Radio 1 RCA wzmacniacz 2 RCA Mozna tak?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

lge
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 25, 2007 09:40
Lokalizacja: Rzeszów

Radio 1 RCA wzmacniacz 2 RCA Mozna tak?

Post autor: lge » sob sie 25, 2007 09:52

Witam wszystkich!

Mam male pytanie pewnie dla was bardzo proste jednak ja kompletnie nie znam sie na radiach.
Dokonalem zakupy radiao PIONEER DEH-2900 ktore ma 1 wyjscie RCA (sa dwa okragle wyjscia), a w samochodzie ktory kupilem jest juz instalacja do wzmacniacza i ze wzmacniacza ida 2 kable RCA (razem sa 4 wtyczki ala czincza).

Pytanie?
Czy mozna polaczyc takie radio 1 RCA ze wzmacniaczem ktore ma 2 RCA?
W MediaMarkt podpowiedziano mi ze moge polaczyc to tak ze do radia wpinam tylko jeden kabel a przed polaczeniem go do wzmacniacza podlaczam pod niego dwa rozgalezniki aby zrobilo mie sie 4 wtyczki i wpinam je do wzmacniacza.
Mozna TAK?
Co wtedy trace?

Dzieki za szybkie i tresciwe odpowiedzi!



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob sie 25, 2007 10:31

Można właściwie tylko tak, jak powiedzieli Ci w MM.
Nic nie tracisz, b gdybyś chcial np. sterować głośnością suba z poziomu radia, to samo radio musiałoby mieć 2 wyjścia RCA i sterowanie subem.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » sob sie 25, 2007 13:05

...dokładnie. Coś takiego musisz mieć, tak samo mam u siebie.


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

lge
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 25, 2007 09:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: lge » sob sie 25, 2007 13:27

Dzieki za tak szybkie odpowiedzi!
W MM kupilem takie rozgalezniki tylko ze ten rozgaleznik z Twojego zdjecia ma dwie wtyczki zenskie i jedna meska a ja kupilem z jedna wtyczka zenka i dwiema meskimi bo facet w MM powiedzial ze bez potrzeby uzywac dwoch kabli RCA jak mozna uzywac jednego a rozgalezniki uzyc dopiero przy polaczeniu go bezposrednio przed wzmacniaczem



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » sob sie 25, 2007 13:44

lge pisze:mozna uzywac jednego a rozgalezniki uzyc dopiero przy polaczeniu go bezposrednio przed wzmacniaczem
Oczywiście. To tylko tak poglądowo dałem. Bez sensu ciągnąć 2 rca przez całe auto i potem zrobić z nich jeden :bigok: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

lge
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 25, 2007 09:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: lge » sob sie 25, 2007 13:50

OK teorie juz znam zabralem sie za podlaczanie i utknalem na praktyce :-(

[1]
Nie wiem w jaki sposob polaczyc ten cieniutki kabelek co jest przy kablach RCA. Jak wiadomo bede korzystal tylko z jednej pary kabli ale przy jednej mam go zakonczonego jakas wtyczka, a przy drugiej parze jest goly kabelek. Z ktorym kablem od kabli ISO polaczyc ten kabelek i czym go zakonczyc, jakiej uzyc wtyczki?
O co fachowo mam sie pytac w elektroniku i co dokupic?

Z tego co wyczytalem i sie domyslam trzeba go polaczyc z jednym z tych niebiesko-bialych kabelkow ze zdjecia. Ale z ktorym? Jest jeden kabelek ale podzielony na dwie wtyczki?
Zdjecie kabli z ISO:
Kable ISO
Zdjecie jednej z par RCA ktora moge wykorzystac:
RCA jedna para
Zdjecie drugiej pary RCA ktora moge wykorzystac z jakas wtyczka:
RCA druga para

[2]
Drugim problemem stanowi dla mnie antena. Rowniez prosze o pomoc co mam dokupic w sklepie i jak sie to nazywa?
Zdjecie jak wyglada u mnie wejscie w radiu:
Antena wejscie radia
Zdjecie jaki kabel mam od antenty:
Zakonczenie kabla anteny

P.S.
Mam nadzieje ze udzielona od was pomoc i moje zdjecia pomoga rowniez innym w podlaczaniu radia. Ile to czlowiek nie wie, cale zycie musi sie uczyc :)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob sie 25, 2007 14:41

[1]
Cieniutki kabelek przy kablach RCA wpinasz tą stroną, z której zakończony jest końcówką do tego niebieskiego kabelka z dwoma końcówkami przy radiu. Tyle.
Nawet przy radiu masz opisane "remte control"
W żadne kostki w tym przypadku się nie wpinasz.
Dodatkowo ten cinki kabelek "remote" oderwij od Kabli RCA i puść go razem z kablami prądowymi do wzmacniacza. Takie dodatkowe zabezpieczenie przed zakłóceniami.



lge
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 25, 2007 09:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: lge » sob sie 25, 2007 15:18

[1]
Tak tylko ten kabelek "remote" przy kablach RCA zakonczony jest jakas wtyczka zenska (ktora nie pasuje do zadnych z koncowek kabla niebiesko-bialego), ale jak trzeba go polaczyc z niebiesko-bialym kabelkiem (ktory zakoczony jest wsuwka zenska) to ten kabelek "remote" od RCA zakoncze wsuwka meska. Przy tym obejdzie sie bez lutowania (Trzeba miec lutownice :-))

[2]
Co do anteny to chyba sam znalazlem odpowiedz. Musze zakupic przejście antenowe DIN-ISO. jak dobrze mysle to takie jak na zdjeciu:
Przejście antenowe DIN-ISO lub takie DIN-ISO bez kabla



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości