pobór prądu radia w trybie czuwania

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

delphiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

pobór prądu radia w trybie czuwania

Post autor: delphiak » ndz paź 07, 2007 16:44

witam, moze zaczne od poczatku :)

kolo sierpnia zalozylem do swojego golfa II 1.6D caraudio (dego po-650, sony xm-5540F, radio alpine 9871rr)

wszystko zalozylem sam, przewody byly grubosci takiej jak zalecane (20mm do wzmaka), radio rowniez puscilem na nowym kablu (wczesniej bylo jakies stare wpiete pod zasialanie awaryjnych :p )

przez pierwszy miesiac wszystko bylo super. po tym czasie wsiadlem do auta (po postoju ok. 2 dniowym, wczesniej jedzilem raczej codziennie) i aku zdechl. mysle - zdarza sie. podlaczylem pod prostownik, pol godziny ladowania, odpalil. pojechalem.

wszystko wygladalo ok. ale za 2 dni to samo. wiec uzupelnilem wode w aku (jedna cela byla niepelna) i pod prostownik. znowu odpalil bezproblemu.

no i od tamtej pory niby ok. ale tu znowu po jakims tygodniu okazuje sie kiszka, znow nie pali.

wiec sprawdzilem napiecia, przy wylaczonym silniku ok 12.3 V przy wlaczonym od 13.9 do 14.1 , zalezy czy mocno sie gazuje czy wogole. wiec napiecia ok.
zaczalem wiec sprawdzac prądy.

sprawdzilem prad plynacy do calej klemy +
okazalo sie ze leci ok 0,15A przy wszystkim wylaczonym. zaczalem sprawdzac wiec poszczegolne przewody i wyszlo ze radio ciagnie w trybie czuwania ok. 0.15A (!)

i teraz moje pytanie : czy ma ktos takie radio, lub tez informacje ile powinno ono pobierac pradu w czasie czuwania? bo moim zdaniem jest to przyczyna moich problemow.

dodam ze sprawdzalem pobor pradu u znajomego (nie pamietam jakie mial radio ale tez jakies nowe ) i u niego cala klema czyli radio razem z alarmem i centralnym pobieralo 0.02 A

czyli jakies 7-8 razy mniej.

wiec pytam jeszcze raz :] czy to normalne w tym radiu? czy tez probowac je wymienic poki jest na gwarancji ?

pozdrawiam.



Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » ndz paź 07, 2007 17:27

Ze pobiera prąd to normalne. Ale ze az tyle to nie wiem czy normalne. Dlatego robi sie obejście przez stacyjkę zeby po przekręceniu kluczyka dopiero dostawało prad (oczywiscie podtrzymanie pamieci cały czas pod napieciem). Ja w moim pionku mam jeszcze taka opcje SAVE ktora jak jest włączona to nie ma potrzeby podpinać sie pod stacyjkę. Czyli radyjko moze chodzic bez kluczyka a prądu jak nieużywane nie pobiera. Na początku nie miałem włączonej tej opcji i tez mi aku wysiadł po dłuższym postoju.



delphiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: delphiak » ndz paź 07, 2007 18:10

czyli jesli nie dowiem sie jak powinno byc z tym radiem itd. to zostaje tylko obejscie przez stacyjke? a jak wtedy wyglada sprawa podtrzymania ustawien i pamieci radia?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz paź 07, 2007 19:58

Zobacz "ile ciągnie prądu" przy ściągnietym panelu ?



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » ndz paź 07, 2007 23:35

tylko radio ciągnie tyle prądu, czy radio + wzmak? bo jeśli razem ze wzmakiem, to znaczy że sterowanie remote nie działa i wzmak cały czas jest w stanie ON, a nie w Stand-by


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

delphiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: delphiak » ndz paź 07, 2007 23:53

przy sciagnietym panelu i przy zalozonym ciagnie tyle samo.

a co do kabla remote, to w sumie nie odpinalem go, ale prad idzie tylko po kablu od radia. po kablach do wzmaka nie ma zadnego przeplywu, a z tego co wiem to przez remote idzie tylko prad do "pobudzenia" wzmaka, a prad on juz sobie wtedy sam pobiera. no chyba ze na remote leci az te 0.15 w co mi sie nie bardzo chce wierzyc..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 59 gości