Audio -car

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

MT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 08, 2007 11:31
Lokalizacja: śląsk

Audio -car

Post autor: MT » pn paź 08, 2007 11:43

Potrzebuję pomocy.W związku z tym że instalowałem radio w polówce i po jakims czasie przestło odbierać fale radiowe.Odbiera tylko najsilniejsze sygnały stacji radiowych.Mierzyłem miernikiem uniwersalnym i okazuje sie że nie ma impulsu pomiedzy końcem zainstlowanyna dachu z tyłu (po odkręceniu bata) a końcem kabla wchodzacym do radia.Gdy przykładam bat do radia to odbiera więcej fal i lepsza jest jakość.Czyli nie jest to wina radia.W gesti wyjasnienia próbowałem trzy inne radia i jest ten sam problem.Proszę o pomoc co robić czy wymieniać całość anteny. I jak sie do tego zabrać gdyż antena jest montowana fabrycznie i kabel leci w podsufitce i nie wiem czy ją trzeba rozbierać a nie chce jej uszkodzić.Proszę o poradę w jaki sposób mozna samodzielnie usunąc ta usterke bo nie wiem czy nie ma też zwarcia czyli czy gdzieś nie jest zamokniety koniec przewodu.Bo jeszcze dodatkowo jak mam poskładana końcówke anteny wchodząca do radia to tłumi jeszcze bardziej te mocne stacje co odbiera.Czyli wg mnie chyba całość kabla antenowego bedzie do wymiany tylko jak sie za to zabrać(chodzi mi o demontaż a następnie montaż podsufitki). Bo jeśli trzeba bedzie kupić nową antenę razem z kablem to wymienię to sam tylko potrzrebuje wskazówek ewentualnie może nie trzeba wymieniac kabla tylko gdzieś indziej tkwi przyczyna.



Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » pn paź 08, 2007 12:25

Nie ten dział, nie wiem jak w polo ale w golfie jest krótka antena i łapie bardzo mało stacji, założyłem teraz wzmacniacz antenowy (ok 10zł) i jest sporo lepiej.


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

mroku59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 00:04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: mroku59 » pn paź 08, 2007 12:34

Witam mialem tensam problem zalozylem wzmacniacz antenowy i smiga jak trzeba :grin: :grin: :grin:


mroku59

MT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 08, 2007 11:31
Lokalizacja: śląsk

Post autor: MT » pn paź 08, 2007 12:36

Tam tez jest krótka antena i przedtem działało inne radio i odbierał spoko.Niepoki mnie fakt że miernik uniwersalny nie wskazuje żadnego sygnału,a ten bacik jak przyłoże do wejścia antenowego w radiu to gra lepiej,czyli wg mnie gdzieś nastapiła nagle przerwa



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn paź 08, 2007 12:39

MT pisze:a ten bacik jak przyłoże do wejścia antenowego w radiu to gra lepiej,czyli wg mnie gdzieś nastapiła nagle przerwa
Więc weź kawałek taśmy klejącej dobrze dociśnij i sklej koncówki.
JEst dobry test na sprawdzenie jakości bata anteny.
Bierzesz miedziany drucik i rozwijasz go aż do dachu. Włączasz radio i wtedy zobaczysz ile warte są te tanie baty. Ja jak takj zrobiłem to łapałem RMI FM z poznania co jest niemożliwościa ze zwykłego bata.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn paź 08, 2007 13:18

Czy chodzi o fabryczną antenę?
Jeśli tak, to jeśli radio jest "niefabryczne" może się tak dziać. Winny jest brak zasilania wzmacniacza antenowego ( VW). Należy dokupić lub zrobić samemu separator na kablu.
Temat wieloktrotnie wałkowany.



http://www.allegro.pl/search.php?string=separator+vw


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

MT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 08, 2007 11:31
Lokalizacja: śląsk

Post autor: MT » pn paź 08, 2007 13:50

Antena i instalacja jest fabryczna.Tylko dziwi mnie fakt że jak przywoziłem auto z niemiec to było w nim radio typu CIATRoNIC i odbierało bardzo dobrze tylko był kłopot z płytami bo nie było w nim antiszoku i na tych naszych drogach przerywało płyty.Zmieniłem je na AEG co miałem w maluszku dobrze odbierało inagle przestało łapać fale to nie wiem teraz czy to aby jest wina braku zasilacza antenowego ale nie chce sie sprzeczac bo dokładnie sie nie znam



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn paź 08, 2007 13:59

Jeśli "gorąca żyła" kabla antenowego ("bolec" we wtyku na kablu antenowym) nie ma połączenia z "batem" anteny (sprawdzić miernikiem) to oznacza, że albo posiada wspomniany przeze mnie wzmacniacz albo przewód jest gdzieś uszkodzony.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości