Jaki radyjko POLECACIE!!!!!!!!

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
BRZOZA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt sie 20, 2004 16:30
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

odp

Post autor: BRZOZA » pt sty 21, 2005 13:16

Kup pionka lub alpine ewentualnie clariona.a sony tak jak wyzej kicha i panasonica tez odradzam



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pt sty 21, 2005 13:19

Ja a następnie szwagier ma to samo radio sony już kilka lat.
Nic sie nie zepsuło mimo tego iz radio nie było oszczedzane.
Ilu znacie ludzi którym uszkodzil sie te EPROM?
A jesli to opinia zasłyszana i bezmyslnie powtzarzana to ...

Jesli chodzi o radio to nie będę doradzał nic bo nie korzystałem z nowych radyjek juz jakis czas.
Sam stoje przed problemem zakupu uzywki CD dla brata.
Auto kupiłem z oryginalną Alfą - wygląda ...
Hmm... na pewno nie jest efekciarska i oświetlona jak choinka. Jej możliwości w momencie jej produkcji były przestazałe. Ale po wymianie wzmacniacza na mocniejszy (moc taka jak w obecnie produkowanych radyjkach), dołożeniu wejscia AUX i przerobieniu potencjometru od barwy do sterowania wyjsciem na zewnętrzny wzmacniacz (poziom) jest duzo lepiej.
Na razie gra to na oryginalnych głosnikach na podszybiu, w bagazniku jest wzmacniacz i sub, a do wjscia aux podłączam player mp3.
Koszt przerobienia radyka (zmieniłem także podświetlenie) to około 30 PLN, wzmacniacz i sub i okablowanie pochodzi z poprzedniego mk2.
Plusy to niezaprzeczalna "uroda" starego radia.
dzwięk: jeszcze tylko wymiana głosników z przodu i bedzie dobrze.
Pozdrawiam
PS i każdy dres który zagląda do auta przez szybe myśli "ale graciarstwo, ide szukac gdzie indziej"



wojak7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw paź 28, 2004 23:58
Lokalizacja: Katowice

Re: odp

Post autor: wojak7 » pt sty 21, 2005 13:29

BRZOZA pisze:Kup pionka lub alpine ewentualnie clariona.a sony tak jak wyzej kicha i panasonica tez odradzam
Jeżeli pionka to jakiego i czy używany to dobry wybór



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » pt sty 21, 2005 13:57

sony moze i robi dobre telewizory, ale radia chyba nie :jezor: ja moge ci polecic te ktore mialem Clarion DRX 6675 RZ jakosc dzwieku bdb.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt sty 21, 2005 15:07

Sam twierdze że ogólnie pionnery mają najlepszy dzwięk,oczywiście jeśli chodzi te z przystępnej ceny.
A co do sony to sam mam cdx r700m i jakpos cyka dobrze i nic się w nim nie zwalił,a zrobienie epromu jakby co to nie proble,oczywiście jeśli się jest elektronikiem.
:)
Ale te nowe explody sony też ładnie grają i widziałem je gdzieś po 449zł,myśle że to dobra cena.
:D


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » pt sty 21, 2005 16:09

pioneer, clarion i alpine. Tylko to sie liczy (z tych popularnych marek .... bo sa jeszcze takie full profesjonalne ... ale to juz ceny znacznie powyzej 500:-) )
A nowe czy uzywane...ja bym chyba wzial uzywane z pewnego zrodla.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt sty 21, 2005 21:46

Dla mnie sony jest dobrym sprzętem,ze wzgledu na rozwiązania,np:black panel,a co do jakości dźwięku to i tak preferuje wzmacniacz,a przetworniki mają te same.
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » sob sty 22, 2005 01:06

A ja może będe orginalny, ale poleciłbym coś bezfirmowego na firmowych podzespołach...strasznie dużo tego jest na rynku i można czasem trafić naprawde fajny model za niezłą cene.
Ja np. kupiłem DB Tronic 6600- kompakt, mp3, pilot, elektryczna winda, alfanumeryczny wyświetlacz...do tego 4x 60 i wyjścia na wzmacniacz...składane toto jest bodajrze na laserze i częściach panasonica...jedyny mankament to to zeby było napisy naprawde dobrze widać to panel musi być ciepły- jak zmarznie musi odtajać...ale poza tym spoko...za cenę 420 zł.- nowe na gwarancji w sklepie internetowym.
Co do wytrzymałości to niewiele moge powiedzieć bo mam je 2 miesiące, ale narazie jestem zadowolony i gra też całkiem nieźle...



Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » sob sty 22, 2005 01:29

wiesz co te podrupki mozna sobie w d... :panna: wadzic za 400 zł mozna juz niezłego pionka kupic albo alpine :food:



solowik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: solowik » sob sty 22, 2005 01:49

Jesli zalerzy ci na dobrym dzwieku masz do wyboru tylko 3 producentow

1 Alpine
2 Pioneer
3 Clarion

Z tym ze nawet najtanszy Alpine bedzie gral jak wysoki model Pioneera

Jesli chcesz miec dobre radio to zapomniej o innych producentach, nie maja wiele wspolnego z dobrym dzwiekiem



Awatar użytkownika
mierzwin
Memphis project
Memphis project
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 23:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mierzwin » sob sty 22, 2005 01:51

Ech, ludziska... Ja mam swojego MTO TS-5000. Stary jak moje autko ale ... Podłączyłem przenośny odtwarzacz CD (nawet wyjście ma) i gra całkiem nieźle. :) Cena to chyba z 50 PLN :D
A tak, gdybym miał teraz kupować radyjko to raczej bym się skłaniał do pionierka - ale to głownie z powodu słabości do tej fimy (i to, że mój faworyt - DENON - nie robi radyjek samochodowych :().


Memphis project drogi jest...

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » sob sty 22, 2005 07:44

Jeśli się podłączy wzmacniacz to wszystki radj a z danejpółki cenowej,no prawie wszystkie będą grały tak samo,bo są na tych samych przetwornikach,inaczej się psrawa ma jeśli chcemy słuchać dźwięku wzmocnionego przez wzmacniacz zamontowany w cd(o ile to coś można nazwać wzmacniaczem),wtedy np:pionner czy alpin lepiej sobie daje rade,ale i tak większość z nas z czasem dokupuje wzmacniacz,więc...
A ja bym preferował yamahe gdyby robiła cd do samochodu.
:D


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » sob sty 22, 2005 14:00

nie gadaj :helm: !!! yamaha :green_fuck: :green_fuck:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz sty 23, 2005 20:40

Witaj kolego widze że stoisz przed powaznym dylematem wiec wyjde z założenia że jesli kupisz sobie radyjko to zachorujesz na chorobe muzyczną. Więc pierwsza dobra rada którą ci polece to przede wszystkim zapomnij o takiej firmie jak sony. Ten sprzet nadaje się dla dzieci. Szukaj raczej z produktów trzech firm a mianowicie Pionerr, Alpin i Clarion. Proponuje kupić radyjko z drugiej reki ale za to wyższy model z rozbudowaną końcówką czyli wyjście na dopał chociaz 1 para i jeden sub. Pionka za tę kwotę znajdziesz nawet na Allegro. Zawsze jest możliwość łatwej i szybko go sprzedasz bęz dużych strat w spadku ceny. W/w wyjścia umożliwią ci w przyszłości urozmaicić swój zestaw audio a wybrana firma którą ci proponuje pozwoli usłyszeć jak facet grający na flecie się pluje. Pamietaj jednaj że nawet najlepsze radio bez głośników poprawnie zainstalowanych nie odda ci tego czego oczekujesz. Pozdrawiam.


TUTENHAMON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości