automatycznie sie wyłacza

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
mazio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn lut 20, 2006 23:34
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

automatycznie sie wyłacza

Post autor: mazio » ndz sie 12, 2007 12:34

witam
posiadam od niedawana wzmacniacz firma w sumie nieznana(sams)ale gra o niebo lepiej od mojego poprzednika magnata phantom 2000(1x300w rms), Problem w tym że jak słucham głośno muzyki(10-15minut) to wzmak się automatycznie wyłącza, wtedy ściszam radio i po niecałej minucie znów zaczyna wszystko grać, dodam że przy normalnym słuchaniu problem nie występuje.zauważyłem że wzmak sie grzeje(nie da sie utrzymać na nim ręki).
Ps. Przewody mam 20, nowy akumulator - także to raczej odpada,
wzmacniacz obsługuje 2gł. ground zero 110w rms i suba z głośnikiem sony SONY XS-L124P5B 380w rms



Awatar użytkownika
mazio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn lut 20, 2006 23:34
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: mazio » ndz sie 12, 2007 13:18

gain mam ustawiony na 1/3 na przód a suba w sumie na 3/4, a masa jest pociągnięta z akumulatora tej samej grubości, a zamontowany jest w bagażniku(leży na wierzchu)
Ostatnio zmieniony ndz sie 12, 2007 13:20 przez mazio, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz sie 12, 2007 14:40

Zmniejsz Gain dla suba i zobacz czy się będzie wyłączał ,bo jeśli kabelki są 20mm2 i od samego Aku ,to na myśl przychodzi mi przesterowanie sygnalu (jakie masz radio?).



Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » ndz sie 12, 2007 14:41

wyłączać sie tez może z braku prądu.chyba ze grasz na odpalonym silniku ale tak czy siak może mu brakować. A to ze sie grzeje to jest normalne. gdzieś w końcu ten prąd pobierany musi sie wytwarzać, końcówki sie grzeją to wzmak sie grzeje ;]


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
mazio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn lut 20, 2006 23:34
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: mazio » ndz sie 12, 2007 15:51

radyjko mam jvc KD-G8721, a możesz mi napisaćdokładnie o co chodzi z tym [przesterowaniem sygnału??
czy przewody 20 są złe??



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz sie 12, 2007 16:32

Pytałem o radio ,bo ustawienie Gain dopasowuje wyjscie radia z wejściem wzmacniacza .Jeśli masz radio 821 to napiecie na rca masz 5V a jeśli 721 to 2V ,a przez to ,że 821 ma aż 5V ,to Gain będzie w innym położeniu w stosunku do radia 721 > no to ci teraz namotałem :-)
Kable 20mm2 są OK ,o ile takie są ,bo niektórzy sprzedawcy jakoś dziwnie to liczą :-) (jakiś link) . Zmniejsz minimalnie Gain i zobacz czy sie dalej bedzie wyłączał .



Awatar użytkownika
mazio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn lut 20, 2006 23:34
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: mazio » ndz sie 12, 2007 18:00

byłem w aucie i próbowałem z tą mocą gain, niestety nawet przy 1/3się wyłącza - jak tylko dłużej pogra:(, a przewody napewno mają 20mm bo płaciłem za nie 13zł za metr(nietety zdjec nie mam czym zrobić wiec nie pokaże, wydaje mi sięże moze być gdzieś jakieś spięcie albo wyłącza siębo za mocno się grzeje



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz sie 12, 2007 20:23

To niestety wygląda na wzmacniacz ,może masz jakieś linki do danych technicznych itp.? Odłącz suba i zobacz czy się będzie wyłączał ,możesz też na próbę odłączyć przód i grać tylko na subie .Trzeba pokombinować ,sprawdzić kabelki do głośników ,suba ,czy nie ma zwarcia itd. .............ale wygląda mi to na "niewydolność" wzmacniacza .



Awatar użytkownika
mazio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn lut 20, 2006 23:34
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: mazio » pn sie 13, 2007 14:34

witam
sprawdzałem z tymi odłączeniami, co bym nie odłączył to i tak po jakimś czsie siełacza. czy jest na to rada??czemu on tak sięgrzeje(bo chyba to będzie przyczyną)



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » śr sie 15, 2007 13:27

mazio, włącza Ci się zabezpieczenie termiczne we wzmacniaczu. Dziwi mnie to, że dzieje się to tak szybko. Prawdopodobnie wzmacniacz pracuje w przeciążeniu - za mała impedancja głośników - dlatego się przegrzewa. Możliwe jest także jakieś zwarcie wewnątrz wzmaka. Sprawdź impedancję głośników i wzmaka, no i jeśli możesz, otwórz obudowe wzmaka i zerknij czy coś nie jest przypalone (przepalone) wewnątrz.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
mazio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn lut 20, 2006 23:34
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: mazio » śr sie 15, 2007 15:18

witam
dzis zamontowałem ten wzmacniacz u siostry w golfie3- ona ma trochę inny system(4 głośniki bez suba)u niej działa bez zarzutów(a głóśniki to pionneer o mocy 70w rmsie i jbl z tyłu o mocy 100rms, nawet po pół godz. głośnym słuchaniu(wzmacniacz się nie nagrzewa w takim dużym stopniu), także problem chyba tkwił w niedoborze mocy z którego się bardzo nagrzewał). dodam tylko że ten wzmacniacz nie ma żadnych filtrów dolno i górno przepustowych-wieć chyba był zrobiony właśnie pod zwykłe głośniki a nie suba).
dziękuje za odpowiedzi :pub:
pozdrawiam :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości