Jakie głośniki na przedszybie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Woonski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 23:48
Lokalizacja: Chorzów

Jakie głośniki na przedszybie

Post autor: Woonski » śr kwie 25, 2007 22:12

Witam, ostatnio sprawiłem sobie woofery z Phonocar'a (polecane przez was) i radyjko. Jakoś to tam sobie gra, ale zauwazyłem ze oryginalnie zamontowane głosniki na przedszybiach, nie dają sbie rady. Głosniki (20W) sa już baaaardzo stare, i przy głośniejszym słuchaniu muzyki z basami zaczynają baaaaaaaardzo charczeć! Dlatego kieruje do Was pytanie, jaki głosniki polecilibyście. Pytam bo nie wiem, które wybrać, a nawet nie wiem jaka średnica będzie odpowiednia. Oprócz tych głośników planuje zamontowanie tweeterów (ponoć się je podłącza z głośnikami zamontowanymi na przedszybiu).

Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw kwie 26, 2007 12:48

Wsadź tam tylko tweetery ,bo nie ma sensu kupować 87mm głośników,a jakie to zależy od kasy .



Awatar użytkownika
Woonski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 23:48
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Woonski » czw kwie 26, 2007 14:48

powalla pisze:Wsadź tam tylko tweetery ,bo nie ma sensu kupować 87mm głośników,a jakie to zależy od kasy .

No jakieś takie, które by sobie poradziły z głośną muzą, bo te psują mi przyjemnosć słuchania muzyki, a tym samym spowodowaly, że glośniki z Phonocar'a nie działają na pełnej mocy :(.

A tweeterki to ja mam strasznie małe dokładnie takie -> http://allegro.pl/item185477832_phonoca ... wabna.html :(



Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bruno77 » czw kwie 26, 2007 15:01

Woonski pisze:No jakieś takie, które by sobie poradziły z głośną muzą, bo te psują mi przyjemnosć słuchania muzyki, a tym samym spowodowaly, że glośniki z Phonocar'a nie działają na pełnej mocy
do tweeterów jest potrzebna zwrotnica, a głośników w podszybie bym nie montował :bajer:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=338716&p=4409474#p4409474

Awatar użytkownika
Woonski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 23:48
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Woonski » czw kwie 26, 2007 15:37

Bruno77 pisze:do tweeterów jest potrzebna zwrotnica, a głośników w podszybie bym nie montował
No toś mnie zdołował :( z normlanych miejsc zostało mi przedszybie i półka. (z czego wiem, ze montowanie głośników na półce to grzech) Inne miejsca jak tylne boczki odpadaja, nie mam nerwów i czasu na robienie dziur w tapicerce ;)

btw. dlaczego nie montowałbys głosników na "kokpicie":P


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124602]Mój Golf[/url]

Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » czw kwie 26, 2007 17:13

(z czego wiem, ze montowanie głośników na półce to grzech)
No to źle wiesz:) Gdyby poczytać szereg artykułów i porad na ten temat to w większości piszą, że to już rzecz gustu. Jeśli tak gra dla Ciebie dobrze to czemu tak nie zostawić? A kogoś kto uparcie twierdzi, że głośniki z tyłu to totalna porażka to zachęcam do szerszej lektury.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » czw kwie 26, 2007 17:58

Eterboj, oj głupoty gadasz, na forum było już wiele pisane, o tym dlaczego się nie montuje głośników w półce i to Ciebie zapraszam do szerszej lektury, bez urazy ale bagażnik nie nadaje się na 'skrzynię' bas z tego żaden (słabej jakości), scena muzyczna 'skaleczona' bo np. na koncercie nie stajesz przecież tyłem do orkiestry, kolejna sprawa to obciążenie dla siłowników i dla półki, owszem można ją wzmocnić, ale z czasem padną siłowniki tylnej klapy (bo wiadomo, głośniki ważą) ... wiem o czym mówię, bo sam miałem w poprzednim samochodzie głośniki zamontowane właśnie w półce ... ogólnie to była kicha ... nie wspominając już o tym, że jak przewoziłem pasażerów na tylnej kanapie to narzekali na głośną muzykę, której dla siedzących z przodu nie było dobrze słychać ...



Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » czw kwie 26, 2007 18:17

na koncercie nie stajesz przecież tyłem do orkiestry
Wwszem staje. Jeśli jestem wykonawcą to staje tyłem, wiem to z doświadczenia, że dźwięk słychać bardzo dobrze i nie przeszkadzało mi to.
nie wspominając już o tym, że jak przewoziłem pasażerów na tylnej kanapie to narzekali na głośną muzykę, której dla siedzących z przodu nie było dobrze słychać ...
Acha to pewnie jeszcze wtedy nie słyszałeś o czymś takim jak głośniki z przodu co? Balans w radiu tył/przód pewnie też był Ci obcy. Nie dziwię się, że pasażerowie narzekali.

A co do lektury to gdybyś więcej poczytał to wyczytałbyś, że to czy montować głośniki w tylnej półce to tylko i wyłącznie kwestia gustu, a to że ktoś sobie ubzdurał, że w żadnym przypadku to się nie sprawdza to już nie moja wina.

Rada na przyszłość?
Najpierw posłuchaj - potem mów. (z głośnikami z przodu i z odpowiednio ustawionym balansem!)
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Woonski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 23:48
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Woonski » czw kwie 26, 2007 18:29

Tematów z rozmieszczeniem było dużo, dlatego wydaje mi się że nie ma sensu się powtarzać, a prosiłbym o drobną pomoć w doborze głośników :(

może takie -> http://www.allegro.pl/item187269086_car ... ancja.html albo takie http://www.allegro.pl/item189298041_kom ... tyna_.html ewentualnie http://www.allegro.pl/item188286422_bos ... udio_.html,

o ile średnica jest odpowiednia...



Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » czw kwie 26, 2007 18:32

Może nie znam się aż tak na sprzęcie ale powiem jedno. Nie Boschmann:) Koledzy może niech doradzą co konkretnie zamiast nich.



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » czw kwie 26, 2007 18:33

Eterboj pisze:Acha to pewnie jeszcze wtedy nie słyszałeś o czymś takim jak głośniki z przodu co? B
rozumiem ,że chcesz montować zestaw z przodu + do tego głośniki w półce ... :pub: super rozwiązanie ale na popsucie sceny muzycznej (nie mówię tu o budowniu systemu audio do np. dvd czy czegoś na ten styl...
Eterboj pisze:Najpierw posłuchaj - potem mów.
dziękuję za radę
nie będę się przekomarzał, bo nie o to chodzi, mnie też nikt nie przekona do pewnych poglądów ... tak jak w tym przypadku Ciebie nie przekonam,że montaż w półce mija się z celem. W każdym bądź razie kolega Woonski, nie miał zamiaru montować nic w pólce i chwała mu za to :pub: ... a w jego przypadku polecam tweetery w podszybie do tego zwrotnica i będzie OK
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Woonski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 23:48
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Woonski » czw kwie 26, 2007 18:52

Waluch pisze:a w jego przypadku polecam tweetery w podszybie do tego zwrotnica i będzie OK
pozdrawiam
Takie małe, mozna wręcz rzec maciupeńkie głośniczki, poradzą sobię z głośnym słuchaniem muzyki O_O'' ? Bo Tweetery już mam i są one małe (pokazywałem wyżej, dostałem je gratis do głośników phonocar) wiec kupowanie nowych + zwrotnice to chyba nie za rozsądne wyjście?!
Ostatnio zmieniony czw kwie 26, 2007 18:54 przez Woonski, łącznie zmieniany 1 raz.



Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » czw kwie 26, 2007 18:52

rozumiem ,że chcesz montować zestaw z przodu + do tego głośniki w półce ... :pub: super rozwiązanie ale na popsucie sceny muzycznej (nie mówię tu o budowniu systemu audio do np. dvd czy czegoś na ten styl...
Tak dobrze myślisz. Mam takie rozwiązanie w golfie i jak na mój gust gra zadowalająco, jedynie brakuje trochę tonów niskich. (dla zwolennika mocnego basu w domu zawsze będzie za mało). Tyle z mojej strony
END OT



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » czw kwie 26, 2007 18:58

Woonski, po to są zwrotnice żeby 'odciąć ' nie potrzebne pasmo (częstotliwość), i nie ma prawa wtedy nic charczeć :) ... a przecież zadaniem tweeterów jest odtwarzanie górnego pasma,
spróbuj, i zamontuj je razem ze zwrotnicą i usłyszysz wtedy, że jest OK ... :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości