[instalacja] Radio wyłącza sie przy odpalaniu silnika

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » śr lip 12, 2006 17:38

Łuki, jak bede mial czas to sprawdze bo narazie szykujemy sie do dluzszego wyjazdu i zaraz ide autko myc pucowac i odkurzac :D pozdrawiam



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr lip 12, 2006 18:59

Wg. mnie puszczenie kabli bezposrednio od aku nie pomoze, sam mam puszczony oddzielny kabelek i tez sie wylacza, na kablach nie ma az takich strat, zeby ich zmiana tyle zmienila :)
Chyba pozostaje sie przyzwyczaic albo kupic radio, co sie po wylaczeniu wlaczy, jak moje ;)



adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » śr lip 12, 2006 19:56

Goofi, moje tez sie wlacza samo po wylaczeniu :bajer:



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr lip 12, 2006 20:00

adi87 pisze:Goofi, moje tez sie wlacza samo po wylaczeniu :bajer:
To dobrze a wylaczac sie bedzie, pomoc moze ew. mocniejszy akumulator albo oddzielny akumulator ;)



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » śr lip 12, 2006 22:52

Goofi pisze:Wg. mnie puszczenie kabli bezposrednio od aku nie pomoze, sam mam puszczony oddzielny kabelek i tez sie wylacza, na kablach nie ma az takich strat, zeby ich zmiana tyle zmienila :)
nie chodzi o puszczenie dluzszych, tylko bezposrednio z akku z pomineciem skrzynki bezpiecznikow, bo poprostu stacyjka rozlacza prad na odbiorniki wnetrza....



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr lip 12, 2006 22:57

malolat pisze:
Goofi pisze:Wg. mnie puszczenie kabli bezposrednio od aku nie pomoze, sam mam puszczony oddzielny kabelek i tez sie wylacza, na kablach nie ma az takich strat, zeby ich zmiana tyle zmienila :)
nie chodzi o puszczenie dluzszych, tylko bezposrednio z akku z pomineciem skrzynki bezpiecznikow, bo poprostu stacyjka rozlacza prad na odbiorniki wnetrza....
Ja mam bezposrednio, stacyjka mi nie odlacza a mimo to zazwyczaj przy odpalaniu wylacza sie radio ;)



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » czw lip 13, 2006 10:29

no to akku slabawe juz :> ja mam 105 z vito i jakos daje rade :)



adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » sob sie 05, 2006 00:39

zmieniłem radyjko na Pioneera 2800MP i sie nie wyłącza przy odpalaniu auta :bigok:

P.S. Tylko nie myślcie że kupiłem nowe radio tylko dlatego ze tamto sie wyłączało :jezor:



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » pt sie 11, 2006 10:15

mam Sony CDX-F5500 sie nie wyłacza przy odpalaniu silnika :smoke: , radio podłaczone w tryb całkowitego OFF po wyjeciu kluczyka ze stacyjki :smoke:



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pt sie 11, 2006 12:02

Całkowitego off? czyli jak wyciągniesz klucz to sie w ogóle nie da go włączyć ?
Jeśli tak to masz źle podłączone musisz zamienić kabel żółty z czerwonym i powinno być ok.
Chyba ze ty to specjalnie tak zrobiłeś ale nie wiem po co miął byś tak robić to odłącza dopływ prądu przy słuchaniu np cd i wtedy płyta zamiast wyhamować kreci sie bezwładnie co nie jest wcale dobre ani dla płyty ani dla radia.

Radzil bym to zamienić poza tym wygodniej by było co dobrego daje takie podlaczenie?
Nic a prawidlowo bedzie zawsze jakoś tam ulatwiac życie.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » pt sie 11, 2006 13:48

Dobrze jest podłaczone .
Sa 3 warianty podłaczenia przestawiasz te rozłaczane kabelki .
Tak wyłaczam zapłon (gasze elektryke) gasi sie radio i nie da sie właczyc muzyki wyświetlana jest godzina wyciagne kluczyk gasi sie calkowice LCD radia (nie ma godziny), przydatne bo nie ma takiej sytuacji ze sie zapomni zgasic radyjko :smoke:
aha nie zrobisz tego w kazdym aucie , patrz punkt C :hehe:

Tutaj jest schemat podłaczenia


Obrazek



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob sie 12, 2006 12:47

MarcoVW pisze:patrz punkt C
Punk C nie zdaje w Mk3 egazminu (przynajmniej moim 97') - gubi pamiec.
Mam radio Sony (nie komentowac ;) ) i ta sama instrukcje jak na fotce...
Podlaczone jest w wariancie B i tez wylacza sie po wyjeciu kluczyka, przy czym jak trzeba trzyma pamiec punktu zatrzymania plyty i zapisanych stacji itd...
Po przekreceniu stacyjki na pozycje ACC wlacza sie i gra dalej.
W przejsciowce dolaczanej do radio +aku i +stacyjki sa na odwrotnie niz w fabrycznej kostce Mk3.Dlatego w wariancie A bedzie gubic pamiec po wyjeciu kluczyka.
mag2k3 pisze:Całkowitego off? czyli jak wyciągniesz klucz to sie w ogóle nie da go włączyć ?
Jeśli tak to masz źle podłączone musisz zamienić kabel żółty z czerwonym i powinno być ok
To jest nie mozliwe. Bez klucza nie zagra chocbys nie wiem jak poprzestawial zlaczki. Ja mam tak samo.
Bez klucza gra tylk ojak pominiesz stacyjke, ale wtedy nie wylaczy sie po wyjeciu klucza.
mag2k3 pisze:Chyba ze ty to specjalnie tak zrobiłeś ale nie wiem po co miął byś tak robić to odłącza dopływ prądu przy słuchaniu np cd i wtedy płyta zamiast wyhamować kreci sie bezwładnie co nie jest wcale dobre ani dla płyty ani dla radia.
Przeciez radio sie wylacza po wyjeciu klucza, a wtedy zostaje tylk onapiecie na podtrzymaniu pamieci.
Co w tym zlego dla radia czy plyty ?



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » sob sie 12, 2006 13:12

Tak racja jak napisalem wczesniej punkt C nie dziala w kazdym aucie :hehe:

Na początku mialem tak ze wyciagam kluczyk i jest OFF ale potem nie trzymal pamieci czyli reset byl zegara i stacji radiowych i korektora .

Kolejny sposob jest OK , wyciagam kluczyk radio OFF trzyma pamiec stacje , miejsce plyty , equalizer. Bez kluczyka nie zagra. Da sie wlozyc kluczyk przekrecic lekko nie zapalając pulpitu (poco konsumowac dodatkowo aku) i odtwarzacz gra :D

aha dodam ze mam w mk3 96 gotową fabryczną instalacje glosników (drzwi + tweetery w poszybiu ) i kostka ISO na wyjsciu, ze wystarczylo tylko popróbowac te 3 sposoby co w instrukcji.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob sie 12, 2006 13:26

MarcoVW pisze:Kolejny sposob jest OK , wyciagam kluczyk radio OFF trzyma pamiec stacje , miejsce plyty , equalizer. Bez kluczyka nie zagra. Da sie wlozyc kluczyk przekrecic lekko nie zapalając pulpitu (poco konsumowac dodatkowo aku) i odtwarzacz gra
Wszystko identycznie jak u mnie :)
MarcoVW pisze:aha dodam ze mam w mk3 96 gotową fabryczną instalacje glosników (drzwi + tweetery w poszybiu ) i kostka ISO na wyjsciu, ze wystarczylo tylko popróbowac te 3 sposoby co w instrukcji.
U mnie tak samo + 8 fabrycznych glosnikow. Na szczescie auto mialo na zachodzie jednego madrego wlasciciea i kostki sie zachowaly :D
W Polsce jak sie glupi jakis dorwie, zamiast kupic przejsciowke jak nie ma z radiem to tnie zaraz kable :panna:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 71 gości