Co i jak dla początkujących.INSTALACJA OD A DO Z.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » ndz maja 31, 2009 14:18

Jako iż kupiłem DLS UR1 i zabudowuje je w zaślepkach lusterek postanowiłem robić fotki i tu wstawić...by poszeżyć spis fotoporady, pochwalić się robotą, pokazać innym co i jak jak i również samemu sie dowiedzieć co i jak gdybym czegoś nie wiedział :)

Głośniki kupiłem same bez, elementów montażowych :( co zmusiło mnie do zabudowy ich na stałę w lusterkach:(....

Głośniki na początku ustawiłem.... Tutaj zdjęć nie podaję by każdy tego nie robił tak samo jak jak.... GŁOŚNIKI USTAWIAĆ TRZEBA PODLE WLASNEGO SŁUCHU I UPODOBAŃ!

Po ustawieniu głośniki należy jakoś stabilnie umocować... ja to zrobiłem za pomocą kleju super glue i wykałaczek....

DLA POTOMNYCH Jeśli będziecie też tak robic to pierwszo wpuśćcie krople kleju na koniec wykałaczki by nasiąkla... A tak poważnie użyjcie jakiś kawałków plastiku bo wykałaczkami to się źle i cięzko kleji.

Ja użyłem wykałaczek ale można użyć czegoś innego... co się ma pod rękką patyczka po lodach...jakiegoś plastiku.

Przydatna też jest plastelina, gąbka, wata, wszystko co pomoże ustalic położenie głośnika, ustawić głośnik itp.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Sobota i troche czasu na prace :)

Na początku obkleiłem głośniki zkradzioną pończochą mamy :grin: można to robić różnymi rzeczami...starą koszulą jak kolega wyżej napisał...nie trzeba wtedy używać włukna...bo sama koszula jest wystarczająco twarda.... mi zostało włukno i żywica więc wykorzystałem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy uformowałem wszystko tak jak to chciałem zaczełem pokrywać żywicą i klaś włukna.Trzeba się trochę napećkać:)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W związku iż dzień dziecka się zbliża mnie nie będzie na forum :pub:
CDN....


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pn cze 01, 2009 17:36

a dlaczego Ty to robisz na żywca na tweeterze?? Nie szkoda Ci?? Z resztą jak to potem okleić czymkolwiek?? Bo jak tweeter masz zamontowany to materiał będziesz docinał na tweeterze?? Ja to zawsze jak nie miałem żadnych elementów montażowych to robiłem cieniutki pierścień z MDFu bądź wszystkiego innego co miałem pod ręką tak aby Tweeter zamontować już na koniec roboty.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn cze 01, 2009 17:47

rysiektr dobrze prawi. Ale teraz już po ptokach :helm:



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » wt cze 02, 2009 10:43

Głośniki kupiłem same bez, elementów montażowych :( co zmusiło mnie do zabudowy ich na stałę w lusterkach:(....
Brak wyobraźni :crazy:
DLA POTOMNYCH Jeśli będziecie też tak robic
MediaX jaja sobie robisz :green_fuck:
Sorki(zero złośliwości) ale to porada jak nie należy robić :helm:...czytając Twoje posty wydawało mi się że wszystkie rozumy zjadłeś a tu masz...
Ostatnio zmieniony wt cze 02, 2009 10:45 przez Raadek, łącznie zmieniany 1 raz.


Natural Sound

Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » wt cze 02, 2009 11:32

Tweetery w tej zabudowie prawdopodobnie zakończą swój żywot :blush: Ciężko będzie je przywrócić do stanu pierwotnego.
Aha jeszcze jedno. Jak robiłeś stelaże trzeba było starać się by były do siebie zbliżone kształtem, można było je odpowiednio na kierunkować starając się aby całość była harmonijna i nie rzucała sie zbytnio w oczy.
Ostatnio zmieniony wt cze 02, 2009 11:35 przez DJ_SM, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » wt cze 02, 2009 12:42

ja na ukierunkowywanie tweeterów ale w słupkach stosuję patent sznurka (linki) przywiązanej do lusterka wstecznego, natomiast te w lusterkach na "słuch" :goof:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » wt cze 02, 2009 15:40

rysiektr, No tak ale co mi z tego pierscienia z MDF czy cuś tam....jak potem ten tweeter by latał jak ta lala po obudowie....bo na tweeterze nie ma żadnych mocowań jest golutki.

Kubus20, Ptoki to jeszcze będą :grin:

Raadek, No cuż.
DJ_SM, A kto powiedział,że trzeba je przywracać do oryginału.Mi na wyglądzie nie zależy....nie jest to na pokaz.
rysiektr, Jka już wspomniałem mi na wyglądzie nie zależy,nie ustawiałem tego by było symetrycznie pięknie i ładnie lecz tak by dzwięk mi pasował...ważne by cieszyło to moje ucho :)

Dało sie zauważyć....wszyscy mowią rób tak by Tobie sie podobało...wygląd się nie liczy...ważny jest dzwięk...a tu widać,że jednak każdy jest wzrokowcem i większą uwagę przykłada na wygląd niż na dzwięk.

Kolejne prace:

Drobne wyrównywanie krawędzie przed puzniejszym kladzeniem szpachli
Obrazek

Pierwsza warstwa i pierwsze szlifowanie
Obrazek
Obrazek

Dokładanie kolejnej warstwy
Obrazek


Ostateczne szlifowanie i....
Obrazek

I 1 podkład...a po nim kolejne 2....
Obrazek
Obrazek

Pierwsza warstwa lakieru...
Obrazek

I kolejne warstwy....
Obrazek
Obrazek

I wygląd finałny...zostało jeszcze położyć jedna warstwę lakiery dla zabezpieczenia.
Obrazek


Jeżli komuś się nie podoba to przepraszam,że nie jestem w stanie zadowolić wszystkich :jezor: Ja zrobiłem tak jak umiałem.

Może nie zrobiłem tego jak należy...ale młodym się przyda...i każdy kto przeczyta całość wytrwale moje posty jak i wasze zrozumie,że nie należy robić tak jak ja to zrobiłem....i nie popełni tego błędu.

Ale mimo to dziekuję za opinie i pouczenia :)
Ostatnio zmieniony wt cze 02, 2009 15:57 przez MediaX, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
dzejms_11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:34
Lokalizacja: Poland

Post autor: dzejms_11 » wt cze 02, 2009 15:51

ehh szkoda że te tweetery nie są wyciągane, tylko je wmontowałeś na stałe :/
Ja jak robiłem to dałem im dziuple z pierścienia sztywnego brystolu i elegancko się wkomponowały.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » wt cze 02, 2009 16:49

MediaX pisze:rysiektr, No tak ale co mi z tego pierscienia z MDF czy cuś tam....jak potem ten tweeter by latał jak ta lala po obudowie....bo na tweeterze nie ma żadnych mocowań jest golutki
wiem jak wygląda tweeter :grin: montowałem ich na prawde bardzo dużo od tanich hertzów przez Scan-spek do recznie robionych Gorlich. I uwierz że da sie zamontowac go tak w dystansie, że nie lata. Troszkę wyobraźni. Nie neguje tego co robisz bo na fotach całkiem nie źle to wygląda i powodzenia w daszych pracach, tylko co zrobisz jak spalisz tweeter? :chytry:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » wt cze 02, 2009 17:06

rysiektr, Hmm właśnie....powalla mi doradził jakie kupić kondy by uniknąć spalenia :) dzięki temu uniknę spalenia w razie resetu radia czy czegoś tak :)

Co do dystansu.... to fakt mogłem coś wydłubać :) ale tak to jest jak oczy przyćmi nowa zabawka i człowiek głowę traci :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » wt cze 02, 2009 17:06

MediaX pisze:...wszyscy mowią rób tak by Tobie sie podobało...wygląd się nie liczy...ważny jest dzwięk...a tu widać,że jednak każdy jest wzrokowcem i większą uwagę przykłada na wygląd niż na dzwięk.
a czy wyglądu z graniem nie dało się zgrac do kupy :chytry:

[ Dodano: 02 Cze 2009 17:07 ]
MediaX pisze:...ale młodym się przyda...i każdy kto przeczyta całość wytrwale moje posty jak i wasze zrozumie,że nie należy robić tak jak ja to zrobiłem....i nie popełni tego błędu.
Chyba masz rację :helm:


Natural Sound

Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » wt cze 02, 2009 22:36

MediaX pisze:DJ_SM, A kto powiedział,że trzeba je przywracać do oryginału.Mi na wyglądzie nie zależy....nie jest to na pokaz.
Głownie chodzi mi o to, że w razie zmiany klocków to te DLS niestety już na wiele sie nie zdadzą, a jeżeli chcielibyśmy je odzyskać to kupa roboty.
Odnośnie estetyki ja wyznaję jedną zasadę.. "dążymy do doskonałości w tym co robimy" ktoś na spocie wsiada ci do samochodu i pierwsza rzecz jaka rzuca mu się w oczy to własnie tweetery. Fakt faktem, że na dźwięk nie można narzekać ale jednak estetyka by się przydała. To tak jakbyś miał wypasione auto i cały czas jeździł brudnym :/



AnimFcB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 05, 2009 18:36
Lokalizacja: Płock

Post autor: AnimFcB » pt cze 05, 2009 18:38

do usuniecia :P
Ostatnio zmieniony sob cze 06, 2009 21:23 przez AnimFcB, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lck78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob sty 12, 2008 21:18
Lokalizacja: Barlinek

Post autor: lck78 » wt sie 04, 2009 22:21

Jestem przed montażem 1 zestawu CA w swoim mk3 variant. ( wzmacniacz kenwood kac-648 , skrzynia zamknięta JL Audio 10W04, blaupunkt Gtc652 na dystansach , kable sinuslive ,zwrotnice alpharda , radio słabe jvc do wymiany w najbliższym czasie)
Poruszyliście tu kilka interesujących kwestii .
Kubus20 pisze:Co do puszczania głośnikowych i zasilania jednym progiem, to szczerze mówiąc wolę, żeby głośnikowe kable od lewej strony szły z zasilaniem, bo po puszczeniu drugą stroną auta będą miały różne długości, a to już moiim zdaniem dużo gorzej.
1. Na elektrodzie czytałem że absolutnie żadnych kabli lewą stroną puszczać nie należy bo tam są najsilniejsze pola elektromagnetyczne . Ma to aż takie znaczenie przy tej klasie komponentów , czy dopiero przy jakiś profesjonalnych hi-endowych instalacjach?

Jaka różnica długości kabli jest dopuszczalna?
..:VoyteQ:.. pisze:dodam, że kable głośnikowe powinny zostać skręcone - w ten sposób uzyskujemy samoekranowanie się kabli :)
2. Co do skręcania kabli głośnikowych to skręcamy tylko + i - danej strony czy jak idą obok siebie prawa lewa strona to je też względem siebie skręcamy?

3. Wiem że wygłuszenie drzwi jest istotne. Czy można wygłuszyć tylko wewnętrzną cześć poszycia drzwi (tą do której mocujemy Dystans ) czy trzeba obie (zewnętrzną)?

4. Pisaliście o wkładaniu kabli w peszel , Które i gdzie (wszystkie od początku do końca czy tylko w jakiś konkretnych miejscach?

5. Czy ktoś z Was wie coś zamocowaniu wzmaka w schowku bagażnika po lewej stronie?
Może jakieś linki ? Zależy mi na miejscu w bagażniku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości