[instalacja] podłaczenie radia

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » śr wrz 27, 2006 22:23

Z zapalniczki to nie bardzo raczej, lepiej poszukaj czerwonych kabli w skrzynce bezpieczników na górze są takie grube czerwone tam się podepnij jakoś pod te gable bądź styki w które one wchodzą, dostęp nie jest najlepszy ale zasilanie pewne jeśli się podepniesz przed kablem no to koniecznie bezpiecznik musisz mieć.
Poza tym nie bardzo rozumiem dlaczego zasilanie z akku to śmierć dajesz mu na kablu 15A i nie masz o co się bać.
Zasilanie po stacyjce to kabel czarno-niebieski jeśli dobrze pamiętam jest on przy kolumnie kierownicy zaraz tam byś się mógł podpiąć np.
Są jeszcze inne miejsca ale do tego jest się najłatwiej dostać.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
Cultstyle
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pt lip 07, 2006 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Cultstyle » czw wrz 28, 2006 15:40

mag2k3 pisze:Poza tym nie bardzo rozumiem dlaczego zasilanie z akku to śmierć dajesz mu na kablu 15A i nie masz o co się bać.
Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałem od elektryka że radio podpięte pod akumulator dostaje w okolicach 14,4 V (faktycznie to prawda) do tego spadki i wzrosty napięcia a powinno 12V. Powiedział że najlepiej podpiąć je za stabilizatorem napiecia żeby miało stałe 12V. Też się zdziwiłem bo zawsze podłączałem pod akumulator tyle że z tego co pamiętam to bardziej się grzały. Do tego powiem wam że kiedyś w sklepie ze sprzętem car audio kupowałem kable, końcówki i bezpiecznik, gościu się spytał do czego to pomoże mi w wybraniu (miał na mysli do jakiego wzmacniacza), powiedziałem że podpinam radio pod aku to spojrzał się na mnie jak na idiote i powiedział że pierwsze słyszy. Nie wiem jak to jest, bede szukał na forum o car audio.


Był: Golf III, Oldschool'owa Corsa A przedlift i przez chwile Golf II na wąskim
Obecnie: Grand Espace
SPRZEDAM: SCHOWEK POD AIRBAG I HELLA SILVER MAGIC

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości