Ktory kabelek do czego

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

lab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 08, 2007 21:32
Lokalizacja: Trojmiasto

Ktory kabelek do czego

Post autor: lab » czw maja 31, 2007 21:06

W chwili obecnej wszystkie kabelki we wnece do radia lataja mi luzem, dlatego chcialem zrobic z tym porzadek i wpiac w to radyjko. Wypisalem sobie z FAQ oznaczenia przewodow z golfika, chcialem zeby ktos na to jeszcze spojrzal i poprawil jesli to konieczne.
- czerwony - zasilanie +akumulatora
- czarny - masa
- zolty - zasilanie ze stacyjki
- pomarancz - podswietlenie klawiszy

Glosniki
fiolet + fiolet z czarnym paskiem - = prawy tyl
szary+ szary z czarnym - = prawy przod
bialy + bialy z czarnym - = lewy przod
zielony + zielony z czarnym - = lewy tyl

Radyjko vw beta, robie to po raz pierwszy dlatego, jesli macie jakies uwagi to bede wdzieczny.


pzdr



Kuman

Re: Ktory kabelek do czego

Post autor: Kuman » czw maja 31, 2007 23:43




Awatar użytkownika
Grzegorz_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob maja 20, 2006 20:20
Lokalizacja: Ostrow wlkp. (POS)
Kontakt:

Post autor: Grzegorz_r » czw maja 31, 2007 23:53

która beta?
tu masz opis od gammy IV, beta ma 2 głośniki a gamma 4 wiec HR i HL u ciebie sa niepodłącznenieObrazek

pozdrawiam


[url=http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6099193]Moje aukcje Allegro![/url]

lab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 08, 2007 21:32
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: lab » pt cze 01, 2007 16:08

Nie wiem jak sprawdzic ktora to beta... nalepki sa pozrywane, na boku jest wybity numer VWZ1Z2N5946091 :)
Najwiekszy problem to w sumie nieoznaczone przewody wewnatrz auta. Nie wiem ktory do czego sluzy. Mam tam 2 wiazki: jedna 8 kabli (glosniki?) druga 4.


pzdr



Awatar użytkownika
Grzegorz_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob maja 20, 2006 20:20
Lokalizacja: Ostrow wlkp. (POS)
Kontakt:

Post autor: Grzegorz_r » pt cze 01, 2007 16:51

lab, moze jakieś zdjecia ! wnioskuej ze wiazka z 8 kablami jest pod głośniki (4 sztuki) ta z 4 to zasilanie!


[url=http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6099193]Moje aukcje Allegro![/url]

lab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 08, 2007 21:32
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: lab » sob cze 02, 2007 10:45

Zdjecia sa marnej jakosci ale mialem pod reka tylko telefon.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » sob cze 02, 2007 15:01

Najlepiej jak byś się zaopatrzył w miernik albo jakąś kontrkolkę na 12V, z tych fotek które dałeś to tak jak koledzy juz napisali najprawdopodobniej te 8 kabelków to głośniki, z tego co pamiętam to kalbe głośnikowe w starych VW są zawsze dwukolorowe(na tej fotce nie mozna tego jednoznacznie stwierdzić)to co napsałeś na poczatku to sa kolory standardowe dla kostek iso które żadko pokrywają sie z instalacją w samochodzie, ale jest prosty sposó żeby sprawdzić co jest czym, po prostu odkręć każdy głosnik po kolei i zobacz jakie kolory przychodzą do niego, z tyłu to nawet nie bedziesz musiał odkręcac bo powinno być widac kawałek wiązki, w ten sposób mozesz wykluczyć 8 przewodów, jesli chodi o zailanie to fabrycznie karzdy VW nowy i stary tak samo audi masę ma w całej instalacji zawsze brązową, stały plus powinien być czerwony, nie wiem jak resta kabelków prawdopodobnie podsiwtlanie i + po zapłonie, trzeba by to sprawdzic przed podąłczniem, ale daje 99% ze masa to brązowy czerwony to + jeszcze patrzac na te fotki co dałeś widać jakieś kostki elektryczne które ktoś zakładał właśnie na te dwa przewody co swiadczy o tym że właśnie tam było coś podłączone najpewniej zasilanie, teoretycznie tylko te dwa przewody wystarczą ci do podąłczenia radia z tym że będzie ono w takim układzie dzaiało niezależnie od zapłonu...



lab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 08, 2007 21:32
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: lab » ndz cze 03, 2007 21:32

Podlaczylem radyjko: masa i zasilanie, dziala niezaleznie od zaplonu. Zostaly mi dwa wolne przewody: zolto-bialy i szaro-nieb., probowalem je identyfikowac. Nie dzialaja jako podswietlenie klawiszy ani zasilanie od stacyjki, nie wiem do czego sluza.
Kabelki od glosnikow podlaczylem. Rzecz w tym ze graja bardzo cicho, wlasciwie nie graja a szumia, chyba mam jakis problem z antena. Co dziwne nie odtwarzaja rowniez kaset, a wiem ze odtwarzacz jest sprawny bo testowalem.
Z glosnikow udalo mi sie sczytac tylko marke - Blaupunkt i opor 3 omy. Pomimo tego ze sa malutkie, zachowuja sie jakby wzmacniacz z radia byl dla nich za slaby...



Awatar użytkownika
m-aciej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 21:13
Lokalizacja: Schokken
Kontakt:

Post autor: m-aciej » ndz cze 03, 2007 23:51

lab pisze:szaro-nieb.,
prawdopodobnie jest to sterowanie anteny



Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » pn cze 04, 2007 18:29

lab pisze: Kabelki od glosnikow podlaczylem. Rzecz w tym ze graja bardzo cicho, wlasciwie nie graja a szumia, chyba mam jakis problem z antena. Co dziwne nie odtwarzaja rowniez kaset, a wiem ze odtwarzacz jest sprawny bo testowalem.
Z glosnikow udalo mi sie sczytac tylko marke - Blaupunkt i opor 3 omy. Pomimo tego ze sa malutkie, zachowuja sie jakby wzmacniacz z radia byl dla nich za slaby...
To cos masz nie tak najprawdopodobniej głosniki uszkodzone jeśli jesteś pewien ze radio jest ok, tylko zeby wszystkie padły to żadko się zdaża ile ich jest 2 czy 4, są w drzwiach czy na podszybiu czy tu i tu?Zapodaj fotkę jak mozesz, może masz tylko twettery i dla tego efekt jest taki ze graja jak było cicho i szumią??



lab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 08, 2007 21:32
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: lab » śr cze 06, 2007 20:35

Glosniczki sa w podszybiu, wygladaja w miare dobrze. Probuje wyslac zdjecie ale polaczenie z serwem sie resetuje.


Wie ktos moze jak dostac sie do anteny?

[ Dodano: 06 Cze 2007 20:39 ]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Kulfon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 26, 2007 21:43
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ucieli kostkę ISO pomocy !!!

Post autor: Kulfon » śr cze 27, 2007 20:41

Mam uciętą kostkę ISO w Golfie 4. Proszę o pomoc jak podpiąć kable do nowej kostki. Jest ich 9 jak na dołączonym rys. Proszę o pomoc.
Obrazek



Awatar użytkownika
Grzegorz_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob maja 20, 2006 20:20
Lokalizacja: Ostrow wlkp. (POS)
Kontakt:

Post autor: Grzegorz_r » śr cze 27, 2007 21:51

1 +
6 -
8 chyba podswietlanie
i tyle słabe zdjecie zeby cos powiedziec niebiesko biały bedzie od galii (zgłaśnienie)


[url=http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6099193]Moje aukcje Allegro![/url]

Kulfon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 26, 2007 21:43
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kulfon » śr cze 27, 2007 22:58

Nr. i kolorki to:

1 (gruby) czerwono-biały
6 (gruby) brązowy
3 (średni) biało-niebieski
4 (średni) biało-brązowy
5 (średni) czerwono-brązowy
7 (średni) czerwony
8 (średni) czerwono-żółty
2,9 (cienkie) biało-niebieskie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości