Problem z Antishock-iem

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

mlodyrzw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 07, 2006 16:05
Lokalizacja: Kielce

Problem z Antishock-iem

Post autor: mlodyrzw » czw sie 02, 2007 15:26

Witam. Mam problem z radiem AEG cs fmp 400, kilka dni temu antishock dla Audio CD przestał działać po wpadnięciu w dołek płyta zacina się, płytki mp3 działają normalnie. Może wiecie jak to naprawić?
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 17:57 przez mlodyrzw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw sie 02, 2007 17:24

Wyczyść laser ,jeśli nie pomoże ............ wiadomo laser do wymiany ale czy warto?(w Pioneerach ok 300zł -nieopłacalne)



mlodyrzw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 07, 2006 16:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mlodyrzw » czw sie 02, 2007 17:56

Ale nie mam problemów z odczytem płyt, działają nawet bardzo porysowane.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw sie 02, 2007 19:02

Wypal muzę na CDRW i zobacz jak się będzie sprawował ,bo przeważnie najpierw "gubi się" i ma kłopoty z CDRW .

PS: drugą sprawą jest sam mechanizm napędu ,czy nie za dużo się spodziewasz po "bezfirmówce" ? Jak "stare" jest to radio ?



Awatar użytkownika
Bambo___
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 26, 2006 22:48
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Post autor: Bambo___ » czw sie 02, 2007 19:11

Mialem ten sam problem w niefirmowym radiu.Mp3 dzialaly bez problemu nic nieskakalo na malych dolach,a jak wlozylo sie zwykle cd-audio to nawet najmniejszy wstrzas powodowal zacinanie sie!Czyscilem laser ale to niestety niepomoglo wiec pozbylem sie radyjka hehe



Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bobek » czw sie 02, 2007 19:20

powalla pisze:Wypal muzę na CDRW i zobacz jak się będzie sprawował ,bo przeważnie najpierw "gubi się" i ma kłopoty z CDRW .

PS: drugą sprawą jest sam mechanizm napędu ,czy nie za dużo się spodziewasz po "bezfirmówce" ? Jak "stare" jest to radio ?
Dołącze się do tematku.Ja mam pionka DEH-1500R i jak włożę płytkę CDRW to na początku dosc długo szuka zanim odtworzy. na CDR czasem też tak odtwoży, ale na CD to odpala szybko i bez problemu..raz zimą mialem problem z odtworzeniem jakiejkolwiek plytki (wysówało mi spowrotem) tu może przyczyna byla wilgoć, ale z tym odtwarzaniem to czyżby laser powoli się konczył?


VW Golf mk 3 93r

mlodyrzw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 07, 2006 16:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mlodyrzw » czw sie 02, 2007 20:18

Sprawdzę jutro jak będzie z płytkami RW, z którego jest roku niestety nie wiem radio było w samochodzie jak go kupowałem.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » czw sie 02, 2007 20:31

powalla pisze:"bezfirmówce"
AEG to nie jest firma? Co prawda głównie zajmują się sprzętem AGD, ale firma to firma :P


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » czw sie 02, 2007 22:23

mlodyrzw, prawda jest taka, że niektóre "bezfirmówki" poprostu nie mają anitshocka dla cd-audio, bo to "za dużo problemu". Ale na pudełku można napisać, że jest...Warto sprawdzić mechanizm pozycjonowania lasera i sam laser, czy gdzieś tam nie ma jakiś śmieci


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

mlodyrzw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 07, 2006 16:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mlodyrzw » pt sie 03, 2007 08:44

Patrzyłem niema żadnych problemów z RW, lepsze jest to brachol jechał wczoraj wieczorem i mówi, że dobrze grało żadnych przycięć. Hayperekpo ale właśnie o to chodzi, że do tej pory działało, jakby nie było go od początku to bym sie nie martwił.



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » pt sie 03, 2007 09:45

Bambo___ pisze:Mp3 dzialaly bez problemu nic nieskakalo na malych dolach,a jak wlozylo sie zwykle cd-audio to nawet najmniejszy wstrzas powodowal zacinanie sie
Na mp3 działa radio bo mp3 samo w sobie jest antishockiem poprostu laser odczytuje do procesora cały utwór jako plik dlatego nie przeskakuje!

A jak skacze nawet na najmniejszych nierównosciach to faktycznie laser do czyszczenia albo wymiany....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości