JL Audio 10W6 pytanie ?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

szklarek

JL Audio 10W6 pytanie ?

Post autor: szklarek » wt mar 29, 2005 20:55

Witam. Trochę zmieniła mi się koncepcja sprzętu. Mam możłiwość zakupu w dość dobrej cenia głośnika JL Audio 10W6. Macie jakieś zdanie na temat tego głośnika ? Wzmacniacz, który miałby go napędzać to Em - Phaser EA 2150. Proszę o szybką odpowiedź bo czas nagli :) pozdrawiam



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » wt mar 29, 2005 22:32

a ze tak spytam jaka to jest ta dobra cena? :helm:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr mar 30, 2005 08:25

Nie wiem jakiego basu oczekujesz ale suby zaczynają się od 12 cali reszta to tylko grajki. Zaby osiągną prawdziwe ciśnienie trzeba mieś conajmniej 12 większa powierzchnia membrany. Ogłnie firma JL Audio jest znana z dobrej jakości subów i warto je kupić ale polecam 12 calówke. Najlepiej 2 cewkowy o impedencji 4 om na cewke tak żeby można go było ciągnąć w 2 omach. Twój wzmacniacz napewno to potrafi.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » śr mar 30, 2005 09:28

Tutenhamon - jesteś w bardzo dużym błędzie. optymalną wielkościąsubwoofera jest 10 cali a nie 12. 12 ma zbyt maółą kontrolę.



szklarek

Post autor: szklarek » śr mar 30, 2005 11:10

Ja jestem zdecydowany na 10 cali :) Ale nikt mi jeszcze nic nie powiedzial na temat tego glosnika :(



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 31, 2005 07:36

I znowu sie kacjen mylisz jednak jeszcze mało nagłośniłeś aut poza tym sub poniżej 12 cali przepuszcza dużo wyższe pasm. Czyli nie potrafi zejść naprawde nisko nawed w padd passie.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 31, 2005 07:38

szklarek pisze:Ja jestem zdecydowany na 10 cali :) Ale nikt mi jeszcze nic nie powiedzial na temat tego glosnika :(
Jeśli już zdecydowałeś to po co pytasz firma jest bardzo dobra produkty sa dobrej jakości i ładnie grają ale od 12 cali wzwyż - jeśli chodzi oczywiście o suby.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw mar 31, 2005 07:47

Co ty bredzisz??? jakie 12 cali wzwyż?? Nikt nie kupuje głośników większych niż 12 cali, a tak naprawdę to muzyki słucha się na 10tkach. Powtarzam nie masz pojęcia o czym mówisz. Znam wyroby JL (W6 akurat nie) i powtarzam nie masz racji.

Normlanie aż mnie wkurzają taki głupie gadki. Powtarzasz ciągle że montujesz sprzęt - współczuję twoim klientom i mieszkańcom włocławka. Boschmanny i kratery basowe bez kontroli.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 31, 2005 08:10

Czy ty wogule czytasz to co napisałem. Czy ja coś wspomniałem o kupnie przez ludzi. Najbardziej chodliwe głosniki to przedział 12 i 15 cali czyli prawdziwe suby. Nie twierdze że 10 nie zagra dobrze ale nie ciekawie jak dla mnie i dla moich klijentów też nie. Zawsze pokazuje jak gra głośnik z przedział 10 a jak z przedziału 12 czy 15 cali na tej samej końcówce mocy. I nie musze nawet tłumaczyć im czemu 12 a nie 10 sami słyszą. Poza tym w zależności od średnicy głośników będą odtwarzane następujące zakresy częstotliwości (przecietnie) (fot). Oczywiście istnieją wyjatki od tej reguły.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw mar 31, 2005 09:13

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś tą tabelę, ale proponuję skożystać z generatora częstotliwości - bardzo szybko okaże się że ta tabelka nadaje się tylko dośmietnika.

Druga sprawa - sugerowanie że 38cm subwoofer nadaje się do słuchania muzyki świadczy o elemetarnych brakach w wiedzy.

Gdybyś był taki światły i doświadczony w sprawie nagłaśniania aut to szybko byś się skapnął że od pasma ważniejsza jest dynamika i odpowiedź impulsowa



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 31, 2005 09:18

Tak to prawda co napisałeś ale te pasma które podałem najlepiej pracuja na danym głosniku co mi po tym ze zadam 50 hz na 20 jak mał co słysze dopiero po podbiciu coś zaczyna pracować.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw mar 31, 2005 09:35

Wiem że się wkurzysz ale muszę to powiedzieć - jak montujesz boschmanny to nic dziwnego że tak jest.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 31, 2005 10:40

Oj chłopie boschmanny montuje na rzyczenie a najbardziej pasują mi fucale i scan spiki jednak nie każdego przeciętnego człowieka na nie stać. Nie wkurzam się i sporu ludzią z tego forum pomogłem i o tym wiedzą więc nie muszisz się kłucić. Nagłaśniaj dalej i się pomału ucz.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Re: JL Audio 10W6 pytanie ?

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 31, 2005 10:42

szklarek pisze:Witam. Trochę zmieniła mi się koncepcja sprzętu. Mam możłiwość zakupu w dość dobrej cenia głośnika JL Audio 10W6. Macie jakieś zdanie na temat tego głośnika ? Wzmacniacz, który miałby go napędzać to Em - Phaser EA 2150. Proszę o szybką odpowiedź bo czas nagli :) pozdrawiam
Tobie doradziłem zrobisz jak chcesz pamietaj jeszcze o wygłuszeniu komory bagaznika.


TUTENHAMON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości