dziwna wtyczka iso ?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

dziwna wtyczka iso ?

Post autor: endriu19 » sob lip 14, 2007 10:23

w golfie mam kostkę która idealnie pasuje do radia które w nim było czyli alpha 4, tylko że nie moge podłączyć mojego sonego aby działało na stałym zasilaniu, a jedynie działa po włożeniu kluczyka, kto mi powie jak mam podłączyć to radio sony aby działało cały czas, nawet bez włożenia kluczyka http://img292.imageshack.us/img292/3226 ... 22uuz0.jpg jeżeli podłącze wtyczkę sonego normalnie to działa jedynie po włożeniu kluczyka a jeżeli połącze kabel czerwony z żółtym, i żółty z czerwonym to po podłączniu jedynie słychać że radio wykryło prąd ale podświetlenie zapala się jedynie wtedy gdy znów włoże kluczyk, kto wie jak to podłączyć ?



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » sob lip 14, 2007 11:57

To jest tak zwana logika zapłonu
Radio powinno działać tak że jak wsadzisz kluczyk to się samo włącza a jak wyciągniesz klucz samo gasi i to jest prawidłowe działanie logiki zapłonu.
Ale powinno też dać się włączyć radio ręcznie nawet bez kluczyka, nie napisałeś czy u ciebie się da.
Jeśli nie podoba ci się ta logika zapłonu to po prostu musisz dać stałe +12V na oba przewody zasilające z radia.
Bo masz w samochodzie przewód czerwony i żółty w jednym jest cały czas +12V a w drugim dopiero po wsadzeniu klucza robi się +12V żółty chyba ma cały czas a czerwony po kluczu ale nie wiem nie pamiętam teraz dokładnie więc to sprawdź najpierw, za pomocą miernika bądź żarówki.
Jak dasz ten stały +12V na oba przewody zasilające w radiu to będziesz je uruchamiał ręcznie kiedy będziesz chciał i wsadzanie i wyciąganie klucza nie będzie miało nic do tego.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lip 16, 2007 08:20

mag2k3 pisze:Ale powinno też dać się włączyć radio ręcznie nawet bez kluczyka, nie napisałeś czy u ciebie się da.
Na pewno nie w SONY. Nie wiem jakie niefabryczne radia maja taka mozliwosc, ale przy tym podlaczeniu na pewno nie zagra bez klucza.

mag2k3, kiedys juz chyb ao tym dyskutowalismy ;)


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
RyKa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 602
Rejestracja: śr gru 28, 2005 11:17
Lokalizacja: PGS
Kontakt:

Post autor: RyKa » pn lip 16, 2007 10:28

Najlepiej zmostkuj oba przewody czerwony i żółty i radyjko będzie grało bez kluczyka, moim zdaniem to najlepsza opcja.


OCEŃ MOJEGO VARIANTA :
viewtopic.php?t=111720" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
zlowik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 14, 2004 12:13
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: zlowik » pn lip 16, 2007 14:05

dokladnie, prosto i czytelnie polacz przy kostce czerwony z żółtym, ostatnio koledze tez tak robilem bo mial ten sam problem
Ostatnio zmieniony pn lip 16, 2007 14:05 przez zlowik, łącznie zmieniany 1 raz.


moje mk III

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54339&postdays=0&postorder=asc&start=30

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lip 16, 2007 14:12

RyKa pisze:Najlepiej zmostkuj oba przewody czerwony i żółty i radyjko będzie grało bez kluczyka, moim zdaniem to najlepsza opcja.
Co w niej takiego najlepszego ? :bajer:
To ze trzeba samemu zawsze wlaczac i wylaczac radio ?


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
RyKa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 602
Rejestracja: śr gru 28, 2005 11:17
Lokalizacja: PGS
Kontakt:

Post autor: RyKa » pn lip 16, 2007 15:40

Mi to osobiście problemu nie stwarza, co za kłopot przycisk jeden nacisnąć.
Ale każdy ma swoje zdanie na ten temat. Ja w każdym aucie mostkuję i jak dla mnie to najlepsza opcja.


OCEŃ MOJEGO VARIANTA :
viewtopic.php?t=111720" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lip 16, 2007 16:33

RyKa pisze:Mi to osobiście problemu nie stwarza, co za kłopot przycisk jeden nacisnąć.
Ale każdy ma swoje zdanie na ten temat. Ja w każdym aucie mostkuję i jak dla mnie to najlepsza opcja.
Mi za to nie stwarza problemu to ze bez klucza nie zagra.
Jestem w aucie = mam przy sobie klucz.
Za to nie musze wlaczac i wylaczac przyciskiem, bo robie to za jednym zamachem stacyjka...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości