Mój pierwszy SUB skończnoy!

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » pn sty 29, 2007 20:37

zorro89, mam filmik ale z aparatu i nie widac jak sie membrana wychyla...
słaba jakośic i za mało klatek na s żeby to zobaczy ale głośnik pod wzmacniaczem sie ostro wychyla lata jak głupi



Awatar użytkownika
zorro89
GTI
GTI
Posty: 695
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:31
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: zorro89 » pn sty 29, 2007 20:39

ile cie to w sumie wyniosło ? głośnik widze jakieś 50-60zl a obudowa?


Był mk2 potem mk3 potem mk2 teraz mk4 :D

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » ndz lut 11, 2007 17:39

Witajcie Mam jeszcze jedno pytanie na której ściance najlepiej zrobi br ?? słyszałem że może to poprawic geodynamikę i oraz doda takiego łupnięcia w dźwięku wydawanym z suba. Czy jak wytnę br z boku to będzie ok?? dostałem info że do mnie br powinien mieć wymiary fi=82mm, l=270mm . Pomyślałem że spróbuje zawsze moge zatkać br....



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lut 11, 2007 18:55

jesli br to litraz powinien byc inny.niema tak ze jest "uniwersalna"skrzynka.z br czy bez litraz sie zmienia.br najlepiej sie daje z przodu gdzie glosnik ewentualnie z boku.wiem bo 2 dni temu czytalem FAQ NAZARA bo jeden z kolegow napisal ze nieznam sie na wygluszeniu skrzynek(mial racje) :jezor: i tobie proponuje tą lekture,troche tam pisze o tym.



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » ndz lut 11, 2007 19:01

do br wieksza skrzynia, a efekt podobno taki ze z br slychac cie na zewnatrz, a z zamknietej duzo mniej :)



Awatar użytkownika
luki88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 02, 2007 18:18
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: luki88 » pn lut 12, 2007 17:36

Witam! Niewiem co to za głośnik, ale sądząc po wyglądzie -dosyć ospustowym musi być to jakas lipa. Suba nie robi się na oko!!!!! Do tego są specjalne progrmy obliczające objętość oraz rodzaj skrzyni basowej, a żeby w pełni wykorzystać możliwości tych rogramów trzeba znać szereg parametrów głośnika. Dpo suba musi być także osobny wzmacniacz- podlaczajac taki głośnik pod samo radio możesz je łatwo i szybko uszkodzić.
Poczytaj teoche na elektrodzie o konstrukcji subów to będziesz wiedział oco chodzi.


Czerwone jest szybsze:)

Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » pn lut 12, 2007 18:52

luki88, on to wie, kwestia plnów



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » pn lut 12, 2007 20:03

no to panowie dzisiaj położyłem kable i podłączyłem wzmak... efekt.... Niebo a ziemia !!! jest 100000 razy lepiej.... dzięki wszystkim :bigok:
luki88 pisze:Witam! Niewiem co to za głośnik, ale sądząc po wyglądzie -dosyć ospustowym musi być to jakas lipa. Suba nie robi się na oko!!!!! Do tego są specjalne progrmy obliczające objętość oraz rodzaj skrzyni basowej, a żeby w pełni wykorzystać możliwości tych rogramów trzeba znać szereg parametrów głośnika. Dpo suba musi być także osobny wzmacniacz- podlaczajac taki głośnik pod samo radio możesz je łatwo i szybko uszkodzić.
Poczytaj teoche na elektrodzie o konstrukcji subów to będziesz wiedział oco chodzi.
luki88, geniuszu skrzynia była wyliczona jest dobrze wygłuszona wzmak jest o co ci chodzi ?? jak nie znasz tematu to weź sie nie wypowiadaj ok ?? tu jest temat w którym była wyliczana ta skrzynia... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81753

[ Dodano: 12 Lut 2007 19:07 ]
luki88, on to wie, kwestia plnów
to też racja hehe ale jak na budżet tak niski (bardzo niski bo sub+wzmak (4kanalowy stan ok !!!)+kable kosztowało to wszystko 102zł!!! ) a efekt jest na prawde super nawet sie nie spodziewałem ze to tak zagra na zewnątrz jest w miare cicho ;) ale w środku jest spore ciśnienie ;)



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » pn lut 12, 2007 20:50

foty daj:P i moze filmik jak chodzi :P



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » wt lut 13, 2007 17:47

Tu wzmak i gotowe (polutowane i poskładane) kable:
Obrazek
A tu już w aucie:
Obrazek



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt lut 13, 2007 20:15

Piszesz "luki88, geniuszu skrzynia była wyliczona jest dobrze wygłuszona wzmak jest o co ci chodzi ??" a,koledze chodziło o te parametry T-S ,co podałeś w tym drugim temacie. Tak to już jest z głośnikami NO NAME (a do takich ten twój się zalicza) ,że konkretnych parametrów brak ,a jeśli już są to takie "na oko" .Jak wybrałbyś STX (tak wiem szmelc) ,to przynajmniej T-S zgadzały by się co do joty z opisem na stronce STXa. Budę zrobiłeś do takich T-S jakie znalazłeś (może sprzedawca sam sobie je "stworzył" ) i jeśli ciebie się podoba jak to gra to OK ,bo to ty jeździsz tym autem i to tobie ma się podobać to ,jak to gra.Teraz o wzmacniaczu.Niestety ten wzmacniacz o ile nadaje się jako wzmacniacz do głośników przednich ,to jako wzmacniacz do subwofera kompletnie się nie nadaje (moc jak z radia i tragiczny wspólczynnik tłumienia ).Widać na zdjęciach bezpiecznik 30A(zielony) -po co ?Wzmacniacz ma 4x 25w rms i tylko wygląda jak "Rockford " -niestety,jeśli chciałeś tani i dość mocny wzmacniacz do suba mogłeś wziąć Solinga 109 (145zł) ,tak wiem ,że droższy ale ma całe 130w rms(testowane na elektrodzie) i pociągnie całkiem fajnie STX27/150/4 w zamkniętej budzie.

Naprawdę nie jest sztuką zrobić suba ,który "łupie" (twoje określenie) ,tylko zrobić suba ,który GRA ,a uwierz mi można i to nie za "furmankę "pieniędzy.

Nie odbierz mojego postu jako atak na twoją osobę ,czy też pracę,po prostu trochę krytyki też się przydaje,bo motywuje do pracy.Każdy zaczynał(prawie) od tanich 'klocków" ,ale mogłeś zaoszczędzić sobie wydatków i pracy ,czerpiąc z doświadczenia kolegów ,a tu juz ktoś ci wspominał o ektrodzie.pl i dziale DY.



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » wt lut 13, 2007 20:43

powalla pisze:Piszesz "luki88, geniuszu skrzynia była wyliczona jest dobrze wygłuszona wzmak jest o co ci chodzi ??" a,koledze chodziło o te parametry T-S ,co podałeś w tym drugim temacie. Tak to już jest z głośnikami NO NAME (a do takich ten twój się zalicza) ,że konkretnych parametrów brak ,a jeśli już są to takie "na oko" .Jak wybrałbyś STX (tak wiem szmelc) ,to przynajmniej T-S zgadzały by się co do joty z opisem na stronce STXa. Budę zrobiłeś do takich T-S jakie znalazłeś (może sprzedawca sam sobie je "stworzył" ) i jeśli ciebie się podoba jak to gra to OK ,bo to ty jeździsz tym autem i to tobie ma się podobać to ,jak to gra.Teraz o wzmacniaczu.Niestety ten wzmacniacz o ile nadaje się jako wzmacniacz do głośników przednich ,to jako wzmacniacz do subwofera kompletnie się nie nadaje (moc jak z radia i tragiczny wspólczynnik tłumienia ).Widać na zdjęciach bezpiecznik 30A(zielony) -po co ?Wzmacniacz ma 4x 25w rms i tylko wygląda jak "Rockford " -niestety,jeśli chciałeś tani i dość mocny wzmacniacz do suba mogłeś wziąć Solinga 109 (145zł) ,tak wiem ,że droższy ale ma całe 130w rms(testowane na elektrodzie) i pociągnie całkiem fajnie STX27/150/4 w zamkniętej budzie.

Naprawdę nie jest sztuką zrobić suba ,który "łupie" (twoje określenie) ,tylko zrobić suba ,który GRA ,a uwierz mi można i to nie za "furmankę "pieniędzy.

Nie odbierz mojego postu jako atak na twoją osobę ,czy też pracę,po prostu trochę krytyki też się przydaje,bo motywuje do pracy.Każdy zaczynał(prawie) od tanich 'klocków" ,ale mogłeś zaoszczędzić sobie wydatków i pracy ,czerpiąc z doświadczenia kolegów ,a tu juz ktoś ci wspominał o ektrodzie.pl i dziale DY.
u wież mi wzmacniacz ma sporo więcej niż te 4 x 25 o których piszesz raz ze widze jak gra... a dwa że go rozebrałem i sie mile zaskoczyłem ;) widziałem już nie jeden rozebrany wzmacniacz i tak na oko to on ma z 4x50W i da sie mostkowac ;)
w mostku nie próbowałem jeszcze ale bez mostka na jednym kanale mój wspaniały głośnik charczy ;) więc widze że wiosną chyba zmienie skrzynie na coś lepszego (do 200zł na głośnik) a z wzmaka jestem zadowolony ;)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt lut 13, 2007 21:00

Daj foto środka wzmaka .Jeśli jesteś zadowolony to OK (pisałem ci już to).



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » wt lut 13, 2007 22:13

jestem zadowolony a fotek na razie nie dam bo właśnie go przykręciłem do skrzyni i nie chce mi sie odkręcac...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości