Co lepsze? - 2*20cm czy 1*30cm na tylną półkę??

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob mar 18, 2006 01:58

Przemo440: a czytales ze zrozumieniem :?: nie wiem jakich oczekujesz uzasadnien, to wszystko opiera sie na prawach fizyki ;)
Chwali sie, ze z przodu masz takie dobre glosniczki a wygloszenie masz :?: za to z tylu mogles sobie darowac a ta kase zainwestowac w co innego ;)



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob mar 18, 2006 02:07

nie oczekujmy tu wyprowadzen wzorów etc - to zbiór faktów na podstawie doświadczen samouków wiec nie ma nad czym dyskutowac tylko bezapelacyjnie przyjąc do wiadomosci wykładnie zasad budowania car-audio w Golfach.

EOT


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
IOSIS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 07, 2006 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: IOSIS » pn mar 20, 2006 07:30

Tak na marginesie to sie po raz ponowny wypowiem ze tylnia półeczka odpada rzeczywiscie. PRzekonasz sie o tym jak juz zdemontujesz i zalozysz suba w bagaznik i poządny midbass plus zwrotnice plus tweetery malina :) po prostu :)


Gofi widzialem Twojego MK II :) Ladniusi, ze niby mój jest brzydki :P :bigok:



Kudłaty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt paź 25, 2005 16:38
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kudłaty » śr mar 22, 2006 17:21

montaz 30cm w polke jest bardzo efektowny... zalezy jak sie to robi.... trzeba zrobic nowa polke z mdf`u ktora bedzie odrazu skrzynia... czyli skrzyni zamiast polki... no i wkoncu glosnik mamy w samochodzie a nie w bagazniku...same plusy...nie trzeba pompowac tyle mocy no i sluchamy glosnika a nie fal ktore przechodza przez tylna kanape..



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr mar 22, 2006 18:26

W półke basowych nie ma sensu pakować. Nie będzie z tego głębokiego basu a przy większej mocy cała półka nawet wzmocniona będzie podkakiwać. Jednak nie zgodze się że nie warto pakować nic na tylną półke. Wszystko zależy od tego jakie głośniki masz zamiar tam wstawić. Ja mam niezbyt mocne Pioneery (2x35W sinus) a bas z aktywnej skrzyni w bagażniku i gra to bardzo dobrze. Z tyłu słychać pełen zakres, z przodu słychać średnie i wysokie tony przebijające niekiedy z tyłu. Co do przedniego zestawu odseparowanego to jest to najlepsze rozwiązanie pod dwoma warunkami. Będzie to podpięte pod sensowny wzmacniacz a zestaw głosników będzie conajmniej średniej klasy (spory wydatek). W przeciwnym wypadku lepiej zainwestować w pełnozakresowe głośniki do drzwi. U mnie był wcześniej na przodzie zestaw Axtona odseparowany na zwrotnicach. Grało to beznadziejnie, brakowało mocy którą zjadały zwrotnice, nie dało się tego zestroić tak aby wysokie,średnie i niskie tony komponowały się ze sobą. Zmieniłem na 2x pioneera 16cm (również 35W sinus) i gra o niebo lepiej i mocniej wbrew temu co możesz przeczytać w faq czy ogólnej opinii powtarzanej na tym forum.


=-Pinhead-=

Kudłaty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt paź 25, 2005 16:38
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kudłaty » śr mar 22, 2006 19:32

jak to polka bedzie podskakiwac?? robiles cos takiego ze tak mowisz?? wszystko zalezy od tego jak sie to wykona... nie ma praktycznie zadnych przeciwskazan w zamcowaniu skrzyni w miejsce polki pod warunkiem ze da sie jej sensowne mocowanie...co rozumiesz przez gleboki bas?? bo nie rozumiem glosnik w bagierku go ma a glosnik w kabinie juz nie?? cos tu chyba nie tak...glosnik w bagierku to nie wiele brakuje do sluchania muzyki przez sciane sasiadow w domu...oczywiscie troche to przejaskrawiam ale i tak w aucie walka o maxymalnie niskie f3 mija sie z celem....



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr mar 22, 2006 20:50

Jak tam wpakuje mocne suby to drgania będą podobne jak by ktoś pięścią walił w półke. Jak to profesjonalnie wykona to jasne że może być OK ale równie dobrze może mu to zwyczajnie drgać (czego tu nie rozumieć ?) i będzie walczył z wyciszaniem półki :) Co do basu to jest taka różnica że skrzynie basową masz wyliczoną pod konkretny głośnik a tutaj masz po prostu bagażnik. Bas ma to do siebie że doskonale przenika a ściany chyba nie masz między kabiną a bagażnikiem (szczególnie w nadwoziu chatback).


=-Pinhead-=

Kudłaty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt paź 25, 2005 16:38
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kudłaty » śr mar 22, 2006 20:54

ja nie mowie o wzmocnieniu polki tylko o zrobieniu skrzyni tylko ze gorna scianka bedzie odrazu polka...wpakowanie glosnika w polke bez ograniczenia jest bezsensowne...a tu bedziesz mial normlana skrzynie taki sam litraz ja w tradycyjnej... co do drgan.. wiekszosc budujacych stosuje obudowe 18mm wiorowe badz 22mm i niestosuje wzmocnien takich jak nalezy i jakos im rezonanse wlasnie nie przeszkadzaja... a z tego co wczesniej napisales to rownie dobrze mozna powiedziec ze ci skrzynka zacznie skakac po bagazniku i trzeba ja przywiercic...



Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: krizzz » czw mar 23, 2006 11:30

Kudłaty pisze:same plusy...nie trzeba pompowac tyle mocy no i sluchamy glosnika a nie fal ktore przechodza przez tylna kanape..
no bez jaj... masz problem z odsluchem basu w nadwoziu typu HB???
Poza tym nie bardzo rozumiem jak ma wygladac twoja "polko-skrzynka"... :crazy: Ona ma zajmowac caly bagaznik ?? :bajer:


[b]Sprzęt PowerBass, μ-Dimension, Stinger, GroundZero, Hertz, Phonocar i inne[/b]
[url=http://tuninginside.pl][img]http://img504.imageshack.us/img504/4482/bannermalypz9.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » czw mar 23, 2006 18:33

czy to 10" czy 12" tak czy tak powinno to siedziec w boxie, i nie piszcie jakis glupot ze nalezy to montowac w polce tylko z glowa i ze polka wtedy jest jak skrzynia, co wy za glupoty piszecie????

zaraz zamkne ta jalowa dyskusje bo niektorym nic nie przemowi ze sa w bledzie i za wypisywanie jakis zchiz....

Jedno jest pewno sub ma miejsce w skrzyni :okej:
Obrazek



Kudłaty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt paź 25, 2005 16:38
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kudłaty » sob mar 25, 2006 20:25

wyzywac to mozesz kolegow na podworku - k3fir czy wy nie rozumiecie tego ze mozna zrobic nazwijmy to lopatologicznie "polko=obudowe"... nie mowie o wkladaniu glosnika w free air... i nie wmowicie mi ze lepiej jak glosnik jest w bagazniku niz by mial byc we wnetrzu pod wzgledem akustyki... w bagazniku jest tylko dlatego bo taki jest mus ze wzgledu na bardzo ograniczone miejsce... a montaz taki jak opisalem czesciowo niweluje ten problem...
Ostatnio zmieniony ndz mar 26, 2006 01:09 przez Kudłaty, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości