Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Re: Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: golfgolf123 » wt gru 10, 2013 11:30

Jarek_NS pisze:Z twojego radia do kostki iso zasilającej powinien wychodzić niebieski przewód, po włączeniu radia na nim powinno być 12V i do niego najlepiej podłączyć separator.
Sprawdź czy kable się pokrywały.
Nie jestem ąż taki tępy pokrywały się.I jak wcześniej wspomiałem jest różnica w odbiorze.



*Devi(L)*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 08:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: *Devi(L)* » wt gru 10, 2013 12:09

podlacz pod zolto czerwony bo przy podlaczeniu pod niebieski pobiera prad przy wylaczonym aucie i pada aku. bynajmiej ja tak mialem.



Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: golfgolf123 » wt gru 10, 2013 13:04

Mi nie pobier żadnego prądu,mam ori separator zamontowany bez zadnego lutowania,a z resztą mam tak zrobione ,że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie da rady włączyć radia,więc z pewnością prąd nie ucieka. :pub:



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: Jarek_NS » wt gru 10, 2013 13:59

*Devi(L)* pisze:podlacz pod zolto czerwony bo przy podlaczeniu pod niebieski pobiera prad przy wylaczonym aucie i pada aku. bynajmiej ja tak mialem.
Nie prawda, separator podłączony pod niebieski wychodzący z radia dostaje napięcie tylko w momencie gdy radio pracuje, bo to jest wyjście do sterowania osprzętem.
golfgolf123 pisze:Mi nie pobier żadnego prądu,mam ori separator zamontowany bez zadnego lutowania,a z resztą mam tak zrobione ,że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie da rady włączyć radia,więc z pewnością prąd nie ucieka.
Fajnie. Tylko nie jest tak jak piszesz bo skoro podłączyłeś pod plusa od zasilania to są dwie opcje.
Pierwsza gdy masz na plusie po stacyjce, wzmacniacz chodzi tylko w momencie włączenia zapłonu i po wyłączeniu do momentu wyjęcia kluczyka. W większości odbiorników jest OK, ale przy niektórych radiach gdzie można je włączyć tylko na jednym plusie, wystąpi problem z brakiem zasilania na wzmacniacz do momentu włączenia zapłonu.
Drugi wariant wzmacniacz podpięty do stałego plusa, ciągnie cały czas prąd, nie jest to duży pobór ale jak sobie postoi auto dwa tygodnie to może być niespodzianka.
golfgolf123 pisze:Nie jestem ąż taki tępy pokrywały się.I jak wcześniej wspomiałem jest różnica w odbiorze.
Skoro nie jesteś taki tępy (cytat z autora :)) to sprawdź miernikiem czy na niebieskim po włączeniu radia pojawia się zasilanie. Ewentualnie może to być wyłączone w opcjach ale to zależy od radia czy jest taka funkcja.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Re: Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: golfgolf123 » wt gru 10, 2013 16:00

Jarek_NS pisze:
*Devi(L)* pisze:podlacz pod zolto czerwony bo przy podlaczeniu pod niebieski pobiera prad przy wylaczonym aucie i pada aku. bynajmiej ja tak mialem.
Nie prawda, separator podłączony pod niebieski wychodzący z radia dostaje napięcie tylko w momencie gdy radio pracuje, bo to jest wyjście do sterowania osprzętem.
golfgolf123 pisze:Mi nie pobier żadnego prądu,mam ori separator zamontowany bez zadnego lutowania,a z resztą mam tak zrobione ,że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie da rady włączyć radia,więc z pewnością prąd nie ucieka.
Fajnie. Tylko nie jest tak jak piszesz bo skoro podłączyłeś pod plusa od zasilania to są dwie opcje.
Pierwsza gdy masz na plusie po stacyjce, wzmacniacz chodzi tylko w momencie włączenia zapłonu i po wyłączeniu do momentu wyjęcia kluczyka. W większości odbiorników jest OK, ale przy niektórych radiach gdzie można je włączyć tylko na jednym plusie, wystąpi problem z brakiem zasilania na wzmacniacz do momentu włączenia zapłonu.
Drugi wariant wzmacniacz podpięty do stałego plusa, ciągnie cały czas prąd, nie jest to duży pobór ale jak sobie postoi auto dwa tygodnie to może być niespodzianka.
golfgolf123 pisze:Nie jestem ąż taki tępy pokrywały się.I jak wcześniej wspomiałem jest różnica w odbiorze.
Skoro nie jesteś taki tępy (cytat z autora :)) to sprawdź miernikiem czy na niebieskim po włączeniu radia pojawia się zasilanie. Ewentualnie może to być wyłączone w opcjach ale to zależy od radia czy jest taka funkcja.
Kolego nie roumiem twojego toku myślenia, separator mi działa radio jak wyciągne kluczyk nie działa sam sobie tak zrobiłem i dlaczego mam ciebie słuchać i wyciągać radio co 5 min z półkieszeni i szukać na siłe problemu?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: Jarek_NS » wt gru 10, 2013 16:28

Skoro wiesz lepiej to poco piszesz?

Napisałem ci jak to ma być poprawnie podłączone co z tym zrobisz to twoja sprawa. Jak podłączyłeś pod stały plus to żebyś potem nie beczał że ci aku siadł albo wzmacniacz w antenie.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

*Devi(L)*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 08:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: *Devi(L)* » wt gru 10, 2013 17:46

Jarek_NS pisze:Skoro wiesz lepiej to poco piszesz?

Napisałem ci jak to ma być poprawnie podłączone co z tym zrobisz to twoja sprawa. Jak podłączyłeś pod stały plus to żebyś potem nie beczał że ci aku siadł albo wzmacniacz w antenie.
wlasnie o to mi chodzilo. Moze zapomnialem jaki to byl kolor ale wlasnie mialem podpiete pod staly plus i padal wlasnie aku. Wiec masz racje a kolega z problemem jest zbytnio nerwowy hehe.



Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: Jeżu » ndz mar 16, 2014 17:27

Panowie prosze o szybka porade kiedyś tam rok temu zakupiłem sobie takie cudo http://allegro.pl/wzmacniacz-antenowy-a ... 05004.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jest to wzmacniacz antenowy ktory coś tam poprawia ale tak naprawde nic nie poprawia , nie wiedziałe że mam zepsuta antene ory wienc nidawno kupiłem sobie antene z mk5 ze wzmacniaczem nowa i z tego co wyczytałem jest mi potrzebny separator a ten wzmacniacz do kosza co dokupiłem więc jaki separator polecacie ??
podam jednego linka na przykładu
http://allegro.pl/wzmacniacz-separator- ... 5%82e-4093" onclick="window.open(this.href);return false;

czy taki może być ? ?


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: Młody Golfiarz » ndz mar 16, 2014 18:25

Tak może być ten :)



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: Jarek_NS » pn mar 17, 2014 09:23

Jeżu a pasuje ci kabel antenowy z MKIV do anteny z MKV bo piątka ma antenę Fakra?


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: Jeżu » pn mar 17, 2014 17:29

Jarek_NS, Jarek_NS, ja mam taka z allegro z mk5 z końcówka raku czy jakoś tak na FM wszystko p&p podpinasz i gra dodatkowa posiada ona wzmacniacz antenowy wbudowan,czyli zamawiac taki co podałem w linku ? ? :chytry:


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: Jarek_NS » pn mar 17, 2014 19:16

Nie wzmacniacz tylko separator. Koniecznie. Ori antena z mk4. Też ma wzmacniacz w podstawie.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: Młody Golfiarz » pn mar 17, 2014 20:08

Jarku jeśli tak mogę, to jest separator tylko 99% sprzedawców na allegro nie widzi w tym różnicy i na aukcja ze wzmacniaczami pisze separator/wzmacniacz i to samo na aukcjach separatorów :D



Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Wzmacniacz antenowy,czy ktoś ma i jak się to sprawdza?

Post autor: Jeżu » wt mar 18, 2014 20:19

Młody Golfiarz, to prawda i dlatego pytam jak jest różnica :jezor:


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości