problem po podłączeniem tweeterów - proszę o radę

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Ankajosxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 26, 2006 12:33
Lokalizacja: leszno

problem po podłączeniem tweeterów - proszę o radę

Post autor: Ankajosxxx » pn cze 18, 2007 21:07

Witam
jakiś czas temu zrobiłem sobie półkę pod dwa głośniki basowe 8". Mam do tego wzmacniacz bossa, kable dietza. Głośniki są raczej kiepskiej marki ale bez tweeterów wszystko grało jak należy tzn. nic nie charczało i było miekko i przyjemnie. Niestety zakupiłem tweeterki pyle'a i podłączyłem do głośników basowych za pomocą zwrotnicy. Co się okazało? Niby jest ok ale teraz kiedy podkręcę gain coś zaczyna pocharkiwać. W czym problem? Może powinienem założyć dwie zwrotnice dwukanałowe i byłoby ok? Czy przyczyna tkwi w czymś innym?? Generalnie z tweeterów też jestem niezbyt zadowolony bo zdecydowanie dominują a do tego kiedy wyciszę wszystko nieprzyjemnie syczą.



Awatar użytkownika
faceman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob lut 04, 2006 01:08
Lokalizacja: Stargard

Post autor: faceman » pn cze 18, 2007 22:58

Witam
jakiś czas temu zrobiłem sobie półkę pod dwa głośniki basowe 8". Mam do tego wzmacniacz bossa, kable dietza. Głośniki są raczej kiepskiej marki ale bez tweeterów wszystko grało jak należy tzn. nic nie charczało i było miekko i przyjemnie. Niestety zakupiłem tweeterki pyle'a i podłączyłem do głośników basowych za pomocą zwrotnicy. Co się okazało? Niby jest ok ale teraz kiedy podkręcę gain coś zaczyna pocharkiwać. W czym problem? Może powinienem założyć dwie zwrotnice dwukanałowe i byłoby ok? Czy przyczyna tkwi w czymś innym?? Generalnie z tweeterów też jestem niezbyt zadowolony bo zdecydowanie dominują a do tego kiedy wyciszę wszystko nieprzyjemnie syczą.

Rozumiem że podłączyłeś obydwa tweetery pod jedną zwrotnicę?
Jeśli tak to to jest przyczyna. Powinieneś zastosować osobne zwrotnice. Co do nieprzyjemnego syczenia to wydaje mi się że dzieje się tak ponieważ masz wszystko z innej bajki. wydaje mi się że problem leży po stronie zwrotnic. Nie są one dobrane do głośników.



Ankajosxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 26, 2006 12:33
Lokalizacja: leszno

c.d...

Post autor: Ankajosxxx » pn cze 18, 2007 23:42

Tzn tak.: tweetery są na dwóch osobnych zwrotnicach podpiętych głośników basowych. Cały zestaw który zakupiłem pewnie nie jest najszczęśliwszy ale jak dotąd w mojej trójce spokojnie sobie pogrywał.
Może powiem co mam zamontowane:
wzmacniacz - http://www.allegro.pl/item199825186_hur ... a2200.html
tweetery - http://www.allegro.pl/item199768639_pyle_plwt_4.html
i tak znienawidzone przez wszystkich ;) - http://www.allegro.pl/item201135237__po ... seria.html
I tak jak wspomniałem wcześniej wszystko grało jak dla mnie wmiarę dobrze. Podkusiło mnie coś z tymi tweeterami bo brakowało mi góry ale co z z tym fantem dalej zrobić - nie wiem :( (i sprzedawać nie mam zamiaru ;) przynajmniej narazie bo problem głównie w tych tweeterach.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt cze 19, 2007 11:30

"Generalnie z tweeterów też jestem niezbyt zadowolony bo zdecydowanie dominują a do tego kiedy wyciszę wszystko nieprzyjemnie syczą. "

Te tweetery to PIEZO ,czyli metalowa blaszka i jak to ma grać ? Sprzedaj je (jeśli ci się to uda) i kup normalne głośniki wysokotonowe DYNAMICZNE .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości