jakie głośniki?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr mar 28, 2007 02:53

raclet pisze:Dobra kiler widzę że masz jakiś zbiór ograniczonych wiadomości i tego się uparcie trzymasz.
Nie wiem czy ograniczony. Napewno dobry. Ty z kolei proponujesz bezsensowne rozwiązania i uparcie twierdzisz, że tak jest dobrze.
raclet pisze:Zastanów się jednak dla czego wiele aut fabrycznie posiadało głośniki z tyłu.
Normalny chwyt marketingowy. Nieznający się na CA połykają haczyk dokładnie jak Ty.
Najlepsi spece od CA mówią to co ja Ci próbuje przekazać a Ty mi z fabrycznym nagłośnieniem wyjeżdżasz.
raclet pisze:Uwierz mi ci co to montowali byli na pewno mądrzejsi od ciebie.
Nie wiem czy byli mądrzy czy nie, napewno znali się na marketingu.

raclet pisze:A jesli chcesz troche wykładów z akustyki to daj znać postaram ci się pomóc
...he he, to raczej ja mam coś dla Ciebie - na początek. Na początek, bo długa droga przed Tobą kolego. Zapoznaj się z tekstem i napisz, czy autor ma jakieś pojecie, czy to tez heretyk jak ja…



...a w mk2 idzie można ładnie narozrabiać :satan: ...



Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

raclet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn mar 12, 2007 20:48
Lokalizacja: Lublin/Kraków/Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: raclet » śr mar 28, 2007 10:05

Oczywiści tekst jak najbardziej fachowy nikt tu nie jest heretykiem. Tylko trzeba sie wrócić do początku postu. Człowiek chce przeznaczyć nie całą 100-we na głosniki, myślisz ze bedzie sie bawił w wytłumianie drzwi za cene przewyższajacą te głosniki?:). Poza tym jeśli się opieramy na tym tekście to tam dokładnie pisze że mimo licznych wad takiej konstrukcji pcha się głosniki w półkę. Tylko jeśli już to robimy to róbmy to z wyobraźnią. Generalizująć to jeśli ktoś ma coś do powiedzenia to niech radzi adekwatnie do zapotrzebowania. I tu wracam znowu do tego, że w cenie około 100zł nikt nie zrobi nagłosnienia w drzwiach MK2. Lepiej wsadzić to do tyłu niż wysłuchiwać rzegotania każdej śrubki
Pozdrawiam!!!



Awatar użytkownika
sworcjusz_kg
"Rabbit is in my mind"
Posty: 309
Rejestracja: śr lis 22, 2006 23:34
Lokalizacja: ZKL/GDA
Kontakt:

Post autor: sworcjusz_kg » śr mar 28, 2007 11:50

No wiedze ze tu sie niezla jadla zrobila :blush:
raclet pisze:Zastanów się jednak dla czego wiele aut fabrycznie posiadało głośniki z tyłu
zgodze sie z toba ze w wielu samochodach sa glosniki z tylu ale maja jeszcze glosniki z przodu. Takie ustawienie jest bardzo dobre (u mojego ojca w Mercedesie jest 8 glosnikow) ale tylko do sluchania radia/muzyki na srednim natezeniu dzwieku co powodu rownomierne naglosnienie samochodu. Atutem tego ustawienia jest to ze mozna jednoczesnie sluchac mozyki i rozmawiac. Minusem to ze przy glosniejszym sluchaniu zaburzana jest "scena dzwiekowa". Ty natomiast proponujesz rozwiazanie gdzie niedosc ze nie bedzie rowno naglosniony samochod to glosniki z tylu beda "burzyc scene" - albo inaczej nawet, jej dobrze nie zbuduja :bajer:


Koła dla auta są jak biust dla kobiety, gleba natomiast jest jak dekolt :D:D:D

Awatar użytkownika
endoen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: endoen » śr mar 28, 2007 12:27

Witam, ja mam golfa2 od niedawna i interesuje mnie jakie głośniki moge wsadzić do przodu, chodzi mi o rozmiar średnice i głebokość montażową. interesuje mnie też czy podobne parametry ma g3 i g4 bo znajomi mają i przy okazji dowiedziałbym sie dla nich, czytałem faq i troche innych działów i nie mogłem znaleźć, z góry dziekuje za pomoc.


rozstać się z bałaganem i do codzienności powrót z dodatnim ducha stanem

Awatar użytkownika
sworcjusz_kg
"Rabbit is in my mind"
Posty: 309
Rejestracja: śr lis 22, 2006 23:34
Lokalizacja: ZKL/GDA
Kontakt:

Post autor: sworcjusz_kg » śr mar 28, 2007 13:14

endoen, jesli czytales FAQ to pewnie wiesz ze wbrew tego co niektorzy akustycy mowia zestaw odseparowany do przednich dzwi jest najlepszym rozwiazaniem. W przednich drzwiach najlepiej sie sprawuja glosniki 16cm. Z uwagi na to ze glosniki powinno sie przykrecac do blach to musisz miec dystans. Glebokosc montarzowa wtedy sie "zmiejszy" wiec mozesz wybierac z pelnej gamy glosnikow. Teraz kwestia tego jakie glosniki wybrac, no i ile masz na nie kasy :bajer: Pozdro


Koła dla auta są jak biust dla kobiety, gleba natomiast jest jak dekolt :D:D:D

Awatar użytkownika
endoen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: endoen » śr mar 28, 2007 13:52

Mówisz by montować w drzwi, ale tam nie ma firmowych miejsc przecież, nie trzeba paneli dokładać jakiś, przykrecam do blach to musze wycinac wszystko sam i dystanse też. Mi chodzi o miejsca firmowe z przodu, to jest opcja tymczasowa potem sobie wszystko ładnie rozbuduje, jak uzbieram konkretne pieniądze, na razie potrzebuje coś na chwile do przodu i chodzi mi o wymiary właśnie.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr mar 28, 2007 16:24

Miałem juz olać ten temat, ale jednak coś napiszę.

Żeby było jasne!!!

Mój post opisywał cudowną firmę Mac Audio i cudowy sposób montażu głosników w półce.
W żadnym razie nie namawiałem kolegi do głuszenia drzwi, bo za 100zł to nawet drzwi dobrze nie zrobi.
Kolejna sprawa.
Uwazam, że wątek w stylu "Jakie nagłośnienie do Golfa MK2 za 100zł" nie powinien pojawiać sie wogóle na tym forum bo:
Po pierwsze- nie da sie zrobić sensownie grajacego audio za 100zł
Po drugie- wszystkie głośniki za 100zł będą grały tak samo czyli nędznie!


Jedyne co można polecić do 100zł to zmiana fabrytcznych głosników w podszybiu na inne, które nie będą zmurszałe i popękane od upływu czasu.

A kolega raclet to juz mnie przewraca stwierdzeniem, że fabryczne systemy audio robili fachowcy.
Fachowcami to oni są tylko od marketingu i niczego więcej.
Ma byc tanio i najlepiej 16 głosników, żeby można sie chwalic przed klientem lamerem, że w aucie wyjątkowe audio.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości