radio out only player

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kein001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 23, 2007 23:14
Lokalizacja: pl

radio out only player

Post autor: kein001 » wt cze 05, 2007 23:19

Witam
Posiadam Polo 6n 97r. a w nim nagłośnienie dwa bez imienne w podszybiu i kaseciak co daje niezapomniane wrażenia z widoku za okien :jezor:

I tak mnie naszła myśl czy taka opcja jak w temacie była by odpowiednia.
Nie chce ładować kasy w radio miałem wcześniej kasete z jack'iem i to nie jest najlepsze rozwiazanie.

Nie mam dużych wymagań ponieważ jeździłem z takim sprzętem pare lat ale czas na zmiany wiec jak każdy zapewne na tym forum ja również jestem ograniczony finansowo.
Nie chce zakupić nowego radia ponieważ:
Musowo musze kupić nowe MP3 i wole dołożyć do niego niż do radia.
Auto za pare miesięcy będzie stało w którymś w większych miast PL 24/h na ulicy wiec sami wiecie.

Wiec panowie/panie jak to zrobić aby to w mare trzymało fason za ok 500 pln plus player.
Nie mam możliwości montażu w drzwiach a przróbka mnie przeraża.
Wiem scena powinna być z przodu ale ....zawsze jest ale. W podszybiu ma dwa wejścia 100m plus montarz tweetrów i na tył coś raczej nie tuba/skrzynia

żył by taki układ
player >>> wzmacniacz >> glośniki
I co wy o tym myślicie, acha i kaseciak zostaje a z nim wszyskie szyby :bigok:



Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: radio out only player

Post autor: Pan_sowa » śr cze 06, 2007 00:19

kein001 pisze:żył by taki układ
player >>> wzmacniacz >> glośniki
I co wy o tym myślicie, acha i kaseciak zostaje a z nim wszyskie szyby :bigok:
Tak powinno to narmalnie działać sygnał z mp3 palyera bezposrednio na wejscie wzmacnacza, choc powiem ze raczej nie popieram takiego rozwiazania, przydało by sie to "przepuscić" przez jakieś radio...
A co do samego sprzętu to jest ciezki temat, jełśi nie masz paneli w drzwiach trudno w takiej sytuacji zrobić jakąś dorą scenę, a dając coś w pułkę trudno uzyskac dobry efekt... ale chyb ato jest jedyna alternatywa w twoim przypadku, i do tego cos na podszybie ale w tym fabrycznym miejscu nic dobrze nie zagra.
Ostatnio zmieniony śr cze 06, 2007 00:28 przez Pan_sowa, łącznie zmieniany 3 razy.



kein001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 23, 2007 23:14
Lokalizacja: pl

Post autor: kein001 » śr cze 06, 2007 10:46

sygnał z mp3 palyera bezposrednio na wejscie wzmacnacza, choc powiem ze raczej nie popieram takiego rozwiazania, przydało by sie to "przepuscić" przez jakieś radio...
A czemu takie wyjście jest złe? Nie siedze w temacie tak głęboko jak niektórzy tu panowie, moze temu ze tego nikt wcześniej nie robił.

Nie możemy zapominać ze kwota oscyluje nam tu przy granicy 500 PLN +/-200 :P

Z mojego puntu widzenia jest to wygodne, wsiadam wpinam wysiadam wsadzam do kieszeni i mam moją muze dosłownie wszędzie ze sobą.

To moze scene zostawmy na później



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr cze 06, 2007 11:59

Wszystko da się zrobić.Blaupunkt GTA275 (475)ma wejście na playera i można łatwo to podpiąć ale......cena ok 500zł(475)
Masz 2 wyjścia , kupić wzmacniacz 2 kanałowy ,głośniki 100mm + jeśli koniecznie już chcesz na tył jakieś 20cm i podpiąć je na 2 ohmy na kanał(10+20 na 1kanał).Drugim ,droższym wyjściem jest kupno 4 kanałówki ,głośników 100mm i suba w skrzynce. Wyjście 2 jest lepsze (regulacja,sub itd)ale cenowo to w 500zł się nie zmieścisz.
Jeśli do tej pory wystarczał ci zestaw taki ,jak opisywałeś ,to moim zdaniem podana pierwsza opcja (wzmacniacz 2 kanałowy i 4 głośniki) będzie bardzo odczuwalna(na + oczywiście),te głośniki z tyłu przemilczę :-) ale to twoja kasa i na pewno lepiej taki układ zagra niż tylko 10 w kokpicie. Bardzo ważnym elementem tego układu byłby kabelek (player> wzmacniacz ) ,bo to nie może być zwykły "drucik" (zakłócenia),tylko ekranowany (tak jak są kable RCA dla CA).
Jeśli chcesz jakieś konkrety (modele głośników ,wzmacniacz) ,to pisz (dziś nie mam czasu ale jutro wolne ,to się coś poszuka).
Ostatnio zmieniony śr cze 06, 2007 12:03 przez powalla, łącznie zmieniany 1 raz.



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » śr cze 06, 2007 14:36

kein001, widzę ze myslimy podobnie.
Z tym że ja przerobiłem radio (wywaliłem wzmak i dorobiłem preout), kupiłem 4 kanałówke GTA450 (czy jakoś tak) i phonocary.
Licząc twoje 500 zł to zostaje jeszcze 150 zł na basowca.
wszystko zrobilem sam wiec odpada koszt robociżny.
Na poczatek przerób radio.
kup suba i zasil go przez jakiś nawet najprostszy (z przetwornica) wzmacniacz.
Rożnica bedzie kolosalna.
W starym golfie tak miałem i wystrzymałem (szyby też :-) ) - czyli 10 w podszybiu i wzmak z subem w bagazniku.
Jak jesteś cierpliwy to wyczaisz coś na allegro.
pozdrwiam



kein001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 23, 2007 23:14
Lokalizacja: pl

Post autor: kein001 » śr cze 06, 2007 22:07

I za to lubie to forum chociaż nie mam golfa plany się pozmieniały i zostaje dalej z polo 6n.
Dzieki chłopaki za odpowiedz,

Ale gdzie ja znajde w takim razie kable ekranowany do wzmachola z wyjściem na jacka [-o< patrzyłem za tym właśnie i nie bardzo chyba będzie czeba zamówić



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pt cze 08, 2007 10:54

kein001, naprawde nie wiem o czym piszesz.
Jesil masz w domu lutownice i umiesz sie z nia obchodzic to nie widzę najmniejszego problemu.
A kabel o którym piszesz to kupisz w każdym sklepie.
Zaznacze natomiast jeszcze raz;
Nie podłaczaj bezpośrednio mp3 do wzmaka.
Zastosuj najprostrzy potencjometr (najlepiej ten w radio).
I nie chodzi o to że regulacja wzmocnienia w mp3 jest niskiej jakośći. Chodzi o bezpieczeństwo głosników.
pozdrawiam



kein001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 23, 2007 23:14
Lokalizacja: pl

Post autor: kein001 » pt cze 08, 2007 23:15

zakręciłem się z tym kablem ale myśle ze taki będzie odpowiedni
http://www.allegro.pl/item200527813_kab ... _1_8m.html
>>robiłem wcześniej PC-wierza i musze się przyznać ze nie mam talentu do tego

nie wiem o co chodzi z tym potencjometrem :/ to ze jak podłoncze playera z ustawionego na 100% mocy to wzmacniacz skatuje głośniki ?



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pn cze 11, 2007 14:02

jest to niebezpieczne dla glosników i/lub wzmacnaicza.
trzeba pamietac o tym w jakiej kolejnosći włącza sie urządzenia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości