[DIY] Bagażnik skończony(Audio się robi powoli)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt cze 27, 2006 09:28

Wzmak już wstępnie zainstalowany i wystrojony. Ale przy ostrzejszym graniu pojawiły się wibracje. Trzeba będzie poprawić montaż wooferków w drzwiach, bo okazało się, że pod wzmakiem mocno kopią :D No i tapicerę wygłuszyć porządnie.

Dzisiaj egzamin, potem trzeba wreszcie ruszyć te słupki....



Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » wt cze 27, 2006 20:37

jestem pełen podziwu dla Twojej pracy. też muszę zrobić podobny zabieg czyli głuszenie + dystanse, ale miałęm wątpliwości czy dam rade i widze ze mozna wiec kupuje materiały i do pracy
pozrdo


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt cze 27, 2006 21:28

Salz bierz się do roboty i pokaż efekty na forum. :pub:



Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » wt cze 27, 2006 23:40

mysle ze do konca tygodnia uda mi sie wszystko zebrac i do roboty tylko nie mam glosnikow :hmm: i zastanawiam sie nad hertzami
http://www.allegro.pl/item110603243_her ... ienie.html
albo powerbassy takie jak Twoje
pomoc w wyborze mile widziana. podczas pracy bede robil foty to wrzuce na forum jak wygladala mjoa droga przez mękę :jezor:

pozdro


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

Awatar użytkownika
michal84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:04
Lokalizacja: WuWuA
Kontakt:

Post autor: michal84 » śr cze 28, 2006 02:03

Napisze jedno respect :bigok:

sam musze sie wziasc za wygluszenie dzrzwi, jakos zabrac sie nie moge, ale z tego co widze w warunkach domowych powstal swietny produkt. Narzedzia mam, umiejetnosci jakies sa :bajer: do roboty.....

chyba jak sie bede wzorowal na projekcie to Kubus20 mnie o kradziez patentu nie oskarzy :grin:

czym najlepiej wytlumic dzrwi??
czy po wytlumieniu zakladac oryginalna folie ochronna co jest pod boczkiem???

pzdr



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr cze 28, 2006 09:24

Salz pisze:mysle ze do konca tygodnia uda mi sie wszystko zebrac i do roboty tylko nie mam glosnikow i zastanawiam sie nad hertzami
http://www.allegro.pl/ite..._brzmienie.html
albo powerbassy takie jak Twoje
pomoc w wyborze mile widziana. podczas pracy bede robil foty to wrzuce na forum jak wygladala mjoa droga przez mękę

pozdro
Na tej aukcji, którą podałeś Hertze są bardzo drogie. Można je już kupić spokojnie poniżej 300zł.
Ale ja proponuje wziąć Powerbassa ponieważ jego bass jest głębszy, a tweetery są jedwabne więc soprany nie kłują w uszy tak jak w hertzach.

[ Dodano: Sro Cze 28, 2006 09:32 ]
michal84 pisze:Napisze jedno respect

sam musze sie wziasc za wygluszenie dzrzwi, jakos zabrac sie nie moge, ale z tego co widze w warunkach domowych powstal swietny produkt. Narzedzia mam, umiejetnosci jakies sa do roboty.....
Oczywiście, że bierz się za to sam. Nikt Ci nie zrobi tego lepiej niż Ty sam, bynajmniej nie za darmo :bajer:
michal84 pisze:chyba jak sie bede wzorowal na projekcie to Kubus20 mnie o kradziez patentu nie oskarzy
Po to pokazałem te foty, żeby ludzie zaczęl robić wygłuszenie jak trzeba. O patent się nie martw, bo żadnego nie mam :bigok:
A co do wygłuszenia trzeba co nie co poprawić, naprzykład dystans pod głośnik powinien być sztywniejszy i tapicerka powinna być wytłumiona.
michal84 pisze:czym najlepiej wytlumic dzrwi??
czy po wytlumieniu zakladac oryginalna folie ochronna co jest pod boczkiem???
Jak przeczytasz cały ten wątek i podwieszony FaQ to będziesz wiedział.

Folia nie będzie juz potrzebna. Jej zadaniem jest chronić tapicerkę przed wodą z wnętrza drzwi. A skoro zakryjesz otwory techniczne w drzwiach, to woda na tapicerkę się nie dostanie.

Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr cze 28, 2006 12:14

Kubus20 pisze:trzeba wreszcie ruszyć te słupki....
... :food: :food: :food: czekamy, czekamy!!! Jestem ciekaw jak Ci to pójdzie. Moje już wyjęte z fury, też czekają na rzeźbę, teraz robię grill bez znaczka a to też troszke roboty jest.




Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr cze 28, 2006 12:40

Kiler wiesz jak jest jak się pracuje na drugą zmianę. Od rana nic się nie chce robić, a po południu praca. Może jutro się wezmę od rana za słupki. A Ty obowiązkowo pokaż zdjęcia grilla i wyjaśnij co i jak ze zrobieniem tego.

Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr cze 28, 2006 13:11

Kubus20 pisze:Kiler wiesz jak jest jak się pracuje na drugą zmianę. Od rana nic się nie chce robić, a po południu praca. Może jutro się wezmę od rana za słupki. A Ty obowiązkowo pokaż zdjęcia grilla i wyjaśnij co i jak ze zrobieniem tego.

Pozdro :pub:
Jasne. wyśpi się człowiek, potem zaraz do pracy, po robicie to wiadomo jak to jest z zapałem do rzeźby. Nie chcę Ci tu śmiecić w temacie a niebawem założę swój w dziale Nasze Auta, gdzie pokażę moje wybryki :jezor: . Tak w skrócie to nie mam za dużo sałatki i większość rzeczy robię sam albo kupuję w używce i odnawiam(vag sam zobiony, komin używka i polerkę robiłem, podświetlenia i inne to też sam musze robić). Grill JOM’a to 110pln + malowanie. Dokładam 40pln i mam STX'a, który mi się podoba. Zainspirował mnie ten temacik , w mk3 trzeba jeszcze zaspawać wycięcie w metalowej listwie. Na tej fotce widać: słupki przygotowane to roboty, metalową część mojego grilla z zaspawaną wnęką, no i grill-dawca(RIF-RAF :kufel: :kufel: :kufel: ), który dostałem za free od kolegi z forum. Ale... to temat o montażu CA więc koniec ze spamem :jezor: . Czekam na Twoje postępy bo znając życie wyrzeźbisz coś piknego :bigok: :pub: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr cze 28, 2006 13:25

Kiler pisze:Zainspirował mnie ten temacik
No rzeczywiście nieźle. Byłem na szrocie i mieli złamany grill, chyba go przygarne :bigok:
Kiler pisze:Czekam na Twoje postępy bo znając życie wyrzeźbisz coś piknego
Założenie jest takie, że ma się nie rzucać w oczy złodziejom, więc raczej piękne nie będzie.

A z grillem napewno Ci się uda :pub:

[ Dodano: Czw Lip 06, 2006 20:17 ]
Czas leci a szpachla schnie i schnie.... :bigok:

Obrazek

[ Dodano: Pią Lip 07, 2006 22:21 ]
Prace nad słupkami powoli postępują, a tymczasem doszedł nowy gadżet. Prządne kable głośnikowe 2.5mm2

Obrazek


Poza tym zastanawiam się nad subem i robię powoli te słupki. :bajer:



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » wt lip 11, 2006 07:51

Jak przepuszczasz przewód głośnikowy między drzwiami a budą? Pewnie nawiert w kostce, tak?


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
SaR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 27, 2005 12:23
Lokalizacja: Wawa

Post autor: SaR » wt lip 11, 2006 13:27

azizi pisze:Jak przepuszczasz przewód głośnikowy między drzwiami a budą? Pewnie nawiert w kostce, tak?
Ja u siebie tak wlasnie robilem, mozna oczywiscie bawic sie w montaze koncowek do kostki itp. ale komu by sie chcialo :)

Pozdro



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt lip 11, 2006 15:48

Ja mam MK2 i nie ma umnie żadnych kostek. Po prostu przelotka gumowa pomiędzy drzwiam a karoserią.

A słupki to nie wiem kiedy skończe :panna:

Za to jedzie do mnie już subik :D :D



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » wt lip 11, 2006 17:42

no widzisz... a ja chyba będe miał IT MDS10 w bardzo dobrej cenie dla Ciebie, ale w takim razie to chyba za późno (chociaż to nie przesądzone, że dotrze do mnie)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości