problem z radiem

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kamil=golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 15, 2007 20:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

problem z radiem

Post autor: kamil=golf » pt lip 13, 2007 21:43

Mam takie pytanie i mam nadzieje, ze mi pomożecie. Otóz jeśli chodzi o radio i głosniki to jestem kompltnym laikiem, dlatego chciałbym zapytac dlaczego nie działają wszystkie głośniki , mam ich 8 w swoim MK III , mozliwe, ze to wina radia, bo jest to oryginalne radio volkswagena i ma tylko 2x 20W. Ale wole sie upewnic, więc mysle, ze ktos mi pomoże.

Tak wyglada radio:
Obrazek

A tak wejścia kabli od głośników:

Obrazek



Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bobek » pt lip 13, 2007 22:25

Te radio ma wyjscie tylko na jedną parę głośników, więc podepnij tylko jedną parę i sprawdz czy bedą działać (nie podpinaj tylko bezpośrednio tweeterów bo spalisz) najlepiej jakieś szerokopasmowe.


VW Golf mk 3 93r

kamil=golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 15, 2007 20:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kamil=golf » pt lip 13, 2007 22:31

jedna pra to działą mi cały czas, tylko własnie chciałem sie upewnic czy nie działaja wszystkie z winy radia czy czegoś innego. głosniki w desce rozdzielczej i w drzwaich z przodu działaja, ale tre z tyłu juz nie. Niby kable ida do przodu, ale niewiem czy sa w tych wtyczkach do radia czy leżą gdzioeś po drodze....:/



endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

Post autor: endriu19 » pt lip 13, 2007 22:37

jeśli ma to radio wyjście 2x20 to znaczy że możesz podłączyć max 2 głośniki lub jeden, bo nawet gdybyś miał radio z 4x45 to możesz podłączyć 1,2,3 lub 4 głośniki i na każdy z nich będzie szło około 25wat mocy bo to jest moc rms a to że pisze na nim 4x45 to jest moc max, i do takiego radia nie można podłączyć 2 głośników o mocy 90wat, więc w twoim radiu (złomie bo to seryjne) można podłączyć max 2 głośniki a nie 8 :bigok:



kamil=golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 15, 2007 20:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kamil=golf » pt lip 13, 2007 22:40

A teraz naszło mi jeszcze jedno pytanie. Jezeli chciałbym kupic nowe radio, które jest np. 4x50 W to i tak nie beda działac mi 8 głosników?? I wtedy jaką moc moga miec maxymalnie głosniki???



Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bobek » pt lip 13, 2007 22:52

endriu19 pisze: radio z 4x45 to możesz podłączyć 1,2,3 lub 4 głośniki i na każdy z nich będzie szło około 25wat mocy bo to jest moc rms a to że pisze na nim 4x45 to jest moc max, i do takiego radia nie można podłączyć 2 głośników o mocy 90wat, więc w twoim radiu (złomie bo to seryjne) można podłączyć max 2 głośniki a nie 8 :bigok:
dlaczego uważasz ze do radia 4x45 nie można podłączyć głośnikow o mocy 2x90w? Jezeli o to Ci chodzi?..Gdyby ta moc 90W była mocą rzeczywistą to pewnie ze zagrają tylko nie pokażą swoich mozliwości.


VW Golf mk 3 93r

Kuman

Post autor: Kuman » pt lip 13, 2007 23:30

Bobek pisze:dlaczego uważasz ze do radia 4x45 nie można podłączyć głośnikow o mocy 2x90w? Jezeli o to Ci chodzi?..Gdyby ta moc 90W była mocą rzeczywistą to pewnie ze zagrają tylko nie pokażą swoich mozliwości.
Spokojnie możesz podłączać taki głośniczek, lecz nie pokaże on na co go stać. Ważne żeby inpedancja się zgadzała bo np 2 Ohmowego przetwornika pod radyjko byś nie podłączył, a jeśli nawet to końcówka długo nie wytrzyma.

P.S Samo radio przy dobrych wiatrach ma 15W RMS na kanał...bo później są na maxa zniekształcenia tylko.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lip 16, 2007 08:16

kamil=golf pisze:Niby kable ida do przodu, ale niewiem czy sa w tych wtyczkach do radia czy leżą gdzioeś po drodze....:/
Jesli masz 8 glosnikow, to we wtyczce glosnikowej wszystkiem miejsca (8)powinny byc zajete :bajer:
endriu19 pisze:jeśli ma to radio wyjście 2x20 to znaczy że możesz podłączyć max 2 głośniki lub jeden
Byly chyba takie zestawy fabryczne z radiem 2x, ale glosnii w sumie 4. 2 woofery w przednich drzwiach i gwizdki w desce...
kamil=golf pisze:A teraz naszło mi jeszcze jedno pytanie. Jezeli chciałbym kupic nowe radio, które jest np. 4x50 W to i tak nie beda działac mi 8 głosników??
Bedzie, jesli faktycznie je masz i sa podlaczone (spraswdz te kostki)
Gwizdki przednie jak i tylne sa rownolegle polaczone z wooferami.

Sam mam radio 4x50 W i 8 fabrycznych glosnikow.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości