Jak wyciagnąć przewody z kostki iso?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 18, 2006 18:43
Lokalizacja: Z planety Zulu Gula
Kontakt:

Jak wyciagnąć przewody z kostki iso?

Post autor: machinogodzilla » wt sie 21, 2007 17:41

Witam! Pytanie moze smieszne i banalne, ale musze zamienic dwa przewody w kostce w golfinie i nie moge ich z niej wyjac. Wiec postanowilem zapytac zanim niepotrzebnie w ruch pojdzie noz jak je z niej wyciagnac? Ciagniecie, wypychanie szpikulcem ani wykrecanie nic nie dalo... Kto zna trik?


P.S. Przy okazji mam w kostce od radia kabel nazwany "power control". W kostce w golfie w pasujacym miejscu siedzi bialo-niebieski kabel od automatycznej regulacji glosnosci. Czy to jest wlasnie "power control"?



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » wt sie 21, 2007 18:38

Witam.
Konektor w kostce trzyma sie takim małym "języczkiem", zahacza o obudowę kostki, trzeba go jakimś cienkim sztywnym drucikiem wyprostować i konektor wyjdzie do tyłu (tam gdzie wychodzą kable)
Power control kojarzy mi się z wyjściem Remote, czyli załączanie wzmacniacza / auto anteny.



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » ndz gru 28, 2008 17:41

Do wyciągnięcia pinów z tego typu kostek trzeba użyć naprawdę bardzo cieńkiego i długiego srubokręta (ok 0,1mm x 2cm), wkładamy go raz z jednej a raz z drugiej strony tam gdzie są do tego przeznaczone wycięcia.

Dowiedziałęm się o tym tylko i włącznie jak zeszlifowałem jedną kostkę, bo mnie już to denerwowało, a musiałem wyjąc podobne piny z jednego czujnika.

Na tym forum pisze bardzo wiele o modyfikacjach typu MFA, TEMPOMAT i inne ale nie ma nigdzie informacji jak rozebrać kostki stosowane w VW (kwadratowe i półokrągłe).

Wiem, że można kupić specjalne konektory do kostek iso np. tu: Nowy Elektronik

Ale nie znalazłem nigdzie konektorów takiego typu o różnych rozmiarach, bo prawie w każdej kostce są inne.

Pozdrawiam
Wojciech



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » ndz gru 28, 2008 19:01

wtct pisze:nie znalazłem nigdzie konektorów takiego typu o różnych rozmiarach, bo prawie w każdej kostce są inne.
Na wolumenie znajdziesz sporo rodzajów konektorów pasujących do wielu kostek.
machinogodzilla pisze:Pytanie może śmieszne i banalne, ale muszę zamienić dwa przewody w kostce w golfinie i nie mogę ich z niej wyjąc.
Faktycznie banalne jeśli już ktoś to robił.Inaczej jest to nie lada wyzwanie.Wyżej wspomniany języczek jest na przeciwległej stronie zagniecenia kabla.Trzeba wsadzić cieniutki płaski wkrętak lub drucik i pociągnąć za kabel.Przed ponownym wsadzeniem należy odgiąć języczek aby znowu się zaczepił w kostce.
Ostatnio zmieniony ndz gru 28, 2008 19:14 przez Raadek, łącznie zmieniany 1 raz.


Natural Sound

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » ndz gru 28, 2008 21:27

wtct, od czasu jak autor tematu walczył z kostką ISO minęło półtora roku, więc z pewnością twoja podpowiedź będzie cenna :helm:



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » ndz gru 28, 2008 22:09

Slavwek.ie pisze:więc z pewnością twoja podpowiedź będzie cenna
Dzieki za cynk...
Wypowiedziałem sie tylko dla tych co jeszcze nie walczyli z tą wtyczką.

Pozdrawiam



mao303
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 09, 2009 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mao303 » pn lut 08, 2010 21:46

wtct pisze:
Slavwek.ie pisze:więc z pewnością twoja podpowiedź będzie cenna
Dzieki za cynk...
Wypowiedziałem sie tylko dla tych co jeszcze nie walczyli z tą wtyczką.

Pozdrawiam
Słusznie zrobiłeś, bo ja dzisiaj walczyłem z czymś takim. Niestety poszedłem na skróty i nożem odkrywałem prawdę :) (na kostce rezerwowej) Niestety orginalna w Golfie IV okazała się wyższej generacji -spryciula i jej jeszcze mi się nie udało rozpracować. Ma ona dodatkowo żółty plasik porzeczny zabezpieczający- to wyniuchałem. Ale nie udało mi się przycisnąć języczek. Spinaczem na zwykłej ISO bez problemy wyjmuję, a w tym cholerstwie nie mogę. Komuś się udało?

p.s.
Muszę zamienić kable 4 z 7, oraz odłączyć 5
(UWAGA: VW po roku 1998 (Golf i Passat) mają połączone konektor 5 z kostki A z zasilaniem. Może to powodować dziwne reakcje radia (nie chce się wyłączyć, podświetla się wyłączone lub nawet ulega uszkodzeniu itp.) Aby to usunąć należy odłączyć te złącze od kostki w przypadku instalacji radia innego niż fabryczne.)
w radiu Blaupunkt Victoria SD48

http://www.conofrei.com/service_MANUALS.html

Złącze ISO C3 Standard – specyfikacja ogólna.

A: Zasilanie B: Głośniki C: Zmieniacz / Wyjścia liniowe
1. 1. RR 1. wyjście liniowe LR
2. 2. RR - 2. wyjście liniowe RR
3. 3. RF 3. masa wyjść liniowych
4. Podtrzymanie 4. RF - 4. wyjście liniowe LF
5. Sterowanie anteną automatyczną 5. LF 5. wyjście liniowe RF
6. Podświetlenie (+12 V) 6. LF - 6. przewód sterujący
7. Zasilanie (+12 V) 7. LR 7.
8. Masa (-) 8. LR - 8.
Złącza 1,2 i 3 wykorzystane są różnie w zależności od producenta radia (np. 1 może służyć do regulacji głośności w zależności od prędkości pojazdu, 3- tel. mute).
Złącze zasilania (7) można połączyć ze złączem podtrzymania w przypadku gdy producent samochodu wyprowadził tylko jeden zacisk +12V przewidziany do podłączenia radia. (Zaleca się podłączenie podtrzymania do złącza gdzie występuje +12V nawet po wyłączeniu stacyjki – ze względu na podtrzymanie pamięci płyt w zmieniaczu). W wykazie podano angielskie skróty oznaczeń:
pierwsza litera oznacza kanał

R – prawy (right)
L – lewy (left) druga litera oznacza położenie

R – tył (rear)
F – przód (front) - oznacza ujemny zacisk głośnika
Uwaga: nie łączyć (–) z masą pojazdu grozi to uszkodzeniem wzmacniacza mocy.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
7 – 20 zmieniacz lub tuner DAB.
Wyżej podane sygnały są standardem i występują praktycznie w każdym złączu. UWAGA: VW po roku 1998 (Golf i Passat) mają połączone konektor 5 z kostki A z zasilaniem. Może to powodować dziwne reakcje radia (nie chce się wyłączyć, podświetla się wyłączone lub nawet ulega uszkodzeniu itp.) Aby to usunąć należy odłączyć te złącze od kostki w przypadku instalacji radia innego niż fabryczne.



mufik900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:29
Lokalizacja: F-RK1099
Kontakt:

Post autor: mufik900 » śr lut 10, 2010 07:53

Kolego na boku kostki ISO jest taka żółta zatyczka zbezpieczająca,najpierw ją wysuń a dopiero wyciągaj piny tym ostrym narzędziem o którym wspomnieli koledzy powyżej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości