[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

denver47
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2011 13:03

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: denver47 » pn lip 18, 2011 12:01

@ rafaaaal

ja w swoim czasie rowniez polowalem na radyjko BT, jak najtansze ale zeby mialo to co chce czyli BT, USB, CD i AUX, w BT choidzilo mi przede wszystkim o opcje streamingu audio czyli przesylania audio do bt, poniewaz posiadam smartphone'a z androidem zawsze w uchwycie w aucie (nawigacja, muzyka). Wowczas ( nie wiem jak teraz) na rynku (alledrogo :kac: ) podszedl mi podel od JVC a konkretnie model kd-r811 http://allegro.pl/jvc-kd-r811-zmiana-ko ... 83103.html." onclick="window.open(this.href);return false;.

masz do dyspocycji 3 wyjscia RCA ( front rear i sub), posiada swoje filtry hpf, lpf, oraz osobna regulacje poziomu suba, loudness w 3 opcjach, manualny equalizer, mikrofon masz zewnetrzny na kablu podpinany jack'iem , jakosc rozmow ok - z tym ze trzeba troche pobawic sie poziomem czulosci mikrofonu - ale to w zaleznosci gdzie umocujesz, ja mam na styku lewego slupka z podsufitka ( oczywiscie kabel za slupkiem), masz do wyboru 30 kolorow ( badz manulanie regulujac poziom osobno R G B) podswietlania osobno sekcji przyciskow i wyswietlacza, wyswietlacz czytelny, mozna go przelaczac w opcji negative, radio ma 2 wyjscia usb - mega zaleta - z tym ze jedno tylne na kablu tak na oko z 70cm idealnie jezeli chce sie miec dyskretnie schowany dysk zewnetrzny lub pendrive z muzyka w schowku, a drugie wyjscie usb na froncie z tym ze w moim przypadku umieszczam tam modul BT usb ( ktory jest w zestawie - wtyczka ma 1cm i delikatnie odstaje od panela), w zestawie rowniez pilot.. co do radia to model ten cenowo jak widac odbiega od twojej max kwoty i moim zdaniem w tej kwocie lepiej kupic ten model http://allegro.pl/jvc-kd-r711-kd-r711-u ... 83101.html" onclick="window.open(this.href);return false; ( ja kupilem kdr811 poniewaz dorwalem na allegro egzemplarz powystawowy 12mc gwarancji za 400zl), roznice miedzy modelem wyzej to przede wszystkim inny wyswietlacz i (chyba) brak mozliwosci zmiany kolorow..

jakosciowo radyjko gra ok, u mnie napedzalo rainbowy slx 265, i troszke nie przyjemnie iskrzylo na wysokich tonach (przy rockowych kawalkach), natomiast teraz z wzmacniaczem lepiej gra gora.. takze ogolnie moge polecic taki zestawik
pozdrawiam



rafaaaal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt cze 03, 2011 06:33

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: rafaaaal » pt lip 22, 2011 07:50

Czy tweetery z zestawu hertz hsk, wchodzą w oryginalne miejsce, czy trzeba dorobić słupek?
On chyba jest rozbieralny (ten tweeter) ale nie chcę go połamać ;)



Awatar użytkownika
stelf1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 14, 2008 19:17
Lokalizacja: zawiercie
Kontakt:

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: stelf1 » wt lip 26, 2011 20:00



w razie kontaktu na gg lub tlena pisać od razu ze z forum vw.

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: JacekTDI » śr lip 27, 2011 18:35

yyyyyyyyy, z tych zestawów, wybrałbym,.... yyyyy............żaden??? :panna:
Założe się, że żaden z nich nie zagra lepiej niż seryjne "kartony" w MK4 :los2:



Awatar użytkownika
stelf1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 14, 2008 19:17
Lokalizacja: zawiercie
Kontakt:

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: stelf1 » śr lip 27, 2011 19:31

witam. spodziewałem się i takiej odpowiedzi. co w takim razie można by założyć na przodek żeby to miało sens?? pytam o niższą półkę cenową.


w razie kontaktu na gg lub tlena pisać od razu ze z forum vw.

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: [Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: bogib184 » śr lip 27, 2011 22:38

Phonocar, GMS, trochę droższy Heix Dark Blue - to jest już trochę ;epiej grające towarzystwo :bigok:



godzik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw lip 26, 2007 12:01
Lokalizacja: Tychy

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: godzik » śr lip 27, 2011 23:52

Ewentualnie z tańszych jest Hertz HSK 165 (do 300zł nowy) i ogólnie ludzie sobie chwalą.



Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: Castillo » pn sie 01, 2011 13:24

Panowie mam pytania z góry dzięki za odpowiedź:
1) Kupiłem (przesyłka dopiero idzie) suba hertz ES 250 ( 250 W RMS) i posiadam wzmacniacz Kenwood ps200t ( 200 RMS w mostku) pytanie czy da radę pociągnąć prądożernego hertza, dodam że naczytałem się trochę w necie i gdzieś tam znalazłem odpowiedź na forum że trzeba minimum 250 rms do niego, czy to prawda ?
2) druga sprawa nie dawno zakupiłem przedni zestaw hertz esk który tymczasowo gra właśnie na tym kenwoodzie i muszę przyznać, że na poziomie jaki chciałbym słuchać muze ( czyli zajebiście głośno ) niestety trochę harczy pytanie czy to wina wzmacniacza który przy 4 ohm ma wzmocnienie 50 rms natomiast głośniki to 100 rms, czy może po prostu głośniki są za słabe. Jeśli kupiłbym jakiś wzmacniacz z mocą od 80-100 rms czy to zwiększy wydajność przedniego zestawu



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: [Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: bogib184 » pn sie 01, 2011 15:34

To jest prądożerna bestia - w zamkniętej ze 400 rms się przydaje, w br niewiele mniej. Ten Kenio mimo kontroli DF i niezłej jakości grania się nie nadaje tak szczerze. Do przedniego, który ma 100 rms też nie wydusi 100 %. Moim zdaniem dwa wzmacniacze - tak jak piszesz porządne 90 - 100 rms na przód poprawi granie, a na ES znajdź jakiegoś może 2 kanałowego Signata RAM i powinno być dobrze.



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: slaww » pn sie 01, 2011 22:49

Ja sie nie zgodze z toba.Glosniki masz slabe.Ja u siebie daje po 170w na strone i tak nie jest glosno.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: JacekTDI » wt sie 02, 2011 07:48

Koledze z forum montowałem ESK w MK4, podpięte to było pod jakiegoś Blaupunkta i napierd.... cholernie głośno... :ass:
Tak więc dziwi mnie, że przy 170W na stronę masz "nie głośno", w sumie wszystko to jeszcze zależy od głosników i wzmaka;) u mnie jest na woofera (Focal Utopia) i tweetera (Supremo Piccolo) podłączone po "marne 60W RMS" (Sony XES M1) i gainy mam na minimum ustawione (najciszej) a i tak do końca skali w radiu nie da się dojść, bo jest wrażenie że cewki w głośnikach zaraz przejdą w stan fazy płynnej :)



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości