma parametry, ale wpierw chce sie upewnic, ze bedzie z niego jeszcze jakis uzytek :]


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141210&postdays=0&postorder=asc&start=0]byłe mk3[/url]

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt lis 09, 2007 21:03

Taka podmiana obudów ,to łatwa rzecz .Wystarczy policzyć objętość "starej" budy i zrobić nową skrzynkę o takiej samej objetości ,ba nawet port BR mozesz przełożyć .Można się potem pobawić w zestronienie na nowo ale to trzeba trochę wprawy i osłuchania.



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » sob lis 10, 2007 12:59

powalla, chyba nie koniecznie, bo z tego co wiem to te tuby są liczone, strojone na inne granie.. czyli na głosne łupanie, nic wiecej :P ale moge sie mylic oczywiscie :P



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob lis 10, 2007 14:54

To,że "walec" łupie to właśnie wyższe strojenie(ok 60hz) jest winne(nie wnikam w karton :-) ) i tak jak napisałem można się "pobawić w zestronienie na nowo" .............tylko do tego potrzeba trochę wiedzy teoretycznej . Tonsilowskie "walce" ,nie były aż tak "dudniące" i dlatego napisałem,żeby najpierw skopiować objetość ,a potem dopiero "korygować" dudnienie. Jak nowa buda będzie gotowa ,to kolega napisze czego mu brakuje ,czego za mało i się wtedy pomyśli .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości