Jaki system na przod do CD Alpine oraz Alpine 3552

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

LunaticAllegro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 15:55
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: LunaticAllegro » pt lut 15, 2008 12:00

no dobrze ale powiedz czy bede mial problem przy przeliczeniu przez kalkulator dla zwrotnicy 2 stopnia Linkwitz-Riley...

czy oprocz dwoch kondow i dwoch cwek potrzebny bedzie korektor impedancji czy pulapka.???? bo jesli chodzi o l-pad to mysle ze zrobie go tak jak w oryginale czyli przelaczany na -3 lub -6 dB oraz wylaczony....


Pozdrawiam Mateusz

iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » pt lut 15, 2008 12:09

Ja Wam powiem tak, Wy tu sobie teoretyzujecie, a tak naprawdę strojenie systemów samochodowych nijak ma się do systemów domowych. Nie berzecie pod uwagę tego, że odsłuchu*jemy głośnik pod kątem (woofer nawet bardzo dużym) i w wypadku woofera filtry często lubią robić psikusy, pozatym woofer z tweeterem jest dość od siebie oddalony, co powoduje rozjechanie się fazy. W samochodówce bardzo często nie stosuje się standardowych filtrów np. w systemie Alpien F1 Status SPX-15M na woofer mamy cewke ok. 200uH, a kondensator 33uF i wooferek tnie się spokojnie do 2,3kHz.
Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2008 12:10 przez iNTELL, łącznie zmieniany 1 raz.


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

LunaticAllegro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 15:55
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: LunaticAllegro » pt lut 15, 2008 12:16

wiec jakki z tego moral bo juz zglupialem???

chcialem to pociac tak zeby bylo dobrze -teoretycznie bez pomiarow...bo przy tej cenie glosnikow pomiary sie maja psu na bude - przewyzsza koszt samych przetwornikow...


Pozdrawiam Mateusz

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pt lut 15, 2008 12:33

iNTELL do ciebie można się wybrać z zestawem średniej półki ...bo przy takich głosnikach widze że się dopiero rozkręcasz ;)

Na twoim miejscu bym policzył Buterwotthem (czy jak mu tam :grin: ) na okolo 3,5-4kHz i dołożył dzielnik napięcia do tweeta (dwa rezystory ,jeden szeregowo i drugi równolegle) , który dałby -3db w stosunku tweet/woofer (czyli 30-50% tweet ciszej niz woofer) ,a będzie poprawnie (lekko uwypuklona średnica to PLUS przy głośnikach z niskiej półki).

p.s. ja już się nie wypowiadam :helm:


Kłamca z dwumetrowymnosem !

LunaticAllegro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 15:55
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: LunaticAllegro » pt lut 15, 2008 12:40

o srednice glownie mi chodzi, a nie max bas max sopran bo to nie muzyka a "mlocka"...

kupilem te glosniki bo kupilem - okazyjnie ...wiem ze nowe ze zwrotnica deluxe koztowaly by mnie 100 zl drozej a i tak bym zwrotke na lepszych elementach choc takich samych skladal wiec po co dwa razy placic....

fakt - chcialbym cos bardziej ambitnego typu morel focal ale brak funduszy ogranicza.... niestety...

no dobra wiec zrobie 12/12 w granicach 3500-4000 i butterwortha i dam l-pad na -3 dB i zobaczy sie....

oczekuje ciekawej srednicy i delikatnych nie kłujacych wysokich tonow a bass.... hmmm bas to swoja droga da jakis kompaktowy wooferek w bagazniku - koniecznie szybki


Pozdrawiam Mateusz

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt lut 15, 2008 14:38

LunaticAllegro pisze:i dam l-pad na -3 dB
Zacznij od -6 ..........ale chyba i to mało będzie .......to już takie "niemieckie granie" ......słuchając zestawów Velocity,MBQuarta,AS czy też Rainbowa zastanawiałem sie po co w ogóle stosują 0dB .....tego się nie da słuchać .



LunaticAllegro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 15:55
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: LunaticAllegro » pt lut 15, 2008 23:54

powalla : powaznie mowisz???

wiec najpierw -6 db sprobuje... zobaczymy..zamowilem rezystory juz na -3 i -6 db...


Pozdrawiam Mateusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości