[radio] jakie macie radia w swoich MKIV (Klimatronik)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Patryyyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw sty 19, 2006 13:14
Lokalizacja: Czosnów/Warszawa/Nowy dwór Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Patryyyk » sob lis 18, 2006 01:09

fila31 pisze:problem w postaci samo wyciszania się i podgłaszania się .
wraz ze wzrostem prędkości jest to zupełnie normalne bo na tym to polega!! im szybciej jedziesz tym audio gra głośniej!!


[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224354[/url]

[img]http://imageshack.us/photo/my-images/844/rrbaner.jpg[/img]

fila31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:09
Lokalizacja: WPR

Post autor: fila31 » sob lis 18, 2006 14:07

Patryyyk pisze:
fila31 pisze:problem w postaci samo wyciszania się i podgłaszania się .
wraz ze wzrostem prędkości jest to zupełnie normalne bo na tym to polega!! im szybciej jedziesz tym audio gra głośniej!!
z takim problemem się jeszcze nie spotkałem, czy jade szybko czy na postoju jest tak samo ...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob lis 18, 2006 15:44

Seru79 wrzucam jeszcze dwie fotki lepszej jakości, mam nadzieję że pomogą w wyborze radyjka. Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
vitex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 23:22
Lokalizacja: Jelenia Góra - Kowary
Kontakt:

Post autor: vitex » ndz lis 19, 2006 21:26

ja stalem przed podobnym wyborem i kupilem NAVI MCD. To dopiero fajnie sie komponuje z deska rozdzielcza. Duzy, fajny wyswietlacz, i gra calkiem fajnie. No i do tego jest nawigacja :) no i mozna calkiem niedrogo kupic, ja dalem 380zl. polecam!


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1072347#1072347]Mój Golfer[/url][/size][/b]

ryjek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ryjek75 » ndz lis 19, 2006 22:14

Ja mam proste radio CD Blaupunkt Alicante CD32 - wyświetlacz jest prostokątny i świeci się na niebiesko, a przyciski na czerwono. Zarówno kolor wyświetlacza, jak i przycisków jest IDENTYCZNY jak wyświetlacza klimatronica - wygląda to bardzo dobrze. Dodatkowo zamieniłem miejscami radio i tę kieszeń "na dokumenty".
Teraz mam układ: uchwyt na kubki, radio, kieszeń, klimatronik - moim zdaniem tak jest lepiej - biorąc pod uwagę, że z uchwytu na napoje nie korzystam (jeśli się go wyciągnie to w tym układzie zasłania radio)

Też chciałem Gammę, albo Navi, ale mieszkam w okolicy, gdzie takie radio nie przetrwałoby nocy, więc dlatego jest Blaupunkt przerobiony na kieszeń do wyciągania.



fila31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:09
Lokalizacja: WPR

Re: [radio] jakie macie radia w swoich MKIV (Klimatronik)

Post autor: fila31 » pt lis 24, 2006 22:25

Seru79 pisze:Chodzi mi o to że chciałem kupić GammeV i zostałem strasznie zjechany że to dziadostwo i szoda tego zakładać.

Mam klimatronik i chciałem wiedzieć co zakładacie żeby się zgrywało z klimatronikiem i niebieskimi zagarami.


Bo jak mam mieć radio świecące jak choinka w Boże Narodzenie to już chyba wolę tą Gamme założyć
witam
kupiłeś wkońcu jakieś radyjko?
jak moje się zje .... to stoje przed dylematem czy kupic fabryczne czy moze jednak coś do z innej polki za jakies 1tys zl ...



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » sob lis 25, 2006 09:10

Sprawa wygląda tak że jestem dopiero co po kupnie MKIV wyskoczyła mi ustraka związana z temperaturą silnika i nie mam kasy na radio a chcę koniecznie kupić głośniki.

Narazie kupiłem Gammę V ale tylko dlatego że kosztowała mnie niecałe 200zł.
Narazie gra mi na przednich głośnikach fabrycznych i jestem bardzo niezadowolony.
W takim zestawie jest gorsza od mojej BETY V.

W styczniu jak uzbieram troszkę pieniędzy to kupię radio niefabryczne ( takie jak na zdjęciu lub nowszy model z takim samym podświetleniem).


kiedyś MK IV

bojan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 19:40
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bojan » sob lis 25, 2006 21:23

Witam. Sorki że trochę z innej beczki ale mam pytanie do posiadaczy radia beta V lub gamma V. Mianowicie chodzi mi o wyświetlacz, u mnie w nocy nie widzę na nim żadnych napisów tylko niebieskie podświetlanie. Czy u was też tak jest?



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » ndz lis 26, 2006 08:26

Czytałem twój temat ale nie wiem jak ci pomóc.

W zeszłym tygodniu miałem oba radia w zamontowane w samochodzie i u mnie wszsytko widać w dzień jak i w nocy.

Nie znam się na tym ale tak na mój "chłopski rozum" albo radio jest zepsute albo miałeś wcześniej radio niefabryczne i masz poprzepinane przewody w kostkach ISO.

Wymontuj radio i sprawdź czy kolory kabli(poszukaj sobie na forum bo sie nie znam na tym :) ) masz w kostkach wpięte tak jak w tym linku:

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... isooem.htm

Gamma i Beta są na dole strony.

Daj znać jak to u ciebie wygląda.

Pozdr...


kiedyś MK IV

fila31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:09
Lokalizacja: WPR

Post autor: fila31 » ndz lis 26, 2006 20:54

bojan pisze:Witam. Sorki że trochę z innej beczki ale mam pytanie do posiadaczy radia beta V lub gamma V. Mianowicie chodzi mi o wyświetlacz, u mnie w nocy nie widzę na nim żadnych napisów tylko niebieskie podświetlanie. Czy u was też tak jest?
umnie przez 4 lata gamma V nie miałem takiego problemu ...

teraz z regulacją głosnosi ma problem ](*,) ....



bojan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 19:40
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bojan » śr lis 29, 2006 19:26

Witam. Wymontowałem radio i spisałem kolory kabli. Może udami się dzisiaj znaleźć opis i porównać ( od kilku dni mam temperaturę w granicach 38 st. C i się leczę ). To co zauważyłem przy wyjmowaniu radia daje trochę do myślenia. Jak już pisałem wcześniej w nocy patrząc na wyświetlacz z góry (czyli normalnej pozycji podczas jazdy)nie widać napisów, patrząc na wprost jest ciutkę lepiej. Ale patrzą z dołu ( co jest nierealne w czasie jazdy ) napisy widać rewelacyjnie. Może ktoś teraz ma jakiś pomysł co jest grane?



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt gru 05, 2006 23:20

Ja polecam od siebie to co już wypróbowałem, a mianowicie radyjko firmy Sony model CDX-RA660. Też szukałem do swojego MkIV radyjka z podświetleniem zblizonym do podświetlenia zegarów lub kokpitu. Wybór padł na to właśnie radio, gdyż raz spełnia wymogi wizualne i jest kompatybilne z oświetleniem zegarów, dwa daje dźwięk dobrej jakości... Niestety żadko spotykane radyjko na polskim rynku, ja je nabyłem we Włoszech (model na 2006 rok)...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

bojan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 19:40
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bojan » śr gru 06, 2006 19:07

Spisałem kolory kabli, porównałem i wygląda, że wszystko jest ok. W końcu po batali ze sprzedającym odesłałem radyjko i czekam na inne, od innego sprzedawcy ( przed kupnem pytałem jak to wygląda u niego i odpisał, że nie ma takiego problemu). Za kilka dni powinienem wiedzieć więcej, jak przesyłka dojdzie to napiszę jak jest tym razem.
Pozdro :okej:



greg

Post autor: greg » pn lut 19, 2007 01:31

bojan, odświerzam - masz radio z LUPO i dlatego nie widzisz wy świetlania - schyl głowę w nocy ponizej radia i zobaczysz jak wyświetla

[ Dodano: Pon Lut 19, 2007 12:32 am ]
bojan, jeśłi jeszce nie wsadziłęś radia to wypnij pin nr 5 z zasilania



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości