[mk2] głośniki 13 czy 16 cm?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

bulek04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 19, 2007 15:04
Lokalizacja: Wrocław

[mk2] głośniki 13 czy 16 cm?

Post autor: bulek04 » wt kwie 24, 2007 23:27

Witam wszystkich na forum.
Mam mały problem z wyborem głośników a włąściwie ich rozmiaru, tzn. zdecydowałem sie na 95% na phonocary y-line + tweetery (zestaw np. z allegro za 99zł). Proszę doradźcie czy rzeczywiście 16,5cm będą dużo lepiej grały od 13 cm? O 13cm myślę dlatego że nie mam teraz zbytnio czasu ani warunków do tego alby przerabiać panele pod nie, a na nowe mnie nie stać. W związku z tym mam pytanie czy może komuś udało sie wcisnąć do swojego mk2 głośniki 16cm bez przerabiania panela, np. tylko na pierścieniu z mdf-u...
Z góry dziekuję za wszelkie propozycje.
Dodam że nie jestem znawcą car-audio chce tylko aby wszystko ładnie grało pod radiem pioneer DEH 2920MB bez wzmacniacza.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr kwie 25, 2007 13:10

Jeśli masz orginalne miejsca montażowe w drzwiach (w plastikowych kieszeniach) to nie da rady wsadzić do nich 165mm głośniki ,bo cała wysokość tego plastiku ma 160 mm ,a w środku jeszcze parę mm mniej. Bez kombinacji z nowym panelem nic się nie da zrobić(z 165mm głośnikiem). Co do głośników 13 cm ,to jeśli masz w aucie suba ,to nie będzie źle , ale jeśli go nie masz to dźwięk będziesz miał bez "basów" (fizyki nie da się oszukać ,bo 13 nie przeniesie ci basu od 80 hz). Jednak dobrej klasy głośniki 13 + "zrobienie" drzwi i nie bedzie źle(na dobry początek starczy). Jeśli nie chcesz kombinować z panelami i wsadzić 13 w te plastiki ,to radzę od razu kupić taśmę dekarską i wykleić te kieszenie od tyłu ,bo inaczej niemiłosiernie "grają" razem z głośnikiem.

PS Nie zapominaj ,że do dobrego efektu brzmieniowego przy zestawie 165mm z przodu potrzeba także wygłuszenia drzwi ,no i montażu głośnika do dystansu z MDF ,a sam panel to tylko " ładna przykrywka" glośnika i dystansu(zobacz http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=878555 ) ,czyli podsumowując sam panel to tylko "początek" kosztów .



bulek04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 19, 2007 15:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bulek04 » śr kwie 25, 2007 22:46

Wielkie dzięki za radę. Jeżeli chodzi o wygłuszenie drzwi to zabawę z matą dekarską mam zaplanowaną na wakacje. Stwierdziłem że najlepiej będzie jak teraz kupię głośniki 13cm a jak uzbieram wiecej kasy to zagadam z kubus20 i sprawie sobie panele, dystanse zrobie sam a głośniki wymienie na wieksze.
Proszę jeszcze tylko o podpowiedź jeżeli chodzi o 13cm czy te phonocary y-line + tweetery to najlepszy wybor w tym przedziale cenowym? czy warto myśleć o innych głośnikach w podobnej cenie np. pioneer TSG 1349 (99zł) ? i czy w głośnikach za taką kase i o takim mały rozmiarze bedzie jakaś znaczna różnica z tweeterami lub bez?



Awatar użytkownika
kospel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 19:13
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: kospel » czw kwie 26, 2007 23:00

siemanko , mam podobny problem z tym rozmiarem 13 czy 16 , jeden Pan mi napisal ze w mk4 sa normalnie 16 ja jakos mierzylem i wyszlo mi 13:) ale i tak bede kupowal 16 kosztem nawet malej przerobki bo chodzi tylko o to zeby dac wieksze dystanse z mdf np i to wszystko a calego boczka nie trzeba przrabiac chodzi mi tu o otwor z ta cala maskownica czy jakos tak pod glosnik. popatrz sobie na ta stronke i napewno cos znakdziesz http://www.essa.com.pl pozdro


Pozdro dla wszystkich "golfiarzy"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości