Dobry wzmacniacz i subwoofer. Jakie kable do tego?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Dobry wzmacniacz i subwoofer. Jakie kable do tego?

Post autor: Eterboj » czw sie 16, 2007 11:49

Witam. Planuje rozbudowe swojego audio. VW MK4. Obecnie z przodu jest zestaw odseparowany standardowe naglosnienie VW. W tylnej polce Blaupunkty BGX 693. Radio Sony CDX s-22.
Planuje dolozyc do tego subwoofer i wzmacniacz. Wstepnie wybralem sobie na allegro propozycje. Prosze o Wasza ocene tego.

Subwoofer
Wzmacniacz
Nie wiem tylko teraz czy moze lepiej taki wzmacniacz. Mozliwe ze podlaczylbym w jeszcze przednie glosniki pod wzmacniacz wiec mysle ze ten drugi bylby lepszy. Co Wy o tym myslicie?

Ostatnia prosba. Czy mozecie podac link do aukcji z odpowiednimi kablami pod ten zestaw?
Bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Rafo87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Rafo87 » czw sie 16, 2007 12:19

Hej. Ja ostatnio kupowałem ten wzmacniacz Carpower-HPB1502 z tej stronki:
http://multisort.pl/product/419.html będe podpinał pod niego ten oto głośniczek Powerbass M-12:
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 0&pid=1107
a skrzyneczkę robi mi Kubus20, z przodu mam zamontowane Helix Blue 62 i może z czasem zamontuje dla nich osoby wzmak, bo miałem brać Carpowera 604(4-kanałowy) ale do napędzania przodu się on podobno nie nadaje, więc kupiłem 1502. Ten mac audio może i byłby dobry, jeżeli masz fabryczny przód. A jeżeli chodzi o kabelki to kupowałem u tego gościa kable Dietz 20mm2: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=224935841
Pozdrawiam :okej:
Ostatnio zmieniony czw sie 16, 2007 12:21 przez Rafo87, łącznie zmieniany 1 raz.


www.maraja.pl - Wideofilmowanie & Fotografia Ślubna

www.czartertresna.pl - Czarter Jachtu na Jeziorze Życieckim

Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » czw sie 16, 2007 12:47

ok wzmacniacz wezme carpower 1502, kabelki te Dietza. Tylko czy nie beda za krotkie? 5m. wole sie upewnic.
Acha a co do subwoofera. To wolalbym cos juz w skrzynce. Ten JBL jest zly? Za slaby do tego wzmacniacza? Cena 350zl mnie naprawde zainteresowala:) Czy roznica bedzie az taka konkretne zeby doplacac do infinity czy cos takiego. Mam tez ograniczone fundusze.



Awatar użytkownika
Rafo87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Rafo87 » czw sie 16, 2007 13:00

Powiem to tak że kabelka ci spokojnie starczy, ja puściłem kabel zasilający progiem i do aku to jeszcze musiałem ucinać bo za dużo mi zostało, sygnałowy też wystarczająco, jedynie co to kabelek od masy mógłby być ciut dłuższy, co do suba to ile masz tych funduszy, na twoim miejscu, dozbierałbym i kupiłbym coś co naprawdę będzie służyć i cieszyć, choć nie mówię że JBL są złe bo słuchałem podobny sprzęt i grał zadowalająco. Ewentualnie pogadaj na priv z Kubus20, może on ma jakiś głośniczek do załatwienia w dobrej cenie.


www.maraja.pl - Wideofilmowanie & Fotografia Ślubna

www.czartertresna.pl - Czarter Jachtu na Jeziorze Życieckim

Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » czw sie 16, 2007 16:11

acha ok. No funduszy mam tak zeby sie zmiescic w 1000 PLN. Chyba zadowole sie tym JBLem. Wczesniej mialem boshmanna 700W:) Wiec roznica wydaje mi sie bedzie duza. Dzieki za sugestie. Jesli bede mial jakies pytania podczas montazu to sie odezwe. Pozdrawiam

edit:
acha przypomnialo mi sie. jak zmostkowac ten wzmacniacz zeby bylo 1x500 RMS? Jak kable podlaczyc od glosnika. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw sie 16, 2007 16:13 przez Eterboj, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw sie 16, 2007 18:33

Ludzie jest przyklejony FaQ, a tu ciągle te same pytania. Nauczcie się korzystać z mózgu i szukać na forum.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw sie 16, 2007 19:59

Jaki miałeś głośnik Boschmana ALX? Podaj oznaczenie ,bo może ten JBL okazać się gorszy .



Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » czw sie 16, 2007 20:49

nie pamietam modelu ale on kosztowal jakies 130zl:) Chodza na allegro takie same ale w wersji 25cm i 600W. Mysle ze ten JBL bedzie na bank lepszy:)

[ Dodano: 17 Sie 2007 12:59 ]
zdecydowalem sie doplacic i wziac tego suba . dobry wybor?

mam drugie pytanie. czy wiecie jak poprowadzic kable w MK4? ktoredy z komory silnika? byl taki toppic? bo nie moge nigdzie znalezc . jak tak to sory i o linka poprosze.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
mazio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn lut 20, 2006 23:34
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: mazio » pt sie 17, 2007 18:34

a wieć w golfie 4 montujesz przewody w taki sposób:
odkręcasz podszybie:
(tutaj masz opisane jak to zrobić) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55632
następnie otwierasz tą kopułkę plastikową(znajdująca się pod mechanizmem wycieraczek) i tam masz miejsce na przeciągnięcie przewodów(jedno juz jest zajęte)wiec pozostaje Ci w drugiej gumce zrobić dziurkę(pamiętaj żeby nie była za duża - wszystko ma być szczelne) i przeciągnij przewody. Pamiętaj żeby to wszystko dobrze zabezpieczyć przed dostaniem sie wody do środka(możesz po przeciągnięciu przewodów zasylikonować miejsce gdzie robiłeś dziurkę- ja tego nie zrobiłęm i zaczełą mi lać się woda do środka przy większych opadach, oczywiście wszyskto zasylikonowałem jak z zewnątrz taki od środka i problem znikł :D



konoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob maja 19, 2007 12:09
Lokalizacja: Hiszpania

Post autor: konoo » pt sie 17, 2007 19:39

Ja zaczął bym od wywalenia głośników z tylnej półki
Bo z subem w bagażniku to będzie do pupy grało :-({|=



Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » pt sie 17, 2007 20:19

tylne glosniki sie przydadza. ustawie wiekszy balans na przod a z tylu ciagle bedzie ladnie gralo. mocny bas i reszta tonow bedzie z tylnych glosnikow slyszalna. z reszta przetestuje sprzet. jesli bedzie zle to je calkiem wylacze. zobaczymy:)

dzieki za info na temat montazu kabli. tego potrzebowalem:)
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości