jajka w półce MK3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kureks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 23:14
Lokalizacja: Wrocław

jajka w półce MK3

Post autor: kureks » wt lis 06, 2007 00:49

Witam,
mój pierwszy post, ale forum śledze już od kilku miesięcy. Dzięki radom z forum właśnie kończę montaż mojego CA.

Wygląda to tak:

radyjko ALPINE CDA-9830R

przód: zestaw odseparowany HERZ DSK-165

na dniach kończę wygłuszenie drzwi i zobaczymy co hertz'e potrafią.

Mam jeszcze JBL GTO-937 w tylnej półce, teraz z nimi jeżdżę póki nie mam przodu.
Półka jest z solidnej płyty wiórowej, ona jak i jajka ostały się po MK2 z którego przesiadłem się na generację wyżej :okej:

Teraz pytanie:
Czy zostawić półkę po skończeniu przodu?
Wiele tu sie pisze że głośniki z tyłu robią harmider, bałagan na scenie muzycznej itp.
Moje radio posiada funkcję pozwalającą na zestrojenie głośników tak, by reszta głosników miała opóźnienie względem tego, którego siedzę najbliżej, inaczej mówiąc dźwięk dociera do kierowcy w tym samym momencie z każdego głośnika.

Dodam tylko, że jeśli je zostawię to fadderem ustawię tak, by dźwięk był głównie z przodu, tył tylko dopełniał lub służył pasażerom.



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » wt lis 06, 2007 04:02

Robisz wszystko po bożemu z tego co napisałeś więc po co chcesz wchodzić w układy ze złem którym jest właśnie ta półka :hehe:
Skończ to co robisz wywal półkę a jak będziesz chciał coś poprawić zainwestuj w zmacniacz bo te głośniki na radiu niestety nie pociągną.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

kureks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 23:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kureks » wt lis 06, 2007 13:12

Sęk w tym że nie mam oryginalnej półki, a te głośniki naprawde fajnie grają, szkoda mi je sprzedać, żeby kupić oryginalną półkę.
mag2k3 pisze:zainwestuj w zmacniacz bo te głośniki na radiu niestety nie pociągną
ja słyszałem inne opinie, seria DSK dedykowana jest głównie pod radio, materiały w nich użyte są delikatniejsze, by słabszy sygnał dał sobie rade z ruszaniem membraną. Natomiast mocniejsze ESK na wzmaka. Oczywiście każdy dobry głośnik zagra lepiej na wzmacniaczu, tego nie kwestionuje.
Kumpel który montuje car audio, poiedział tak: bierz DSK, masz mocne radio, te głośniki grają najlepiej za tą cenę w golfach.



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » wt lis 06, 2007 14:18

kureks pisze:Oczywiście każdy dobry głośnik zagra lepiej na wzmacniaczu, tego nie kwestionuje.
I o to mi właśnie chodzi, jeśli chcesz żeby grało to lepiej to kup wzmacniacz a półkę wywal.
Zresztą zobaczysz że będą przesterowania jak będziesz chciał zrobić głośniej muzyki posłuchać.
Ale przy normalnym słuchaniu owszem powinny grać ładnie mimo wszystko jak coś poprawiać to kup wzmacniacz a o półce zapomnij.
Pamiętaj też że taka półka to złodziei przyciąga.
I nie rozumiem co to znaczy masz mocne radio?
Ma tyle mocy ile może mieć bez przetwornicy napięcia wewnątrz.
Ostatnio zmieniony wt lis 06, 2007 14:45 przez mag2k3, łącznie zmieniany 1 raz.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » wt lis 06, 2007 15:49

Podłączenie tych tylnich gośników będzie szkodzić dwojako. Pierwsze oznacza osłabienie słabych końcówek mocy w radiu (lepiej exploatować tylko dwie końcówki bedą mocniejsze) , a po drugie nanoszace się na siebie to samo pasmo dzwiękowe (czyli katastrofa ,jesli nie posiadasz wzmaka). Można zostawić same maskownice w półce żeby dziury nie szpeciły :helm:


Kłamca z dwumetrowymnosem !

kureks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 23:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kureks » wt lis 06, 2007 16:53

mag2k3 pisze:I nie rozumiem co to znaczy masz mocne radio?
źle się wyraziłem... mam na myśli, że jest to radio z porządnymi końcówkami mocy,
posiadające dobre systemy korekcji dźwięku (np. Media Expander, kto ma alpinke wie o co chodzi) :helm:
Cookiemonster, możesz wyjaśnić co oznaczan
Cookiemonster pisze:nanoszace się na siebie to samo pasmo dzwiękowe
na wzmacniacz i skrzynię póki co mnie nie stać, łupać mi nie musi, chce mieć czysty przyjemny dźwięk w aucie.



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » wt lis 06, 2007 17:08

Jak wiadomo sa przedziały pasma dzwiękowego i każdy przedział jest odtwarzany przez różne przetworniki (ogólnie >tweet,woofer,sub<). W przypadku podłączenia tyłu na pałę (bez zwrotnic) głośniki bedą grały tym samym pasmem akutycznym wzgledem przodu co powoduje wbrew pozorom zanik sygnału (bo się właśnie nakłada) niż jego głośniejszy odbiór(to jest zauważalne w przypadku wzmocnionego sygnału szczególnie). Poza tym z przodu masz podejrzewam lepszej jakości glośniki niż z tyłu , więc po co co kiepskiej jakości echo generowane z półki. Sygnał stereo się nie nakłada żeby nie było.
Ostatnio zmieniony wt lis 06, 2007 17:12 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 2 razy.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt lis 06, 2007 17:45

kureks pisze: przyjemny dźwięk
Hertz i powyższe stwierdzenie ,to nie jest dobre połączenie .

PS: do rezygnacji z półki nie namawiam ,tylko dlatego ,że widzę ,że i tak postawisz na swoim .........zresztą to twoje autko.
Ostatnio zmieniony wt lis 06, 2007 17:46 przez powalla, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » wt lis 06, 2007 20:43

kureks pisze: źle się wyraziłem... mam na myśli, że jest to radio z porządnymi końcówkami mocy,
posiadające dobre systemy korekcji dźwięku (np. Media Expander, kto ma alpinke wie o co chodzi) :helm:
No ok ale co to ma wspólnego z brakiem mocy na zasilenie tych głośników?
Tak naprawdę nie wiele, one żeby zagrać potrzebują trochę watów a z radia dostaniesz z 20 na kanał a to stanowczo za mało.
Jak napisałem przy niezbyt głośnym słuchaniu będzie ok bez przesterowań ale jak zrobisz głośniej to już sam się przekonasz bo widzę że na słowo nie wierzysz.
A nawiązując do przyjemnego dźwięku to niektórzy lubią jak im się coś w uszy wgryza :bigok:
Kolega powalla ma chyba rację i tak zrobisz po swojemu tylko po co było zakładać temat i o zdanie pytać to nie wiem.
Dosyć nawracania, wstaw półkę zapomnij o wzmacniaczu i ciesz się krystalicznym dźwiękiem
Pozdrawiam :okej:


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 61 gości