Trzeszczące radio podczas pracy silnika

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Trzeszczące radio podczas pracy silnika

Post autor: Gawior » czw lut 21, 2013 13:11

Jak ci szczotki iskrzą i przenosi się to do instalacji, to można spróbować to odfiltrować kondensatorem suchym ( np. MKT ) np. 2,2uF na 250V ( w urządzeniach elektrycznych - wiertarka itp. też masz kondensator odfiltrowujący, żeby do sieci nie siało i z jakiejś zepsutej wiertarki, frezarki, wyrzynarki itd. można wziąć ).
W regulatorze jak coś wymień same szczotki, a nie cały regulator ( jak jest sprawny ). Taniej wyjdzie i lepszy stary oryginał regulatora niż nowa chińszczyzna ( coś firmowego jest drogie ).

Żeby wykluczyć słabą masę, to pociągnij przewód 2x4mm^2 z akumulatora do zasilania radia i po sprawie. Na przewód przy aku daj bezpiecznika na kablu 10A, żeby w razie zwarcie nie zagotować kabli i tyle.

Może być tak, że to radyjko jest kiepskie, czułe na zakłócenia i może być tak, że jakieś tam zakłócenia będą i nic z tym nie zrobisz.
Jednakże na początek pociągną bym zasilanie z akumulatora. Później jak jak by nie było efektu zajął tym się szczotkami i ewentualnie kondensatorem do odfiltrowania.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
DriverFR
Forum Master
Forum Master
Posty: 1035
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 21:37

Trzeszczące radio podczas pracy silnika

Post autor: DriverFR » sob lut 23, 2013 00:56

A ja mam pytanie tak z innej beczki, mianowicie radio szumi tylko, gdy włączy się ogrzewanie tylnej szyby. Co może być przyczyną?


Obrazek
4motion

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Trzeszczące radio podczas pracy silnika

Post autor: ditomek » śr mar 06, 2013 08:58

I Jak? Problem rozwiązany?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości