Informacje o radiu KENWOOD KDC 6021

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Informacje o radiu KENWOOD KDC 6021

Post autor: VwDarek » ndz lis 04, 2007 21:26

Siemka...Posiadam radyjko KENWOOD KDC 6021. Czy wie ktoś może ile ono jest teraz warte? Jest to raczej dość rzadko spotykany model...Na allegro są bardzo podobne Kenwoody ale z Mp3 :) Nigdzie nie znalazłem takiego do sprzedania..Wiem że pilocik do niego to koszt ok. 80 pln..Jak by ktoś chciał kupić to jeszcze nie jest pewne ale może będę sprzedawał :okej: Proszę o pomoc :food: pozdro

[ Dodano: 04 Lis 2007 20:58 ]
http://audiophile.pl/p/43_kenwood_kdc-6021 Takie radyjko :grin:



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz lis 04, 2007 22:03

Niedawno kupiłem 6524 (rok młodsza seria) za 350zł ....nówka sztuka z magazynu z 2 letnią gwarancją przedstawiciela Kenwooda na Polskę .Podobno w 2003r (premiera modelu serii xx24 - twoja seria xx21 była w roku 2002) te 6524 kosztowalo w cenniku 2300zł !!!! ( funkcje kompletne .......tzn. tylko bez "czasówki" i ..........MP3 :-) )

PS: dlaczego sprzedajesz ,sypie się ?



Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » ndz lis 04, 2007 22:21

powalla, Hehe wiesz..Mam go już kupę czasu a znajomy powiedział że powodem zakłóceń na subie może być za słabe radio...A te zakłócenia polegają na tym że w subie słyszę (na odpalonym silniku) wydech...jak gazuję.. Jutro kupie jakieś porządne kable sygnałowe i zobaczymy... :grin: A co do sypania to radio na prawdę wytrzymałe !! polecam :)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz lis 04, 2007 22:52

Słabe radio? Stary Kenwood? Chyba żartujesz :-) .Jaki masz ten wzmacniacz?
Teraz do roboty :
-wymień kable RCA na np. tanie sinuslive
-pociagnij masę prosto od aku

Jeśli nie pomoże napisz pomyślimy dalej.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz lis 04, 2007 23:12

VwDarek, a jeżeli w głośnikach słyszysz oprócz pracy alternatora(bo to właśnie alternator słszysz ,a nie wydech) piknięcia przy przełączaniu kawałków to może to być uwalona masa gdzies w radiu.



Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » pn lis 05, 2007 15:27

powalla, Kable RCA już może dziś u mnie będą :)A co do radia to dokupię pewnie pilocik i będę się nim dalej cieszył :) ;)
Kubus20, Kabelek masowy do radia jest przykręcony..A masę od wzmaka do karoserii pociągnąłem..Mówicie że lepiej do aku? :chytry: :bigok:
Ostatnio zmieniony pn lis 05, 2007 15:28 przez VwDarek, łącznie zmieniany 1 raz.



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pn lis 05, 2007 18:56

Za pedałem sprzęgła powinien być rozgałęznik masy w karoserii ,dajesz zakończenie oczkowe kabla i masz wyjście masy.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » śr lis 14, 2007 17:13

A to buczenie w subie naprawione...Było coś z tylnymi wyjściami RCA z 2 kanałem tym na tył :) Już jest ok ;) :grin:



Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » śr lis 14, 2007 18:24

Mase do aku?? o czym Wy mowicie...jaki jest w tym sens? to tylko dodatkowa robota i koszta kabla...zwlaszcza ze dobre kable zasileniowe i masowe nie sa tanie a z fizycznego punktu widzenia nie ma zadnej roznicy miedzy przymocowaniem przewodu w bagazniku do masy a z przodu auta czy do akumulatora (mowie oczywiscie o prawidłowym przymocowaniu przewodu do masy nadwozia)

pozdrawiam
Tomek

p.s. 90% zaklucen to wina przewodow RCA kolejne 10% to wina uszkodzonego radioodtwarzacza, zwrotnic zamontowanych przy skrzyniach bezpiecznikow (w przypadku glosnikow) itp.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lis 14, 2007 20:00

Audiofil pisze:Mase do aku?? o czym Wy mowicie...jaki jest w tym sens?
Miałem podobne zdanie ale tylko do dnia jak kupiłem Juniora . Woziłem w aucie kilka wzmacniaczy raczej "starych" (XM,alpine itp.) ,masa była z budy i było OK ,aż do momentu montażu Juniora ....po podłączeniu i włączeniu silnika k...a piszczy wraz z obrotami (silnik diesel AAB bez bajerów ). Nic się nie zmieniło w systemie ,tylko wzmacniacz ........w 10 minut dałem masę do aku i .......po problemie . Koszty kabla .....zero,bo miałem ,a u mnie wystarczy 1,5m kabla ,bo wzmacniacz mam na ścianie grodziowej (auto T4 ). Jak wiec widzisz mi pomogło w 100% ,co nie oznacza ,że pomaga zawsze ,bo jest parę elementow o jakich sam wspomnialeś ,które trzeba sprawdzić ,by wyeliminować "gwizdanie i inne zakłucenia" .

PS: nawet robiłem próby odłączając masę od aku i podawałem masę z różnych miejsc na karoserii ......zawsze gwizdało .

PS: w aucie żony mam instalację prowizoryczną do wzmacniacza (już prawie 2 lata prowizorki :-) ) tzn. plus od aku ,masa z budy nad bezpiecznikami ,kabel RCA DAX(20zl) puszczony nad bezpiecznikami (nawet tam pozwijany :-) ,bo nie mieści się tyle kabla pod dywanikiem (wzmacniacz pod fotelem) . System pracuje w bi-ampingu (4 kanalówka),a zwrotnice glośnikowe mam położone na .........bezpiecznikach (łatwy dostęp :-) ) . Żadnych zakłuceń ani ja ,ani kilka osób,które słuchały Golfika nie słyszę ,a jest w nim duuużo więcej sprzętów elektronicznych ,które mogą wnosić zakłucenia .............pewnie zrobię Golfika tak jak dobra szkoła CA nakazuje ........tylko kiedy ,to juz inna bajka :-) .



Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » śr lis 14, 2007 21:48

dosc dziwny przypadek, poweim szczerze ze siedze w branzy CA juz prawie 7 lat i nie spotkalem sie z czyms takim, ale upieral sie nie bede bo nie twierdze ze jestem wszechwiedzacy.



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » śr kwie 21, 2010 01:47

a czy to radio ma funkcje podczymania/zapamietania ustawien jesli odepne akumulator ??

czy wogole jakies radio ma taka funkcje, to radio ma duzo tam funkcji, moze pod jakims skrotem ktos cos wie z innych modelow?
Ostatnio zmieniony śr kwie 21, 2010 01:48 przez Lu4Ke, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr kwie 21, 2010 16:22

Różne modele Blaupunkta mają pamięć po odpięciu zasilania , a na bank Clarion 948 też taką posiada.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości