Podłączenie sprzętu

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » wt sie 01, 2006 10:25

J3L3N pisze:marceliii, progi sa na srobach odkrecasz i po problemie:) A co do wzmacniacza to gdzies to bylo niedawno na forum! ze wzacniacza do skrzyni do przewody chyba 2,5mm a od radia idzie cincz:)
2.5mm2 do suba ? kolego bez herezji ! takie kable to najwyżej na przód
marceliii pisze:Co z tego że to tylko monacor , jak na czinczach będa jakieś zakłócenia to i tak będzie chała .
:(
A tak wogóle to starczy zasilanie 10 mm2 czy trzeba te 20 mm2 , a może 12 mm2 będzie dobre ?
:)
lepiej było dać 20mm2, a co do RCA... ja tam nie żałowałem na nie :) na jakości nie ma co oszczędzać !



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt sie 01, 2006 11:15

No w sumie tak , ale troche poczytałem o przewodności i stwierdziłęm że nima sensu , pod warunkiem że nie będe dawał mocniejszego wzmaka .
A do suba dałem 4mm2 , a nie 2,5mm2 , bo większych i tak się nie poleca .
Może ty się wypowiesz na temat montażu wzmacniacza nie bezpośrednio do blachy ?
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » wt sie 01, 2006 11:35

marceliii pisze: Może ty się wypowiesz na temat montażu wzmacniacza nie bezpośrednio do blachy ?
:)
grzana997 pisze:nie wiem jak to sie ma do zaklocen ale na blasze sie grzeje bardzo wzmak i moze to ma jakis wplyw na jakosc...
nie chodzi tu o nagrzewanie w żadnym wypadku
poprostu "+" z aku i wzmacniacz przykręcony do np. podłogi (czyli "-") powoduje pojawienie sie jakiegoś tam "prądu" czy coś takiego, co powoduje zakłócenia (nie chce dokładnie drążyć tematu, żeby nie napisać czegoś głupiego, ale kiedyś gościa na PG pytałem o to i tłumaczył mi :) )
ja osobićie mam wzmacniacz w zabudowie, więc nie narzekam...narazie :helm:



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt sie 01, 2006 11:49

No i przy okazji w miejscu połączenia wzmacniacza z blachą może się grzać bo jakis tam prąd płynie wtedy .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » wt sie 01, 2006 11:57

jeśli pojawiałby sie prąd, to spawało by, albo zwarcie by było :)
a tam raczej pojawia sie pole elektromagnetyczne i stąd zakłócenia :)



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt sie 01, 2006 13:04

Chodzi mi o normalne uziemieni eobudowy , a nie o prąd zwarciowy , ale mniejsza o to .
:)

[ Dodano: Wto Sie 01, 2006 19:53 ]
No i teraz wszystko worked , tylko czy mógłby mi ktos po krótku powiedzieć jak to zgrać , bo jak dla mnie za dużo basu wysokiego , a jak za mało tego niskiego .
:(
Z przodu mam Hert-e ESK 165 bez wzmaka , a z tyłu Sub WCC Orion 104s oczywiście w skrrzyni , wzmacniacz to Monacar 225 RMS i mam go ustawiony tylko na połowe , podbicie basu całkowicie na zero , a i tak jest za dużo takiego uderzeniowego , że aż się słuchac nieda .
:)
Z góry dziękiu .
:D

[ Dodano: Wto Wrz 12, 2006 10:08 ]
OK , już żałuje że dałem tylko takie przewody , bo jak dam wzmaka na full to lampy przygasają .
:(
Teraz tylko pytanko , czy np. kondensator coś pomoże w tym przypadku , czy i tak będą mi się robić spadki napięcia przy tych przewodach 10mm2 ?
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości