ZAKŁÓCENIA ALTERNATORA!!!

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt lut 13, 2007 15:02

stary, tez mialem cos podobnego ale umnie jeszcze bylo sluchac w glosnikach wszystkie czynnosci jakie robilo radio.kazdy ruch lasera,podglaszanie radia itp.po zlutowaniu masy w radiu jak reka odjoł.



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » wt lut 13, 2007 15:16

stary pisze:a jakei masz radio? pioneera?
mam soniaka radio... i to raczej nie jest wina radia

Jak dodają gazu to ten świst narasta wraz z obrotami silnika... Za klika dni dostane kondzia i spróbuję przez niego to podłączyć, może świst ustanie, potem jeszcze spróbuję masę z budy wziąć do wzmaka...



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt lut 13, 2007 17:10

scuzzy pisze:mam soniaka radio... i to raczej nie jest wina radia
Skoro to Sony to w pierwszej kolejności zawieź radio do sprawdzenia :bigok:



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » wt lut 13, 2007 17:54

Kubus20 pisze:Skoro to Sony to w pierwszej kolejności zawieź radio do sprawdzenia :bigok:
Ale to radio jest prawie nowe. I czy jeśli wszystko ładnie gra przy wyłączonym silniku to też może być wina radia jeśli dopiero po włączeniu silnika słychać gwizd przy dodawania gazu??



Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: stary » wt lut 13, 2007 19:15

scuzzy pisze:Ale to radio jest prawie nowe. I czy jeśli wszystko ładnie gra przy wyłączonym silniku to też może być wina radia jeśli dopiero po włączeniu silnika słychać gwizd przy dodawania gazu??
kolega moj tez mial nowe radio a na postoju gralo dobrze ,tylko po odpalieniu byl swist. wez wyjmij radio i dotkinj czyms metalowym zeby gniazdo chinchy stylkalo sie z obudową i zobaczyszczy jest roznica



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » wt lut 13, 2007 20:37

piotr2 pisze:stary, tez mialem cos podobnego ale umnie jeszcze bylo sluchac w glosnikach wszystkie czynnosci jakie robilo radio.kazdy ruch lasera,podglaszanie radia itp.po zlutowaniu masy w radiu jak reka odjoł.
o to zajebiscie ze tak miales i o tym piszesz, teraz juz wiem ze musze na pewno radio zmienic, bo mnie juz denerwuje w glosnikach jak slysze ze mi laser czyta plyte :D

ewentualnie jak mozesz to podaj mi na PW co dokladnie zrobiles z ta masa, bylbym bardzo dzwieczny :grin:



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » wt lut 13, 2007 21:47

stary pisze:kolega moj tez mial nowe radio a na postoju gralo dobrze ,tylko po odpalieniu byl swist. wez wyjmij radio i dotkinj czyms metalowym zeby gniazdo chinchy stylkalo sie z obudową i zobaczyszczy jest roznica
a jeśli nie bedzie różnicy to czego jeszcze próbować??



Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: stary » śr lut 14, 2007 13:27

scuzzy pisze:a jeśli nie bedzie różnicy to czego jeszcze próbować??
radio masz podłączone do seryjnej kostki iso? czy zes osobno zasilania radia robil grubym kablem do aku? jesli masz podlaczone przez seryjną instalke to mase do wzmaka pociągnij z karoseri w bagazniku zamiast bezposrednio z aku. (moze nie bedize tej pętli masy)



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » śr lut 14, 2007 14:00

stary pisze:
scuzzy pisze:a jeśli nie bedzie różnicy to czego jeszcze próbować??
radio masz podłączone do seryjnej kostki iso? czy zes osobno zasilania radia robil grubym kablem do aku? jesli masz podlaczone przez seryjną instalke to mase do wzmaka pociągnij z karoseri w bagazniku zamiast bezposrednio z aku. (moze nie bedize tej pętli masy)
o to mi dokladnie chodzilo!
z reszta nie potrzebujesz grubego kabla do radia od aku na + gdyz cala moc daje Ci wzmacnicza i radio nie jest obciazone



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » sob lut 17, 2007 02:21

po podciągnięciu masy z budy dalej słychać ten je**** świst :/... kondzio tu może pomóc??



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob lut 17, 2007 10:18

Ja raczej stawiałbym uwaloną masę w radiu.
Jedź do jakiegoś serwisu RTV. U mnie za zrobienie tej masy zapłaciłem 20zł.



Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » sob lut 17, 2007 10:49

stary pisze:a jakei masz radio? pioneera? kumpel mial ten swist i sie okazalo ze nie mial masy na RCA bo w radiu nie stykalo (taki czesty problem pioneera) i musial przylutowac mase ( i tu rzeby nie sklamac chyba do obudowy radia, mase chinchy oczywisce)problem ustał
u mnie bylo identycznie, tez nowka radio Pionka i masa przepalona na rca, numer z przylutowaniem do obudowy i wszystko gra elegancko

objawy te same, alternator w glosnikach na wlaczonym silniku


PS. popraw byka w temacie, bo az razi :jezor:


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » czw lut 22, 2007 20:48

próbowałem już wszystkiego i dalej nic:/ zostało tylko radio. ale nie mam nic pieniedzy, tym bardziej jeśli miałbym zapłacić komuś za 20zł za przylutowanie masy w radiu. o co dokładnie chodzi z tym lutowaniem? sam może spróbuję :D... tylko że radio na gwaracji, i czy ja czy ktokolwiek inny je otworzy to może być potem problem z ewentualną reklamacją?



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » czw lut 22, 2007 21:47

scuzzy pisze:o co dokładnie chodzi z tym lutowaniem? sam może spróbuję
może na początek weź kawałek przewodu odizoluj do po obu końcach przyłóż jedną końcówkę do masy radia (obudowa radia) następnie drugą końcówkę do masy gniazda RCA
(czinche włożone do gniazda i radio gra) najpierw jedno potem drugie .... to jest najprostszy sposób na sprawdzenie uwalonej masy Powodzenia :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości